Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Szaro-buro. Spodnie w podobnym kolorze jak marynarka. Koszula nijaka i krawat również zwyczajny. Brakuje w tym zestawie jakiegoś elementu, który dodał by życia. Nie jest to zestaw złota polska jesień, ale szara i deszczowa jesień.

 

Marynarka to ciężki element, kolor i faktura materiału będą bardzo trudne do zestawienia. Spróbuj jednak założyć do niej jakieś jasne spodnie, a może czerwone/buraczkowe? W ostateczności spróbuj z klasycznymi jeansami indygo. Stań przed lustrem - będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Ja bym jeszcze dodał, że ujęcie traci od strony fotograficznej: dominujące tło (kolorowe, bardzo ostre, skrzynki po prawej wręcz atakują wzrok), fatalne sztuczne światło (z tych najgorszych), zbyt krótka ogniskowa obiektywu co nigdy nie sprzyja pokazaniu sylwetki plus strzał "w pępek", co w połączeniu z ogniskową powoduje "rozepchanie bioder" (a na twarz patrzysz od podbródka, co też nie dodaje). No i amerykański plan, który zawsze skraca postać.

 

To się tak wydaje, że zdjęcie to po prostu "ja tu tak se stanę a ty mi zrób", ale bądźmy uczciwi: porządnie przemyślany kadr to zawsze połowa sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie - jak ktoś z Was uwarzy piwo zrewanżuję się recenzją ;)

Koszula jest różowa, nie szara.

@ Olgierd - na fotografii się też nie znam, ale niestety takie mam warunki w pracy. W sumie mogę spróbować na sali sprzedaży, tylko głupio może to wyglądać jak klient wejdzie. A i ogniskowej nie wydłużę bo nie mam na to miejsca. Wszystko robione samowyzwalaczem, swoją drogą strasznie irytująca zabawa :)

 

Będę próbował dalej, albo dojdę do jakiegoś poziomu (z Waszą nieocenioną pomocą) albo dostanę bana  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyveryn tak a propos fotografowania, kiedyś jeden z moich nauczycieli powiedział odnośnie zdjęć m.in. coś takiego, że najpierw powinniśmy się zastanowić co chcemy pokazać na zdjęciu, na czym nam najbardziej zależy i co ma przyciągać uwagę najbardziej, a co nie powinno przeszkadzać; również to, że powinniśmy zwrócić uwagę na to gdzie i jak stoi model oraz na jakim tle on się znajdzie. Nie chodzi ani o model aparatu ani o jego rodzaj - chodzi o przekaz, a zdjęcie samo wyjdzie.

Niby błahe, ale jednak pomocne te wskazówki.

Powodzenia i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, jak berety, to jednak nie o tło chodziło, tylko o zestaw ;ooo

post-2632-0-22177100-1384641288_thumb.jp

 

Mam nadzieję, że koledzy się nie pogniewają. Balkonowe, naturalne zdjęcia Kamila należą zresztą do jednych z najbardziej przeze mnie lubianych. Super naturalnie, bez dziwnego pozowania. Wg mnie bardziej to odzwierciedla to, co zobaczyłbym "na ulicy" podczas przypadkowego spotkania, niż te wymuskane, podrasowane i wypozowane zdjęcia dociągane w każdym detalu, żeby się w CMDNS pokazać :)

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka kolegi Wyverna (koszula-krawat) jest dyskusyjna, ale główną różnicę robi marynarka - krój, dopasowanie, położenie guzika, a także kolor. Marynarka Kamila leży świetnie, szeroko u góry, wąsko w tyłku, tak ma być. Marynarka Wyverna prezentuje się niestety słabo. Kiepsko wygląda w ramionach, może to kwestia zdjęcia, ale przy takiej sylwetce i opadających ramionach marynarek bez wypełnienia należy unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemności potrafią zmylić. Materiał: Lesser 13 oz. Garnitur: Gest Moda (choć akurat te spodnie - drugą parę - szył Kruszewski). Buty: Prime Shoes, ale nie RTW, lecz zamówiona i nieodebrana przez innego klienta para MTO. Długość krawata jest OK, a wystaje, bo tak się akurat ustawiłem, że poły marynarki rozchyliły się bardziej, niż zwykle (nie bez związku z dodatkowymi kilogramami w pasie).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.