Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

Poszukuję zwykłej, casualowej marynarki w kolorze szarym(siwym). Cena ~300 pln, rozmiar 46,48. Chodziłoby mi raczej o zakup przez internet. Ostatnio kupiłem granatową od Massimo Dutti, 100% wełna -  jakość wydaję się być w porządku. Nie mogę nigdzie znaleźć szarego odpowiednika ;( Przejrzałem Vistule, Próchnika, Lancerto, Bytom. Chyba tylko pozostaje mi obserwować outletową ofertę MD na Allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję płaszcz beżowy klasyczny w rozmiarze 48 do kwoty 700 zł. Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie ciężko coś zdobyć solidnego. O dziwo znalazłem w sieciówce C&A http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/mezczyzni/kurtki-i-plaszcze/parki-i-plaszcze/plaszcz-z-welna-180462-1.html ale hmmm cena podejrzanie niska. Z drugiej strony skład materiału lepszy niż chociażby w płaszczach na zalando droższych o kilka stówek. Polecicie coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5 novembre 2016 o 17:24, grzechu26 napisał:

Poszukuję płaszcz beżowy klasyczny w rozmiarze 48 do kwoty 700 zł. Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie ciężko coś zdobyć solidnego. O dziwo znalazłem w sieciówce C&A http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/mezczyzni/kurtki-i-plaszcze/parki-i-plaszcze/plaszcz-z-welna-180462-1.html ale hmmm cena podejrzanie niska. Z drugiej strony skład materiału lepszy niż chociażby w płaszczach na zalando droższych o kilka stówek. Polecicie coś lepszego?

Ja bym dał szansę C&A. Za studenckich czasów kupiłem tam za taniochę parę znośnych rzeczy. Płaszcz za 700 PLN (nowy) i tak będziesz chciał za sezon czy dwa wymienić na lepszy.

Sam zapytam - gdzie kupię błękitną koszulę RTW z białym kołnierzykiem i mankietami, najlepiej na spinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem który nakłonił mnie do rejestracji na tym forum. Poszukuję koszuli z mankietem na spinki. Mam mały nadgarstek (16,5cm) i dość wąskie rękawy marynarki (slim fit z Bytomia z bierzących kolekcji) i chcę, żeby mankiet był wąski i żeby rękaw zatrzymywał się w okolicach przegubu. Koszule które do tej pory mierzyłem były dość obszerne i zatrzymywały się o wiele za daleko. Idealnie gdyby w promocji dało się je kupić w granicach 150pln/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zjeżdża, to kwestia długości rękawa, łatwo go skrócić u krawca; problem w tym, że zbyt szeroki mankiet może faktycznie blokować się w rękawie marynarki. Nie bardzo wiem, jak można by zwęzić mankiet na spinki.

Osobiście też mam nadgarstek 16,5, noszę często koszule na spinki i wszystko gra, ale nie mam marynarek z Bytomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Bytom podałem jako przykład, inne moje marynarki są w miarę podobne. Z tego co obserwuję to rękawy marynarek i nogawki spodni są robione coraz węższe...

Moje koszule na guziki ,niezależnie jak długie mają rękawy, trzymają się na miejscu bo są wąskie. Miałem nadzieję, że dostanę koszule na spinki które też będą na tyle wąskie, żeby zatrzymywały się u nasady kciuka zamiast sięgać pierwszej kostki kciuka..

Poza tym za szerokie rękawy wyglądają mi po prostu nieelegancko, zarówno w wersji guzikowej jak i spinkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat z wyborem płaszcza.

Zasadniczo, nie bardzo już wiem gdzie szukać.

Szukam czegoś w cenie do 1000 pln, głównie wełniany, jakiś tam drobny (do 20%) dodatek z syntetyków dopuszczalny. Przeleciał ostatnio trochę sieciówek i jak na mój gust, to cena powinna się w granicach 700-800 pln zamknąć. W zasadzie to niemal wszystko ma jakiś mankament. Najbardziej chyba spodobał mi się płaszcz z Vistuli, ale w zasadzie bez stójki i nie wiem czy nie za bardzo dopasowy. Bytom ma przeciętne materiały, w sklepach wybór niewielki. W Lavardzie na coś ciekawego natrafiłem, tylko jakiś materiał był zmechacony na sklepowym egzemplarzu. Paru innych sklepów już nie będę opisywać. Marki zachodnie raczej odrzucam, bo z tego co przejrzałem, drogie, sztuczne i cienizna, raczej nie na nasz klimat.

