Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

jak oceniacie Panowie buty loake 200B ? warte są swojej ceny ok 700 zł  Planuję je zakupić na ślub a potem wykorzystywać w codziennej pracy :)

Ja kupiłem za ok. 500 zł podczas przeceny na klasycznebuty.pl i uważam to za bardziej adekwatną cenę, bo to jednak skóra polerowana. Plusem jest to, że dobrze znoszą częste użytkowanie i łatwo je czyścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za ok. 500 zł podczas przeceny na klasycznebuty.pl i uważam to za bardziej adekwatną cenę, bo to jednak skóra polerowana. Plusem jest to, że dobrze znoszą częste użytkowanie i łatwo je czyścić :)

 

Jeśli skóra jest lakierowana, to bym ich nie kupił. Jeśli normalna, to wyceniam na maks 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzałbym branie większego rozmiaru, chyba że okaże sie po przymiarce, że jednak 8,5 pasuje a nie 8. Rownież dowiedz się czy nie zamówiliby u berwicka Twojego rozmiaru. Dodatkowo możesz napisac do sklepu Tomka Millera, u nich teraz też są berwicki, widziałem w opisie informacje, żeby pisać gdy nie ma pożądanego rozmiaru, wiec sądzę że są w stanie zaradzić w jakiś sposób

 

Widziałem te Berwicki u Tomka Millera ale tam same Broguesy były.

 

 

Jeśli Ci się nie spieszy, to możesz zamówić w klasycznebuty w preorder. Z tego co się dowiadywałem, to kolejne zamówienie na Berwicki będą robić za bodajże 2 miesiące.

Dodatkowo masz opcję dopłaty 50zł do podeszwy Rendenbacha.

 

2 miesiące to zdecydowanie za długi okres czasu. Buty chcę kupić również ze względu na wesele które będę miał w swojej rodzinie w czasie Świąt Wielkiej Nocy...

 

Jeśli nie Berwicki to może coś innego w podobnej ofercie cenowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szukaniu butów, chciałem monki ale w sensownej cenie nie ma takiego koloru jak chcę, to się skupiłem na cap toe. Pomóżcie które wybrać, ewentualnie jakiś wielki przeciw lub za co do którychś?

 

Daję w kolejności którą mają u mnie wraz z uzasadnieniem

1. https://www.zalando.pl/avelar-by-pb-oksfordki-cognac-av615a003-o11.html- gumowa podeszwa to nawet zaleta dla mnie. Parking w pracy mam takie rozrzucone kamienie, strach w skórzanej po tym chodzić o_O   robione w Portugalii, ładne, proste, ciężko w nich znaleźć coś złego poza tym.

 

2. http://www.sklep.klasycznebuty.pl/718,berwick-3010-tan.html ​- również ładne, ale ta podeszwa taka ciężka w nich, niezgrabne przez to są.  Kolor bym wolał brown, ale w rzeczywistości wyjdą ciemniejsze więc pewnie będzie ok. No i można pastą podziałać zawsze.

 

3. http://www.ctshirts.com/uk/tan-baxter-toe-cap-brogue-oxford-shoes/SHC0042TAN.html#prefn1=season&prefn2=status&srule=price-low-to-high&sz=15&start=39&prefv1=SS16%7CAW16&prefv2=new%7Ccontinuity%7Cterminal&tib=TIB-shoes&cgid=shoes- wszystko w nich ok. Poza ceną z przesyłką to już 145 funtów... co daje prawie 900PLN... a za 900 to jest wiele większy wybór... i nie, nie dopłacę za Yanko (1200pln)

Chyba że ktoś ma kod 20% to chyba wtedy warto?

 

Jakieś uwagi? Wskazania na któreś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne CT z tańszej linii. Kupowałem je za 85 funtów (100 funtów cena bazowa, 15% rabat). Dodatkowo funt był wtedy po około 5 złotych. Za ~450 złotych to był dobry zakup. Za więcej niż 500 nie ma sensu ich kupować.

