Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

 

@Ataman

 

Na zdjęciu nadkoordynacja skarpetek, krawata i poszetki. W realu zapewne nie. Bardzo fajny zestaw, skarpetek i tak przecież większość czasu nie ma tak na widoku jak na zdjęciu. Krótko mówiąc, zestaw niekoniecznie super nadaje się do tworzenia instagramowego zestawu, ale do chodzenia w praktyce jak najbardziej. Często widzę dyskusję w tym wątku o stroju i ludzie zapominają, że to, co na zdjęciu, wygląda naprawdę inaczej w praktyce.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ataman metamorfoza Twojego stylu w ostatnich 2-3 miesiącach bezustannie wzbudza we mnie podziw :) Przez prawie rok nic nie "szło", cały czas pokazywałeś zestawy bardzo niepasujących do siebie ubrań, aż tu nagle "pyk" i nastąpił kolosalny postęp. Wprawdzie są jeszcze rzeczy które nie za bardzo "grają" i które można poprawić (np. niezbyt piękne buty w poprzednim zestawie czy niepasujący krawat w tym), ale ogólnie jest dobrze. Tak trzymaj! :) 

@Meander moim zdaniem marynarka zdecydowanie zbyt casualowa w porównaniu do całej reszty (szczególnie koszuli). No i ten górny guzik prawie na wysokości klatki piersiowej... To już lepiej było go nie zapinać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

 

@Meander moim zdaniem marynarka zdecydowanie zbyt casualowa w porównaniu do całej reszty (szczególnie koszuli). No i ten górny guzik prawie na wysokości klatki piersiowej... To już lepiej było go nie zapinać :) 

Zdjęcie jest jakie jest, a i gusta możemy mieć różne, ale dla mnie całość się spina. Koszula ma okrągły kołnierzyk, krawat wyraźną fakturę, poszetka z domieszką wełny, a spodnie bawełniane, w kratę i z dużą zaszewką (i mankietem, którego nie widać), to sporo nieformalnych elementów. Marynarka na pewno nie jest idealna, ale to mój pierwszy blezer i po pierwsze bardzo go lubię, po drugie jest wygodny i względnie uniwersalny. Noszę zatem, godząc się na pewne niedoskonałości ;) @Osoba to sieciówkowe Mango, kupione jakoś dwa lata temu, z wymienionymi guzikami na metalowe.

Ta leży chyba nieco lepiej, choć też nie idealnie:
 

2017-01-26 04.22.07.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Meander napisał:

Zdjęcie jest jakie jest, a i gusta możemy mieć różne, ale dla mnie całość się spina. Koszula ma okrągły kołnierzyk, krawat wyraźną fakturę, poszetka z domieszką wełny, a spodnie bawełniane, w kratę i z dużą zaszewką (i mankietem, którego nie widać), to sporo nieformalnych elementów.

Koszula wygląda na wykonaną z gładkiego i połyskującego, eleganckiego materiału, w dodatku w typowo biznesowy prążek. Zaokrąglony kołnierzyk niespecjalnie zmniejsza jej formalnośc. Marynarka jest (chyba) bawełniana, z nakładaną brustaszą i bardzo wyraźną fakturą - typowo casualowa. Na zdjęciu nie widać kraty na spodniach - jeżeli są to bawełniane spodnie w kratę, to marynarka pasuje do spodni ale koszula jest z zupełnie innej bajki i gusta niewiele mają tu do rzeczy :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszula jest z popeliny, ale nie jest połyskująca. Może budzić biznesowe skojarzenia, ale mi to nie przeszkadza, w końcu założyłem ją do pracy :D 
A bardziej serio, gusta mają tu wszystko do rzeczy. Według Ciebie jest zgrzyt, według mnie nie ma. Koszula może być z innej bajki, ale opakowana w nieformalne towarzystwo dla mnie nie bije po oczach swoją biznesowością. Rozumiem, że masz inne zdanie, rozumiem też argumenty, moje jest wciąż odmienne, ale dzięki za cenną uwagę :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MWojtylak Czy ta marynarka nie jest na Ciebie za mała? Wygląda, że w talii aż szarpie guzik. Nawet jeśli zdjęcie jest w ruchu, to chyba za bardzo to widać. Poły podjechały do góry i na zewnątrz, co sprawia wrażenie bardzo szerokich bioder i zbyt krótkiej marynarki. Z rękawami też się coś dziwnego dzieje

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MWojtylak

Moim zdaniem pod względem wzorów i kolorów, zestaw jest całkiem udany. Ale niestety marynarka jest przede wszystkim dużo za krótka (rękawy też), coś złego dzieje się przy ramionach i jest za bardzo wytaliowana przez co bardzo rozchodzi się w biodrach i daje efekt sukienki. Z pierwszymi dwoma problemami pewnie za dużo nie da się zrobić, ale ostatni powinno się dać w jakimś zakresie skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit i @Wessling 

Generalnie to marynarka jest na mnie dobra, niestety mam bardzo szerokie biodra w porównaniu do ramion przez co każda wygląda na mnie jak sukienka a poły układają się jak układają. Kwestia schudnięcia nad czym pracuję. :-D W normalnych warunkach rękawy też układają się dobrze, tutaj coś się niestety popsuło. 

2016-10-02 21.34.22-2.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to mój pierwszy wpis na forum stąd serdecznie witam wszystkich zwolenników męskiej elegancji i proszę o wyrozumiałość.

Chciałbym podzielić się zdjęciem dzisiejszego zestawu.

Co myślicie o połączeniu pasków i kropek? Czerwieni i błękitu?

Starałem się znaleźć w tym wszystkim wspólny mianownik - białe paski i białe kropki - tak aby zestaw koszuli i krawata korespondował ze sobą bez nadmiernej ekspresji. 

Oczywiście niedociągnięty krawat i zagięty kołnierz, ale zdjęcie w aucie w trakcie przemieszczania się z jednego spotkania na drugie.

IMG_0271.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MWojtylak - sam zestaw IMHO bardzo fajny jeśli chodzi o styl, a co do dopasowania - mam ten sam problem (w sensie bardzo wąskie ramiona w stosunku do bioder) i generalnie nie ma sensu stosować w naszym przypadku powszechnie uznanej mądrości "kup marynarkę dopasowaną w ramionach, bo resztę łatwo skorygować", bo to prowadzi właśnie do tego, co czego prowadzi, m. in.n "sukienkowatość". Trzeba robić odwrotnie - kupować takie, które pasują na dole i zwężać u góry u dobrego krawca (da się), poza tym trzeba kupować marynarki w kroju klasycznym - tj. o bardzo niewielkiej różnicy klatka-talia (ale np. SuitSupply takich nie ma) i koniecznie z jakąś-tam konstrukcją na górze, by optycznie powiększyć ramiona. Bardzo przydają się szerokie klapy oraz polecam dwurzędówki (dobrze dopasowana dwurzędówka powiększa Cię na górze i jednocześnie ściśle przylega w biodrach, czyli win-win :-) ).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.