W zasadzie to obecnie zaczynam się po "no-name" rozglądać. Większy wybór jak w sieciówkach, tylko właściwie, to nie wiadomo co się kupuje.

 

Ktoś ma jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym sezonie kupiłem za ok. 1000 stosunkowo ładny płaszcz w Próchniku, beżowy, wełna z kaszmirem. Ta tkanina to była gratka (i też popularne rozmiary bardzo szybko zniknęły), ale w tym roku można kupić ten sam model z innych tkanin. Talia jest generalnie do zwężenia; mankamentem (nie do naprawienia) jest niska pacha. Na forum potępiono by też ten płaszcz za wypełniona ramiona, ale mnie pasuje.

Np. http://sklep.prochnik.pl/plaszcze-i-kurtki/4904-płaszcz-vercors-2.html

Polecam - jeśli masz ok. 180 cm wzrostu - wzięcie płaszcza na 182/190 i radykalne skrócenie rękawów. Proporcje wtedy jakoś lepiej wyglądają (guziki niżej, płaszcz dłuższy...). Ja tak zrobiłem przy 183 cm i jestem zadowolony.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charles Tyrwhitt, o ile nie przeszkadzają Ci dosyć kwadratowe ramiona. O klasę albo dwie lepiej wykonany od Bytomia czy Vistuli, materiał tez przyjemniejszy w dotyku. No i często można kupić 10-15% taniej (jest mnóstwo kodów rabatowych w sieci), a funt teraz bardzo tani.

Płaszcza Próchnika nie widziałem na żywo, ale na modelach w sklepie i na zdjęciach blogerów koszmarnie układa się w ramionach (pal licho mocne wypełnienie).

Przykładowo dwurzędowy szary płaszcz z Próchnika i z CT. Niby oba mają mocne wypełnienie ramion, ale...

porównanie.png

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te koszule GIEWONT z Próchnika są z miłej flaneli i mają ładny półwłoski kołnierzyk nie wszędobylski brzydki kent. Sprawdź stacjonarne sklepy Próchnik, ale uważaj bo zostałem poinformowany przez obsługę, że cena wynosi 169 zł, ale sprawdziłem na stronie sklepu www a tam 119 zł... Sprzedano mi po cenie sklepu internetowego.

koszule: http://sklep.prochnik.pl/koszule/4894-koszula-giewont-km-15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z budrysówką marki Original Montgomery? 

Na forum nie znalazłem żadnej informacji o tej marce, na Styleforum podobnie bardzo krucho. Cenowo mieści się ona w zakładanym przeze mnie budżecie  na budrysówkę (ok. 1000 zł).

Marka posiada stronę oficjalną stronę http://www.originalmontgomery.com/ oraz polski sklep (nie wiem czy to oficjalny dystrybutor) http://dufflecoatshop.pl/ . Cenowo wychodzi porównywalnie. Nawet Amazon sprzedaje ją w zbliżonych cenach. Firma podobno robi budrysówki od 1896 r., szyją w UK z materiału pochodzącego z Włoch. Skład - 70% wełna, 30 % sztuczne tkaniny. Niestety trudno w dzisiejszych czasach kupić w 100 % wełny duffley coat, nawet Gloverall czy Burberry sprzedają z domieszkami. Na allegro i olx nie znalazłem w swoim rozmiarze ciekawych alternatyw z używaną odzieżą.

Na Gentleman Gazette marka ta jest odnotowana jako tańsza wersja Gloverall, stosująca dość klasyczne wzornictwo (żródło: https://www.gentlemansgazette.com/duffle-coat-guide-history-details/).

Warto Waszym zdaniem dać szansę i przetrzeć szlaki ;) ?Ewentualnie może znacie jakieś ciekawe alternatywy dla dobrej jakości budrysówki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam budrysówki zarówno od Montgomery jak i od Gloverall; według mnie jakość i fason podobne. Muszę zaznaczyć, że budrysówkę Montgomery kupowałem dobrych kilka lat temu więc nie wiem czy coś w kwestii jakości się nie zmieniło. Z mojego jestem bardzo zadowolony.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.