 

Z butów za mniej niż 900 złotych dobrym zakupem będą Meerminy, przecenione Loake 1880 (np. Ebay, sklepy internetowe) i przecenione Scarosso.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo wolnego czasu wykorzystałem na lekturę odzieżową. Dotychczas wychodziłem z przekonania, że buty koloru czarnego są uniwersalne, a brązowe niekoniecznie. Tym czasem z licznych artykułów uzyskałem informację, iż brązowe obuwie idealnie pasuje do codziennego użytku, a czarne niekoniecznie. Zależy mi na eleganckich, lecz nie wizytowych butach. Jeśli wybiorę brązowe będę mógł założyć je do czarnych cinosów? Również nurtuje mnie to jak marynarka sportowa w połączeniu z granatowymi jeansami będzie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że robią czarne chinos... ;-)

...A tak poważnie, w miarę możliwości zrezygnuj z noszenia czarnych spodni w ciągu dnia. Brązowe (średni lub ciemny brąz) powinien sprawdzić się w zasadzie z każdym kolorem spodni (może właśnie poza czarnymi).

W połączeniu  marynarka + jeansy bardzo wiele zależy od rodzaju tych ostatnich - jeśli będą jednolite (bez przetarć i dziur) i dobrze dopasowane to powinno być OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo wolnego czasu wykorzystałem na lekturę odzieżową. Dotychczas wychodziłem z przekonania, że buty koloru czarnego są uniwersalne, a brązowe niekoniecznie. Tym czasem z licznych artykułów uzyskałem informację, iż brązowe obuwie idealnie pasuje do codziennego użytku, a czarne niekoniecznie. Zależy mi na eleganckich, lecz nie wizytowych butach. Jeśli wybiorę brązowe będę mógł założyć je do czarnych cinosów? Również nurtuje mnie to jak marynarka sportowa w połączeniu z granatowymi jeansami będzie pasowała.

 

Słuszne wnioski; dlatego uważam, że pierwsze porządne buty powinny być właśnie brązowe (ewentualnie granatowe), a nie czarne, pomijając czy mają to być derby, oksfordy czy broguesy; czarne spodnie odpadają do brązowych butów, podobnie jak brązowe spodnie do czarnych spodni, próbowałem wiele razy to jakoś pogodzić i nigdy mi się nie udało; marynarka sportowa z granatowymi jeansami jak najbardziej, nie widzę przeciwwskazań.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję budżetowych, zamszowych derby, raczej brązowych, takich, żeby nie było mi ich szkoda na gorsze warunki (więc nie dołożę do Yanko :)). Najlepiej na gumowej podeszwie. Znalazłem na razie takie 2 pary:

https://www.eobuwie.com.pl/polbuty-clarks-amieson-walk-261152927-mushroom-sde.html

https://www.eobuwie.com.pl/polbuty-lloyd-hector-13-134-43-lava.html

Które z nich będą lepsze? W obydwu noski trochę za mocno zadarte, dlatego jestem otwarty na inne możliwości.

Mogę kupić w tym sklepie ze 150zł zniżki, więc w przypadku innych propozycji wolałbym się zamknąć w ok 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może http://www.krolewskiherb.pl/pl/p/Derby-Zamsz-Brazowe/151?

Poszukuję budżetowych, zamszowych derby, raczej brązowych, takich, żeby nie było mi ich szkoda na gorsze warunki (więc nie dołożę do Yanko :)). Najlepiej na gumowej podeszwie. Znalazłem na razie takie 2 pary:

https://www.eobuwie.com.pl/polbuty-clarks-amieson-walk-261152927-mushroom-sde.html

https://www.eobuwie.com.pl/polbuty-lloyd-hector-13-134-43-lava.html

Które z nich będą lepsze? W obydwu noski trochę za mocno zadarte, dlatego jestem otwarty na inne możliwości.

Mogę kupić w tym sklepie ze 150zł zniżki, więc w przypadku innych propozycji wolałbym się zamknąć w ok 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad nimi, ale w tym konkretnym przypadku wolałbym jednak gumową podeszwę (tak wiem, buty z mojego drugiego linka też są na skórze, ale przynajmniej mają kryty szew).

