Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny eksperyment a'la znane zdjęcia Sartoria Partenopea. Tym razem szara marynarka, gdyż tę w kratę zostawiłem w Warszawie.

Jest, a właściwie mogłoby być nieźle.

Moim zdaniem dwa elementy się nie wpisują w koncepcję: pulowerek/kamizelka i poszetka.

Pulowerek jest za bardzo wyrazisty ze względu na fakturę i grubość. Grając wzorem i kolorem, raczej powinniśmy dobrać elementy o podobnej fakturze. No i kolor tegoż nie do końca do mnie przemawia w tym zestawie .

Natomiast poszetka jest za mało wyrazista i tworzy pustą plamę w zestawie.

Cała reszta dla mnie jest, jak najbardziej OK.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie podoba mi się niestety. Dlaczego??

-Ten rodzaj kołnierza koszuli połączony z krawatem, do tego koszula jak dla mnie za bardzo każualowa.

- Kardigan tak jak Vslv napisał jest za gruby i daje ogólne wrażenie, że jesteś jakiś taki "wypchany" :)

- Poszetka moim zdaniem jakoś nie ma "wspólnego mianownika" z resztą zestawu.

Ogólnie duży plus za odwagę i chęć kombinowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Ogólnie poszetka jest w kolorze niektórych pasów na koszuli, niestety na zdjęciu tego nie widać. A efekt wypchania wynika pewnie z dwóch rzeczy: marynarka lekko za duża i jeszcze odgięta przez rękę, która robiła zdjęcie. Jak patrzę na to zdjęcie, to faktycznie nie wygląda to najlepiej, natomiast w lustrze było ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Ogólnie poszetka jest w kolorze niektórych pasów na koszuli, niestety na zdjęciu tego nie widać. A efekt wypchania wynika pewnie z dwóch rzeczy: marynarka lekko za duża i jeszcze odgięta przez rękę, która robiła zdjęcie. Jak patrzę na to zdjęcie, to faktycznie nie wygląda to najlepiej, natomiast w lustrze było ciekawiej.

Natura, lustro, fotka to są trzy różne widoki i odbiory wizualne.

Szczególnie aparat fotograficzny jest bezlitosny ze swoim zamrażaniem świateł i cieni, oraz wyolbrzymianiem odblasków w silnym świetle. Cienkie tkaniny i luźniejsze ubiory piękne w ruchu - potrafią wyglądać, jak worki na fotkach.

Będąc świadomym tych ograniczeń, nie biorę udziału w obśmiewaniu różnych znanych osób na podstawie przypadkowych zdjęć w takim dla przykładu fun-pack temacie, jak: Stylistyczne koszmary....w CMDNS, też możemy się z tym spotkać.

Z drugiej strony warto jest dokumentować i pokazywać swoje zestawy dla wychwycenia różnych kiksów, których nasze subiektywnie i życzliwe oko wobec nas samych - nie widzi.

Wobec innych to owszem, czasami nawet bardzo :lol:

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co z tym zestawieniem : kamizela, krata na koszuli, button down...nie za dużo "drobiazgów" ? W mojej wyobraźni widzę jak grają w berka biegając chaotycznie po zestawie...

spójrz na pokazany przez SB wzorzec. Jest to mniej lub bardziej udana próba naśladowania "chaosu".

pozdr.Vslv

chociaż prawie tak samo, robi dużą różnicę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny eksperyment a'la znane zdjęcia Sartoria Partenopea. Tym razem szara marynarka, gdyż tę w kratę zostawiłem w Warszawie.

Moim zdaniem zeby pasowalo to biala koszula i bez kamizelki, albo tylko koszula i marynarka. Krawat wyglada na bardzo formalny natomiast koszula raczej casual i to mi sie gryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny eksperyment a'la znane zdjęcia Sartoria Partenopea. Tym razem szara marynarka, gdyż tę w kratę zostawiłem w Warszawie.

Moim zdaniem zeby pasowalo to biala koszula i bez kamizelki, albo tylko koszula i marynarka. Krawat wyglada na bardzo formalny natomiast koszula raczej casual i to mi sie gryzie.

Ale wiesz do czego próbował nawiązywać SB? Bo z tego co piszesz wnioskuję że niekoniecznie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny eksperyment a'la znane zdjęcia Sartoria Partenopea. Tym razem szara marynarka, gdyż tę w kratę zostawiłem w Warszawie.

Moim zdaniem zeby pasowalo to biala koszula i bez kamizelki, albo tylko koszula i marynarka. Krawat wyglada na bardzo formalny natomiast koszula raczej casual i to mi sie gryzie.

Ale wiesz do czego próbował nawiązywać SB? Bo z tego co piszesz wnioskuję że niekoniecznie :?

... chyba do tego http://4.bp.blogspot.com/-z4icBOM36Hk/Tb3NX9l52DI/AAAAAAAACFc/Q2KG8L5zlCc/s1600/102vy.jpg tu mi koszula wyglada na bardziej formalna ale i tak mysle ze gladka wygladalaby o wiele lepiej no i poszetka wykipiala na bialo. Nie jestem znawca tematu wiec pisze po prostu jak to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba do tego http://4.bp.blogspot.com/-z4icBOM36Hk/Tb3NX9l52DI/AAAAAAAACFc/Q2KG8L5zlCc/s1600/102vy.jpg tu mi koszula wyglada na bardziej formalna ale i tak mysle ze gladka wygladalaby o wiele lepiej no i poszetka wykipiala na bialo. Nie jestem znawca tematu wiec pisze po prostu jak to widze.

:?::!::shock: a jak stopniujesz formalność tych konkretnych koszul? (tej z linka i SB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba do tego http://4.bp.blogspot.com/-z4icBOM36Hk/Tb3NX9l52DI/AAAAAAAACFc/Q2KG8L5zlCc/s1600/102vy.jpg tu mi koszula wyglada na bardziej formalna ale i tak mysle ze gladka wygladalaby o wiele lepiej no i poszetka wykipiala na bialo. Nie jestem znawca tematu wiec pisze po prostu jak to widze.

:?::!::shock: a jak stopniujesz formalność tych konkretnych koszul? (tej z linka i SB)

... dobre pytanie, oceniam na oko :lol: drobniejsza krata, szycie ... pisalem wczesniej ze nie jestem znawca wiec oceniam na podstawie ogolnego wrazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak :) zapomniałem, a więc:

Płaszcz: Tivoli (SH) wełna i kaszmir (proporcji nie znam)

szalik - kaszmir Florencja -

kapelusz - Mes Skoczów

Marynarka - H&M Bawełna 100%(SH)

koszula Wólczanka

krawat - Leonardo Pirelli jedwab (SH) (węzeł Four In Hand)

spodnie sztruksy

buty - trzewiki Bata (takie sobie ale wygodne i nie szkoda na śnieg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.