Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Masz do tej marynarki spodnie do kompletu (bo wygląda na odd)? Co do samej muchy to ja zakładam bez wahania na śluby i wesela i nikt nigdy krzywo na mnie nie spojrzał z tego powodu.

Tak mam, dobrane spodnie.

No to poszukam jakiś ciekawych muszek. Może jest Pan w stanie coś polecić? (jakąś stronę, sklep) Bo na poszetka.com chyba nic nie dopasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze następne pytanko: Mam sporą stopę. W herringu rozmiar 12 jest na styk co do milimetra a wersji w 12.5 jest strasznie mały wybór. Czy w przypadku butów zamkniętą przyszwą warto by spróbować zamówić rozmiar 12 ale G ? Bo wtedy długość też o te kilka mm zyskuje a przy zamkniętej przyszwie nie będzie problemu z rozchodzącymi się sznurówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku knitów też należy jak ognia unikać wyrobów poliestrowych? Nie mam oporów ideologicznych, liczy się dla mnie wygląd (i cena). W krawacie tradycyjnym widzę różnicę między jedwabiem, a plastikiem, ale może krawat dziergany więcej w tej kwestii wybaczy. Przyznam, że bogata oferta tanich knitów z ebaya jest kusząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku knitów też należy jak ognia unikać wyrobów poliestrowych? Nie mam oporów ideologicznych, liczy się dla mnie wygląd (i cena). W krawacie tradycyjnym widzę różnicę między jedwabiem, a plastikiem, ale może krawat dziergany więcej w tej kwestii wybaczy. Przyznam, że bogata oferta tanich knitów z ebaya jest kusząca.

 

 

knity mają zazwyczaj wzmocnienie w części, która owija szyję, inaczej szybko by się rozpadły.

jeśli to wszystko jest zrobione z plastiku to efekt nie będzie komfortowy.

post-123-0-19728300-1369593766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi tylko o komfort, to może zaryzykuję z jednym - najwyżej będzie tylko na imprezy, do połowy rozwiązany :)

Dostanę też knita jedwabnego, więc będę mógł je porównać.

 

EDIT:

Część, o której mówisz wygląda w tych krawatach tak: 

knittedtieblue2.jpg

Bardzo to będzie niewygodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś orientuje sie gdzie mógłbym nabyć koszulę ze stójką tak jak na ponizszej stronie

http://evita.com.pl/p,8,36,,,,,,,172,garnitur.html#.UaN23tg-lIs

 

Dziękuję za odpowiedź

Krzychu

 

 Koszula, koszulą ale opis "stroju" robi wrażenie  :ph34r:

Garnitur z długą marynarką. Królewski styl (Royal), marynarka wykonana z fantazyjnie utkanego, dość gęstego i pełnego w chwycie żakardu o charakterystycznej grze połyskliwości i cienii, podkreślająca wyjątkowy styl tej kompozycji. W komplecie gładka kamizelka i spodnie, oraz plastron i chustka z tkaniny wzorzystej, jak marynarka.

PS. a takie koszule można znaleźć np. tu: http://www.darcyclothing.com/shop/shirts.html (podaje hasło: collarless)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link był aby uzmysłowic rodzaj stójki w koszuli, a nie całość ubioru a tym bardziej rodzaj marketingowego opisu produktu znajdujacgo się na stronie.

 


PS. a takie koszule można znaleźć np. tu: http://www.darcyclot...hop/shirts.html (podaje hasło: collarless)

 

 Rozumiem,  że nie ma możliwośc kupić takiej stójki w Polsce? Nie zwracając uwagi na rodzaj materiału wierzchniego marynarki lub kamizelki 21394705.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,  że nie ma możliwośc kupić takiej stójki w Polsce? Nie zwracając uwagi na rodzaj materiału wierzchniego marynarki lub kamizelki

Mozna. Podejrzewam ze kazdy mtm cos takiego wykona: ms fashion, studio szarmant, macaroni tomato, da vinci etc.

Jakbys chcial gotowe to http://www.koszule.sklep.pl/category/justa-koszula-klasyczna-kolnierz-stojka ale sklad jest dyskwalifikujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosiłbym o zerknięcie na poniższe zdjęcia i stwierdzenie, czy rękawy marynarki powinienem skrócić, czy szukać koszul z dłuższymi rękawami (poniżej wymiennie Wółczanka/Lambert na maksymalny wzrost 188/194 cm) ponieważ żaden rękaw z koszul przeze mnie posiadanych, nie wystaje poza rękaw marynarki, a ręce mam dość długie, dlatego zastanawiam się czy to kwestia problemu poszukiwań koszul, czy zdjęcia marynarki w tych 3 pozycjach (szczególnie w pierwszej, a więc przy naturalnie spuszczonych swobodnie rękach) świadczą, że powinienem je skrócić.

 

Tu marynarka ze zwykłym t-shirtem z krótkim rękawem

 

dsc07682kopiowanie.jpg

 

dsc07683kopiowanie.jpg

 

dsc07684kopiowanie.jpg

 

Tu marynarka z koszulą, której rękawy niestety nie wystają:

 

dsc07690kopiowanie.jpg

 

dsc07691kopiowanie.jpg

 

Koszula - Wydaje mi się, że rękaw tej koszuli jest do przyjęcia, choć gdyby był dłuższy o 1cm byłoby wg mnie lepiej (rozbieżność szerokości wynika z zapięcia guzika)

dsc07685kopiowanie.jpg

 

dsc07689kopiowanie.jpg

 

W niebieskiej koszuli rękawy chyba są najdłuższe z koszul, które kupiłem na próbę, ale poniżej jeszcze zdjęcia trzech innych koszul:

 

czone1.jpg

 

czone2.jpg

 

czone3.jpg

 

Proszę o opinie, jeśli już będę wiedział co i jak, post można usunąć bo pewnie przez sporą ilość zdjęć może utrudniać przeglądanie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.