Poza tym, KH nie ma tutaj chyba najlepszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
 
To mój drugi post na tym Forum (pierwszy był przywitaniem). Dopiero zaczynam swoją przygodę z "klasycznymi butami" - czy będzie to przygoda dłuższa, zobaczymy. Nie mam więc doświadczenia z klasycznymi butami - dotąd kupowałem buty w popularnych sieciówkach, "najlepszymi" (luksusowymi ;) ) moimi butami są obecnie buty Gino Rossi ;) Chciałbym na początek zakupić klasyczne buty jednak w cenie budżetowej. W oko wpadły mi:

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/446,gordon-and-bros-2318-tan-sw.html

http://www.krolewskiherb.pl/pl/p/Brogues-Koniakowe/112

Poczytałem o obu producentach obuwia zarówno tu na Forum jak i poza nim i jestem w kropce. Zróżnicowane, chociaż przeważają na tym Forum opinie negatywne, dotyczące butów marki Królewski Herb powodują u mnie trudności z wyborem - czy różnica cenowa między ww. modelami - obecnie to 170 zł rzeczywiście odzwierciedla różnicę jakościową pomiędzy tymi dwoma produktami? Czy może jednak nie - wiem trudno odpowiedzieć na takie pytanie, ale może ktoś spróbuje. Dla mnie, w obecnym stanie mojej wiedzy, najbardziej widoczną różnicą jest technologia wykonani buta: Goodyear welted (Gorgon & Bros) i Blake (Królewski Herb)- czy to taka znacząca różnica? Z drugiej strony buty Gordon & Bros też nie maja samych dobrych opinii - zauważyłem, że te dystrybuowane przez Zalando też nie są oceniane najlepiej.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i wskazówki - proszę tylko pamiętać, że na początek wchodzą w rachubę tylko buty budżetowe - max 500-600 zł.

Pozdrawiam!

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KH:

Oceniając jedynie po zdjęciach, to KH ma brzydkie kopyto, bardzo kiepską skórę i fatalne ażurowanie (a już medalion z wklejonego przez Ciebie linka to jakieś kuriozum). Odradzam zakup.

 

G&B:

Mają przyzwoitą (jak na swoją cenę) skórę cholewkową i są przyzwoicie wykonane. Minusami (przynajmniej w moim egzemplarzu) są kiepska podeszwa (ale podeszwę zawsze można podzelować), kiepska skóra wyściółkowa i niezbyt zgrabne kopyto. Za 500 złotych bym ich nie kupił, ale jeżeli znajdziesz je gdzieś za 300-400 złotych to wg. mnie będą niezłym wyborem.

 

Inną sprawą, od której być może należałoby zacząć, jest pytanie czy na pierwszą parę klasycznych butów powinno się kupowac koniakowe broguesy. Nie lepiej byłoby zaopatrzyć się najpierw w czarne oksfordy i ciemnobrązowe brogues?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Inną sprawą, od której być może należałoby zacząć jest pytanie, czy na pierwszą parę klasycznych butów powinno się kupowac koniakowe broguesy. Nie lepiej byłoby zaopatrzyć się najpierw w czarne oksfordy i ciemnobrązowe brogues?

Dzięki za odpowiedź - czyli jednak KH jest na nie. Dlaczego takie buty wybieram na pierwsze klasyczne? - bo będą mi służyć w "codziennym użytkowaniu" - czarne "oksfordy" czyli buty do garnituru już mam - zakładam 2 -3 razy do roku, ciemnobrązowe - mniej formalne, wyżej wspomniane GR też mam, więc buty "jasne" w tym przypadku koniakowe - uzupełnią garderobę na okres letni (zastanawiam się też nad czarnymi broguesami).

Pozdrawiam!

 

Ps.: Forum ma problemy? U mnie nie działają skróty ctrl+c, crtl+v, cytowanie postów itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.