Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Skóra koźla również jest niezwykle mocna, dlatego rękawiczki mogą być jednocześnie cienkie i wytrzymałe. Poza tym, btw czy nawet jeśli świńska skóra jest tak mocna, to czy potrzebujemy tej akurat jej właściwości tak bardzo? Zakładając, że jest to rękawiczka elegancka, a nie rękawica do baseballa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie na temat walorów użytkowych marynarki letniej z czystego lnu? Na ile gniecenie się deformuje marynarkę, może macie jakieś zdjęcia, jak może ona wyglądać? Czy na taką marynarkę warto się bardziej zainteresować lnem z domieszką bawełny lub wełny? Może jeszcze jakieś przewiewne materiały przewiewają Wam przez głowę :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie na temat walorów użytkowych marynarki letniej z czystego lnu? Na ile gniecenie się deformuje marynarkę, może macie jakieś zdjęcia, jak może ona wyglądać? Czy na taką marynarkę warto się bardziej zainteresować lnem z domieszką bawełny lub wełny? Może jeszcze jakieś przewiewne materiały przewiewają Wam przez głowę :)?

viewtopic.php?f=1&t=2231&hilit=lato

viewtopic.php?f=10&t=1938&hilit=lato

viewtopic.php?f=1&t=2714&hilit=lato

Gdzieś jeszcze był wątek o tkaninach na lato, ale nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje zbyt dużo sensowniejszych alternatyw niegniecących się materiałów jak Harrinsons Mirage, Sunbeam (grube mieszanki lnu, wełny i jedwabiu) albo Minnis Fresco by używać samego lnu. Miałem kiedyś marynarkę z czystego lnu, ciągle ją tylko prasowałem.

Bawelna na lato to nieporozumienie, chyba, ze ktos ma dostep do jakiegos magicznego probnika o genialnych wlasciwosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulę z kołnierzem button down, można spokojnie nosić bez krawata. Z tego co wiem, to została ona stworzona do golfa(Przypięty kołnierz uniemożliwiał jego ruch co pomagało przy grze na wietrze) i jakiś czas temu, niepoprawnym było noszenie do takiej koszuli krawata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta koszula nie ma nic wspólnego ani z klasyczną elegancją, ani z biznesową (jak sugeruje opis).

Przymierzałem ją kilka razy, ale póki co rzeczywiście nie mogę się przekonać do jej wyglądu. Na jej korzyść przemawia do mnie jej dopasowanie (koszule Olymp Level 5 Body Fit odpowiadają mi pod względem rozmiaru) i cena. Jest to model wyprzedażowy, do kupienia w Van Graafie za niecałe 100 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulę z kołnierzem button down, można spokojnie nosić bez krawata. Z tego co wiem, to została ona stworzona do golfa (Przypięty kołnierz uniemożliwiał jego ruch co pomagało przy grze na wietrze) i jakiś czas temu, niepoprawnym było noszenie do takiej koszuli krawata.

a nie było to polo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulę z kołnierzem button down, można spokojnie nosić bez krawata. Z tego co wiem, to została ona stworzona do golfa(Przypięty kołnierz uniemożliwiał jego ruch co pomagało przy grze na wietrze) i jakiś czas temu, niepoprawnym było noszenie do takiej koszuli krawata.

Są jak zwykle dwie szkoły, amerykańska i brytyjska, Amerykanie nigdy nie mieli oporów przed noszeniem krawatów do takiego kołnierzyka, a Brytyjczycy twierdzili że to niepoprawne.

Koszulę z kołnierzem button down, można spokojnie nosić bez krawata. Z tego co wiem, to została ona stworzona do golfa (Przypięty kołnierz uniemożliwiał jego ruch co pomagało przy grze na wietrze) i jakiś czas temu, niepoprawnym było noszenie do takiej koszuli krawata.

a nie było to polo?

Polo wymyślił tenisista, więc pewnie jednak do tenisa. Ale zastanawiające jest to że nikt nie gra w polo w polo, ani w golfa w golfie, więc skąd te nazwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo wymyślił tenisista, więc pewnie jednak do tenisa. Ale zastanawiające jest to że nikt nie gra w polo w polo, ani w golfa w golfie, więc skąd te nazwy?

Grę w polo wymyślił tenisista? ;) Chyba się nie zrozumieliśmy.

http://www.brooksbrothers.com/about-us/ ... lt,pg.html

[attachment=0]BDpolo.jpg[/attachment]

koszulkę polo, źle zrozumiałem wypowiedź, mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.