Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kto użytkuje pasek ze sklepu http://stylowepaski.pl/

może potwierdzić, że paski nie są klejone, tylko wykonane z jednego kawałka solidnej skóry?

Mam 3 paski z tego sklepu, z czego jeden jest klejony (i sie troszke rozkleja przy koncowkce), a 2 pozostale sa z kawalka skory. Skora raczej slabej jakosci, bo wiadomo ze to taniocha, nie mniej osobiscie bardzo polecam za relacje cena/jakosc (po 2 latach uzytkowania te z jednego kawalka skory maja doslownie minimalne obtarcia/mikro pekniecia na krawedziach gdzie sie skora ociera o klamre, reszta paska w zasadzie nie nadgryziona przez czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa paski z tego sklepu - oba są z jednego kawałka skóry. Co do jakości skóry, to nie podejmuję się oceny, bo moja znajomość tematu jest za mała, ale po roku użytkowania, w tym jednego z nich bardzo intensywnego, są w stanie bardzo dobrym. Za tą cenę - jak najbardziej warto.

EDIT: stylistyczne wygładzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma aż tak dużej różnicy cenowej? Ztcp CJ w Polsce (benchgrade) oscyluja lekko poniżej cen u TJ'a, a Handgrade przewyzszaja cenowo ceny TJ'a?

Nie wiem jak u TJ'a akurat teraz, ale z tego, co kojarzę brązy Anglicy zawsze mają ładne i często ładniejsze niż dostępne na warszawskim rynku szewskim (nie wiem jak np. Kielman - po wystawie sądząc jest dobrze), ale jeżeli chodzi o skoczowski czarny to co najmniej od strony wizualnej jest dobrze (jakościowo niech ktoś inny ocenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - pozostaje pytanie w jakiej cenie Pan Januszkiewicz wykona oksfordy z dobrego jakościowo zamszu. Z tego co wyczytałem na forum to ceny zaczynają się od 2500 zł w górę.

Za 300Ł uda się już kupić C&J, więc niewiele dokładając można mieć dwie pary butów rtw w cenie jednej bespoke.

Kwestia tego czy buty od mistrza faktycznie będą tak trwałe i wygodne żeby dopłacać. Mam kilka par dobrych butów i szczerze mówiąc przy normalnym użytkowaniu EG, Church's, Tricker's czy wspomniane C&J wytrzymają, na moje oko, 6-8 lat.

Jak będzie z TJ? Warto dopłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam laski (bez żartów proszę) dla mojego dziadka.

Czy ktoś mógłby polecić jakiś sklep w Warszawie ? Jedyne co znalazłem, to niestety tylko jakieś kule inwalidzkie w sklepach rehabilitacyjnych.

Zakup online nie wchodzi w grę.

Mój dziadek jest bardzo eleganckim człowiekiem wysławiającym się i ubierającym zgodnie z dawnym warszawskim stylem. Ma swoich zaufanych krawców, szewców i ulubione sklepy z kapeluszami. Laska ma być prezentem ode mnie na 85 urodziny. Mając to na względzie, laska jaką chcę kupić ma być najwyższej klasy, beż śladu tandety, plastyku czy innych zbędnych zdobień. Ręczna robota mile widziana, cena nie gra roli.

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mogę polecić sklep w centrum Londynu:

http://www.james-smith.co.uk/index.cfm

+1

Ostatnio jak odwiedzałem Londyn na weekend, przechodziłem akurat tamtędy. Zwróciłem uwagę właśnie na to, że sklep sprzedaje tylko parasole i laski - mocno wyspecjalizowany biznes, a jednak się utrzymuje. Bardzo ciekawa wystawa (do środka nie miałem jak wejść, bo była niedziela po 20:00 i sklep zamknięty) i wiele naprawdę ładnych lasek i parasoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.