Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

@pirat - mógłbyś sprecyzować?

 

Oczywiście. Patrząc całościowo to jest kilka elementów, które, w moim odczuciu, nie grają:

  • kolor chusteczki pięknie gra z oliwkowymi spodniami ale nie pasuje do góry,
  • oliwkowe spodnie są trudnym elementem garderoby (mam takie i są to moje najdroższe spodnie tak rzadko je noszę) i też mi nie pasuja do góry,
  • krawat z koszulą podoba mi się ale w zestawieniu z kamizelką już mniej. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pirat ok, rozumiem o co Ci chodzi.

 

Co do kamizelki, to w pełni się zgadzam - ogólnie mam problemy z komponowaniem zestawów z kamizelkami niebędącymi częścią garnituru i w tym przypadku też to do końca nie gra. Powoli skłaniam się do traktowania ich jako elementów stricte casualowych i noszenia ich bez krawata, samodzielnie albo z nieformalnymi marynarkami. Poszetka też jest chyba zbyt kontrastowa względem marynarki (głównie ze względu na materiał i teksturę). Chciałem coś tonalnego i nawiązującego do krawata, ale nie do końca zagrało.

 

Natomiast jeżeli chodzi o oliwkowe spodnie, to akurat dla mnie ten kolor jest bardzo uniwersalny. Pasuje do granatu i wszystkich odcieni ziemi (takich jak np. ten beż) i myślę, że w tym sezonie te spodnie będą jednymi z częściej przeze mnie noszonych. Z tym że muszę zaznaczyć, że w ostatnim czasie zaobserwowałem u siebie rosnącą słabość do tej palety barw, co z pewnością wpływa na mój osąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękit, głosuję za tym krawatem do Twojej stylizacji https://www.instagram.com/p/_i5yAljwCL/

(lub innym zielonym; i poszetka jakaś inna). Nie ukrywam, że bardzo chętnie bym zobaczył alternatywną konfigurację, jestem ciekaw jak wyjdzie, bo kierunek mi się bardzo podoba.

Obecny krawat kojarzy mi się bardziej z latem (niż wiosną) i beżowym lnianym garniturem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj.

b16608f00686ecb511bcd002584812ea.jpg

* marynarka i spodnie SS

* koszula CT

* krawat i poszetka od Poszetki

* zegarek Seiko

* trzewiki Yanko

0233f49e318b3575eb8fd0b6f7b7e0ab.jpg

6d0998b34eb42786c208d78a222435e4.jpg

879cef8042ac3d8add1ed725b746f749.jpg

Zastanawiałem się nad połączeniem tego krawata i koszuli - czy Waszym zdaniem kolory się nie gryzą?

I czy różnica w odcieniu i fakturze materiału między krawatem a poszetką jest wystarczająca żeby nie wyglądały jak z zestawu?

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit, skoro nie ma chętnych to może ja :mrgreen:

Koszula się nie gryzie z resztą. Jestem w stanie sobie wyobrazić łatwiejszy zestaw ale rozumiem, że nie o to chodziło. Co do chusteczki to na moim telefonie różni się ona wystarczająco.

Podoba mi się krawat, dobrze spaja elementy zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. To mój pierwszy wpis na forum. Znajomy zachęcił mnie, żebym zamieścił któryś z moich zestawów. Praca wymaga ode mnie garnituru, ale lubię urozmaicać wizerunek. Co powiecie na dzisiejszy zestaw?8aa95ae349c1c1e130cba05b927546ec.jpg464bebdbf05b48f006c08a3ab0bb485a.jpg

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości: co sam o nim sądzisz, jeżeli porównasz go np. z zestawami z tego wątku z ostatnich 5-10 podstron?

