Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, prosiłbym o pomoc w kwestii rozmiarówki Harris Tweed, chodzi oczywiście o marynarkę :)

 

Klatka 112-114, pas 107-109, wzrost 192cm. Skłaniam się ku rozmiarowi 52, ale wolałbym się upewnić.

Na metkach są w zasadzie podane wymiary klatki, ale różnie to bywa - w szczególności nie wiem, czy dotyczy to rozmiaru idealnego czy maksymalnego.

Moim zdaniem zacznij przymierzać od rozmiaru 54...a przy Twoim słusznym wzroście zapewne   obwodzie klatki i ten rozmiar bedzie za mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wchodząc do kuchni (socjalnego ;) ) w pracy gdzie jest już kilka osób nie używających poszetek powinienem moją wyjąć z brustaszy? Czy mogę jednak wejść z poszetką?

 

To zależy, czy wesela na których bywasz odbywają się w socjalnym. Jeśli tak, to musisz sam zdecydować jak będziesz się czuł.

Ja wolałem zapytać w odniesieniu jednak do standardów, czyli ślubu kościelnego i wesela w restauracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jestem na tabletkach psychotropowych i mi odbija.

 

Tak, pytam poważnie.

 

 

:))

 

Nie przejmuj się. Na tym forum niemal normą już jest, że jak ktoś zadaje dla części użytkowników zbyt oczywiste pytanie, to reagują w taki sposób :)

 

Myślę, że ważne jest jak złożysz poszetkę. Jesli będzie biała ułożona w skromny paseczek, to nie powinno to być przesadą.

 

Z drugiej strony zależy to od uczestników wesela i tego, jak będzie wyglądał pan młody.

 

Mi już nie raz w życiu zdarzyło się celowo nie brać poszetki, żeby nie wyglądać zbyt elegancko, także wszystko zależy od sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Ironizowanie jest tu w zupełności zbędne. Każdy bez względu na wiek i doświadczenia, może w dowolnym czasie swojego życia wkroczyć na terytoria dla niego nie do końca znane i od tego są tego typu fora, żeby właśnie znaleźć odpowiedź na swoje pytania.

 

xkoziol: Nie porównujmy tematu wesela do wyjścia na ulicę. Bo na ulicy mijając 20 osób, ledwie 2-3 mogą być ubrane w garnitur, więc to jak wyglądamy zależy tylko od naszego pomysłu na wyrażenie siebie, a będąc na weselu na 20 osób garnitur będzie miało 20 osób, więc tu już kwestia popełnienia jakiegoś nietaktu raczej nie jest mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietakt to byłyby jeansy i sweter na weselu, poszetka i krawat są na tym samym poziomie "elegancji", więc teraz zadaj sobie pytanie, czy załozysz krawat? Jeżeli tak, to możesz włożyć do kieszeni poszetkę. Tak swoją drogą od kiedy zacząłem nosić poszetki to nikt na nie nie zwrócił zbytniej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liscio,

 

Widzę tu pewną ironię. Zadajesz zasadne i merytoryczne pytanie, wymagające ze strony rozmówcy empatii i delikatności społecznej.

 

W zamian dostajesz reakcje skierowane do Twojej osoby, które nie są motywowane empatią i społecznym wyczuciem. Także na pytanie, czy dostaniesz w takim wypadku pożyteczną radę, masz automatyczną odpowiedź ;)

 

Zresztą ten schemat się powtarza co jakiś czas na tym forum, zwłaszcza, kiedy pytanie zadają osoby spoza towarzystwa :)

 

Wracając do sedna - raz zdarzyło mi się pójść na wesele bez poszetki. Celowo, bo wiedziałem, jak będzie wyglądał pan młody. Nie mam ochoty wyglądać lepiej niż najważniejsza osoba tego dnia. To jest dla mnie bardzo ważna zasada.

Wiem, wiem - może się zdarzyć tak, że nawet i bez poszetki można lepiej wyglądać. Owszem, ale poszetka w takim wypadku tylko pogorszy sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy bez względu na wiek i doświadczenia, może w dowolnym czasie swojego życia wkroczyć na terytoria dla niego nie do końca znane i od tego są tego typu fora, żeby właśnie znaleźć odpowiedź na swoje pytania.

 

Masz rację. :) Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, nawet w tych podstawowych sprawach, smiało pytaj. A na ew. ironię zawsze można dobrą ironią odpowiedzieć. :D

 

A teraz Panowie wszelkie czające się w Waszych głowach ironie, złośliwości, kąsliwe uwagi związane z tym wątkiem kończymy TU. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że z mężczyznami "dobrze" ubranymi jest tak jak kiedyś i może w pewnym stopniu też dziś z motocyklistami. widzisz takiego na ulicy, to aż chce się pomachać w geście przywitania :/ 

 

sam będę gościem weselnym w ten weekend, odgrzebałem swój garnitur, za którym niezbyt przepadałem. oddałem go w ręce pana Kruszewskiego. jest o niebo lepiej i chyba się polubimy. poszetkę na pewno wcisnę do brustaszy. w końcu też chodzi trochę o to jak ty się będziesz czuć. czy to możliwe żeby biała poszetka wystająca cienkim paskiem z kieszonki niczym u dona drapera może przyćmić ubiór pana młodego? nie jestem przekonany, sprawdzę wkrótce :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nabyłem nowe, brązowe golfy ze skóry licowej - jeszcze w nich nie chodziłem, tylko trzymałem kilka godzin na stopach - i postanowiłem zaimpregnować je i wypolerować. Wyczyściłem je Leather Cleanerem Tarrago, następnie nałożyłem cienką warstwę dubbinu Tarrago, dwie godziny później krem Tarrago z pszczelim woskiem i na koniec, po pewnym czasie, warstwę bezbarwnej pasty Saphir Pate de Luxe. Godzinę później podjąłem próbę zrobienia na lustro czubków zgodnie z instrukcją z bloga Macaroni Tomato http://macaronitomato.blogspot.com/2011/07/lustrzany-poysk.html

I tu schody. Pasta (chyba to ona) roluje się na biały proszek w trakcie polerowania. Jaka może być tego przyczyna? Jak ten problem rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.