Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakład Dimitri Gomeza (w C&J) i Pierre'a Corthay. Adresy łatwo wygooglasz. Byłem parę dni temu w obu i niedługo postaram się wrzucić kilka fotek. Gomez ma buty, które być może zainteresują samego Stylemana :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka, marszczenie występuje pod samym kołnierzykiem a nie między łopatkami. Mierzyłem trzy swoje marynarki, jedna za mała, druga za duża, trzecia idealna i w każdej występuje ten sam problem.

 

 

Mówisz o marynarce? To tzw. fałda poznańska, do wyeliminowania.

 

Masz na myśli obniżenie kołnierzyka/ściągnięcie w górę nadmiaru materiału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć, czy taki szew przy pięcie dyskwalifikuje buty jako oksfordy (chodzi mi o ten najbardziej klasyczny wariant): http://pl.static.bata.eu/gallery/526244.jpg Większość oksfordów, jakie widziałem, nie miała go, a te, które miały, były najczęściej mniej formalnego typu. Jeśli dyskwalifikuje - jak wpływa w ogólności na buty? Trochę obniża ich formalność czy jest to faux pas? W jakich okolicznościach można by je konwencjonalnie (a także niekonwencjonalnie...) nosić i do czego? Przepraszam, jeśli określenia typu "szew", "najbardziej klasyczny" czy "do czego można nosić?" są nie dość precyzyjne, ale nie potrafię dokładniej wyrazić tego, co mam na myśli; mam nadzieję, że wypowiedziałem się komunikatywnie. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko uwaga, że to co pisze Clarks może być po części specyfiką danej firmy; nie uważam, żeby w Polsce przyjęło się, że średnia tęgość to G (pomijając fakt, że w Polsce mało kto w ogóle wie o tęgości obuwia :) ). Średnia to raczej F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć, czy taki szew przy pięcie dyskwalifikuje buty jako oksfordy (chodzi mi o ten najbardziej klasyczny wariant): http://pl.static.bata.eu/gallery/526244.jpg Większość oksfordów, jakie widziałem, nie miała go, a te, które miały, były najczęściej mniej formalnego typu. Jeśli dyskwalifikuje - jak wpływa w ogólności na buty? Trochę obniża ich formalność czy jest to faux pas? W jakich okolicznościach można by je konwencjonalnie (a także niekonwencjonalnie...) nosić i do czego? Przepraszam, jeśli określenia typu "szew", "najbardziej klasyczny" czy "do czego można nosić?" są nie dość precyzyjne, ale nie potrafię dokładniej wyrazić tego, co mam na myśli; mam nadzieję, że wypowiedziałem się komunikatywnie. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

Taki szew nie dyskwalifikuje butów jako oksfordy bo główna cecha oksfordów - zamknięta przyszwa pozostaje nienaruszona. Z pewnością obniża ich formalność w stosunku do klasycznych oksfordów. Można by rzec, że są przez to bardziej casualowe, ale to w sumie żadne faux pas, tyle że dziwnie wygląda. Z punktu widzenia stylistyki to trochę tak jakby do rolls royce'a doczepić spoiler, bo wyda się bardziej sportowy. Osobiście wolę klasyczne wzornictwo oksfordów (i rolls royce'ów). :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.