Abstrahując od poziomu wykonanych zdjęć, nie czuję się odpowiednio wyedukowany. Poruszam się intuicyjnie. Podstawą jest popielaty garnitur z widocznym prążkiem i biała koszula o widocznej strukturze fil-a-fil z mankietem na spinki. Brązowy pasek, złoty zegarek na brązowym pasku i brązowe buty. Lekkości miał nadać jedwabny krawat w zielono-białą kratę z lekko fioletowymi kwiatkami, do koloru którego nawiązuje poszetka. Skarpety łączą kolorystykę krawata i poszetki zamykając całość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na tyle, na ile można ocenić po zdjęciach zrobionych pod dziwnym kątem i dosyć wyblakłych, pewnie niezbyt dobrze oddających kolory:

 

- buty sporo za jasne do garnituru, dodatkowo wydają się być mało klasyczne i niepotrzebnie udziwnione

- krawat jak dla mnie też ma za dużo wszystkiego - kratki, kwiatki...

- za jasne skarpetki

- poszetka kolorystycznie do niczego nie pasuje

- marynarka wydaje się mieć bardzo mocno wypełnione ramiona, z tej perspektywy ciężko ocenić ale czy nie tworzy się przez to "efekt robocopa"?

 

+ ładny zegarek

 

Podsumowując: fajnie, że starasz się urozmaicać, ale tym razem wyszło zdecydowanie za dużo "urozmaiceń", na dodatek dobranych w kolorach zupełnie nie pasujących do ciemnoszarego garnituru i białej koszuli. Oczywiście to jest tylko moja opinia, nie musisz się z nią zgadzać.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na tyle, na ile można ocenić po zdjęciach zrobionych pod dziwnym kątem i dosyć wyblakłych, pewnie niezbyt dobrze oddających kolory:

- buty sporo za jasne do garnituru, dodatkowo wydają się być mało klasyczne i niepotrzebnie udziwnione

- krawat jak dla mnie też ma za dużo wszystkiego - kratki, kwiatki...

- za jasne skarpetki

- poszetka kolorystycznie do niczego nie pasuje

- marynarka wydaje się mieć bardzo mocno wypełnione ramiona, z tej perspektywy ciężko ocenić ale czy nie tworzy się przez to "efekt robocopa"?

+ ładny zegarek

Podsumowując: fajnie, że starasz się urozmaicać, ale tym razem wyszło zdecydowanie za dużo "urozmaiceń", na dodatek dobranych w kolorach zupełnie nie pasujących do ciemnoszarego garnituru i białej koszuli. Oczywiście to jest tylko moja opinia, nie musisz się z nią zgadzać.

Ciekaw jestem opinii jak jest odbierany mój strój, stąd zdjęcia na forum. Nie ma tutaj rozmazgajonych dziewczynek tylko faceci, którzy doradzają sobie jak dobrze wyglądać, dlatego kaźda uwaga jest dla mnie cenna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o dzisiejszym zestawie?

 

Zestaw nie byłby zły, gdyby nie ten garnitur - prawdziwa klejona zbroja. Dobrze, że wpadłeś. Poczytaj i wklejaj kolejne zdjęcia.

Polecam wątek o SuitSupply. Na początek musisz zapomnieć o lokalnych płatnerzach.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę o kolorach.

Krawat według mnie może być, ale poszetkę dobrałbym taką, która ma więcej zieleni. Rozumiem, że poszetka nawiązuje do kwiatków na krawacie, ale chyba jest zbyt ostra.

 

Jeżeli chodzi o dopasowanie kolorystyczne butów do garnituru, to sam ostatnio noszę jasne buty do ciemnego garnituru ( https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4-co-mam-dzi%C5%9B-na-sobie/page-693#entry213011), więc to mi nie przeszkadza.

 

Konstrukcji marynarki, czy składu tkaniny ze zdjęć nie umiem rozpoznać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za duzo się dzieje - kolorki, mazanki, wzorki, zbyt jasne buty.

Do tego nie lubie jasnozielonego (trupio w nim wygladam :)), a taki pistacjowy to już w ogole mnie odrzuca.

Podsumowujac: planowales, zeby było niebanalnie, a wg mnie wyszlo pstrokato i siakos tak jarmarcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.