Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak zlecacie taliowane koszul czy zwężanie rękawów to szwy boczne i rękawów robione są w taki sam sposób jak fabrycznie czy stosowane są inne szwy?

Zastanawia mnie czy osoby zajmujące się poprawkami mają taką możliwość gdyż odebrałem jakiś czas tamu koszulę z przeróbki (taliowanie, zwężanie rękawów, zaszewki) i zwróciłem uwagę, że elementy są zszyte w inny sposób.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu pierwszych porządnych butów. Wpadły mi w oko Herring Shoes model Kelle.

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... hoeid=3068

Zdaje sobie sprawę, że to model z najniższej półki. Cena jaka wyjdzie po doliczeniu kosztów wysyłki i przeliczeniu waluty przez paypal to 587 zł.

Wydaje mi się trochę dużo. Czy znajdę coś lepszego w tej cenie? (pierwsza okazja to ślub kolegi (1 czerwca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl do czego są ci potrzebne te buty. To skóra nabłyszczana. Mam z takiej wiedenki, które świetnie spisują się na specjalne okazje, ale noszenia ich na co dzień do pracy raczej sobie nie wyobrażam. Być może to tylko moje skrzywienie ale taki fabryczny połysk zupełnie mi nie leży. Wolę sobie to samemu stopniować polerując odpowiednio buty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup którekolwiek (ja bym wybrał cap toe oxford, czyli CT), przy takim użytkowaniu starczą na min. 10 lat.

W jednym roku:

4 śluby to i 4 chrzciny, 10 rozmów kwalifikacyjnych (boś młody), 1 (choć mam nadzieję, że wcale) pogrzeb + 2 okazje nieprzewidziane - użyjesz ich 21 razy w roku, czyli 210 razy w ciągu 10 lat.

I Herringi robione przez Loake i CT prawdopodobnie też robione przez Loake podołają temu zadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

piszę z takim dość nietypowym, trochę dziwnym pytaniem, ale generalnie nie mam za bardzo pomysłu do kogo mogłabym się z nim zwrócić. Przechodząc do sedna sprawy poszukuję do swojej pracy dyplomowej fachowych informacji na temat butów, a w szczególności na temat ich rodzajów, definicji itp.w celu stworzenia słownika niemiecko-polskiego z tego zakresu .Generalnie poszukuję osoby, która dysponuje jakimiś materiałami (polskimi) w tej tematyce, posiada specjalistyczne książki, czasopisma itp. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, bo decydując się na temat byłam pewna , że jest milion różnych rzeczy w internecie bądź w bibliotece na ten temat, a jak się okazuje polska baza fachowych inf na temat obuwia jest nieco uboga.

Byłabym stokroć wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ciach) byłam pewna , że jest milion różnych rzeczy w internecie bądź w bibliotece na ten temat, a jak się okazuje polska baza fachowych inf na temat obuwia jest nieco uboga.

W internecie jest dużo rzeczy trzeba tylko wiedzieć jak zadać pytanie ;)

Osoby o których wiem ,że dysponują takową literaturą, materiałami bądź wiedzą gdzie je znaleźć, nie udzielają się ostatnio zbytnio na forum ale może kontakt przez prywatną wiadomość da rezultat (aby uzyskać tą możliwość należy popełnić 5 postów):

Kolega wrzos, który był co prawda odezwał się na forum jakiś czas temu ale chyba dość regularnie zagląda:

viewtopic.php?f=1&t=2&start=40

viewtopic.php?f=7&t=2857&start=15

Kolega +Immune+

viewtopic.php?f=9&t=630&start=54

oraz Szanowny Pan Adam Granville, przy czym trwają dyskusje czy aby jest to jedna osoba czy też zespół redakcyjny ;) Jego książkę o różnych aspektach bycia dżentelmenem znajdzie Pani w szanujących się księgarniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze ze zepsuli Ci skrocenie spodni...

Skrocenie spodni, jak i poszerzenie oraz zwezenie nogawek zlecalem osiedlowej 'szwaczce'. Za kazdym razem pelen sukces, to nieprawdopodne jak taka 'pseudokrawcowa' daje rade. Rozmawiam z nia uprzejmie i konkretnie przedstawiam swoje oczekiwania. Jesli cos jest niejasne, ona sie upewnia.

Proponuje bys popracowal nad komunikacja i byc moze zmienil stosunek do ludzi. Bycie uprzejmym pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.