Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Połóż na dno miseczki duży kawałek folii aluminiowej do pieczenia srebrną stroną do góry. Możesz lekko zmiąć folię (chodzi o zwiększenie powierzchni aktywnej), ale niech przykrywa dno. Następnie połóż na folii swoje spinki. Wlej do miseczki gorący, nasycony roztwór wodny soli kuchennej. Poczekaj. Powinno zadziałać. Jeśli nie - wtedy jest czas na tarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta do zębów to rzeczywiście dobry pomysł-sprawdzałem. Niedawno znalazłem specjalną watę made in Czechoslovakia, mimo upływu lat dała radę. Osobiście nie przepadam za spinkami srebrnymi, właśnie z tego powodu, nawet po miesiącu czasu mogą się zrobić brzydkie, jak to srebro. Spinki wolę z porządnej stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta nie przyniosła genialnego efektu. Teraz próbuje z metodą WhiskeyPapy'iego. Po zabiegu dam zdjecia.

Ze spinkami wiąże się ciekawa historia, bowiem miał je na swoim ślubie mój pradziadek, później przekazał je swojemu synowi-mojemu dziadkowi. Pradziadek otrzymał je w prezencie, od swojego studenta którego był promotorem. Ojciec studenta był jubilerem. Zakład tej rodziny nadal istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebro najlepiej i najszybciej jest wypolerować pasta szlifierska na polerce . W wersji domowej mozna zastosować szmatkę i pastę do polerowania samochodu ( wersja lekko ściekająca ). Jesli jest problem , to proponuje zajść do złotnika . Przepolerowanie zajmie kilka minut a koszt pewnie koło 10zl. Jesli spinki maja wypukłości bądź grawer , nie polecam polerowania ściernego tylko myjkę ultradźwiękowa ( rownierz złotnik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zamówienie jednej z kamizelek z Poszetka.com. Nie mają one tego paska na plecach umożliwiającego dopasowanie kamizelki w pewnym zakresie. Czy uważacie, że warto go dorobić, czy to jest raczej niechciany element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tego dorabiać we własnym zakresie, tylko poprosić od razu w sklepie (jeżeli się będzie dało). Jeszcze jedno pytanie. Czy można ten pasek regulujący zrobić z materiału, z którego jest kamizelka, czy będzie za delikatny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barker oraz bow tie. Barkery są już sprawdzone przez wiele osób z forum.Bow tie natomiast wyglądają porządnie jednak nikt na forum nie udostępnial ich testu długo dystansowego. Sam od niedawna mam ich buty ale prócz tego że wyglądają porządnie nie mogę nic więcej powiedzieć. W niższym budżecie gordon and Bros choć tylko na promocji bo w cenie blisko 500-600zl wolałbym dopłacać do berwick z klasycznych butów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem. Magnanni ma faktycznie sporo stylistycznie wątpliwych butów. Ale widywałem też ładne buty tej firmy (np. penny loafers). Co konkretnie koszmarnego jest w tych modelach? 

 

https://www.zalando.pl/lottusse-eleganckie-buty-nero-lo412a01d-q11.html

https://www.zalando.pl/lottusse-eleganckie-buty-lo412a013-q11.html

https://www.zalando.pl/lottusse-oksfordki-corde-lo412a01b-b11.html

 

https://www.zalando.pl/magnanni-botki-sznurowane-brazowy-m1012d002-o11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zamówienie jednej z kamizelek z Poszetka.com. Nie mają one tego paska na plecach umożliwiającego dopasowanie kamizelki w pewnym zakresie. Czy uważacie, że warto go dorobić, czy to jest raczej niechciany element?

Z drugiej strony Poszetka ma szyć je na wymiar, więc jeśli odpowiednio dopasujesz kamizelkę, nie będzie potrzeby korzystania z paska regulującego. Natomiast, jeśli ma być jako ozdoba, to koniecznie z materiału z jakiego jest front kamizelki - o ile, jak napisał Caporegime, ten materiał jest do tego odpowiedni.

 

Panowie, jak mierzycie barki? Można to zrobić samemu?

To zależy co masz na myśli pisząc barki. Długość ramion? (chyba od kołnierza do szwu w ramieniu jeśli dobrze pomnę) Długość pleców? (od barku do barku). Samemu raczej tego nie zrobisz dokładnie, a mierzenie na leżącej marynarce nie będzie miarodajne, bo nie uwzględnia wypukłości ciała. Tyle mogę powiedzieć ze swojego drobnego doświadczenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Poszetka ma szyć je na wymiar, więc jeśli odpowiednio dopasujesz kamizelkę, nie będzie potrzeby korzystania z paska regulującego. Natomiast, jeśli ma być jako ozdoba, to koniecznie z materiału z jakiego jest front kamizelki - o ile, jak napisał Caporegime, ten materiał jest do tego odpowiedni.

Nie szyłem nigdy nic na wymiar, więc właściwie nie wiem ile luzu powinna mieć idealnie dopasowana kamizelka. Wolę zamówić rozmiar standardowy i dopasować tym paskiem, albo ewentualnie zwęzić we własnym zakresie. Trudno uszyć pierwszą rzecz na wymiar na odległość :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka.

 

1. Od czego zalezy dlugosc stanu w spodniach? niedawno kupilem sobie chinosy, ale musialem je zwrocic, ze wzgledu na niski stan. Spodnie osadzaly mi sie na biodrach, a gdy zakladalem do nich pasek i wkladalem rece do kieszeni, to brzydko sie zsuwaly i zapadaly pod paskiem... Owe spodnie mialy 36W/30L i 26cm stanu.

 

2. Chcialbym w jednej koszuli wypruc kieszonke piersiowa, a z chinosow wypruc nachalna naszywke z logotypem. Jezeli zostalyby sie slady po tych zabiegach, to mozna sie ich jakos pozbyc? (ciuchy sa bawelniane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.