Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z kolegow kojarzy firme produkujaca balmorale w G-fit oprocz Barkerow? Nie mam zywcem z czego wybierac ;/

 

Znalazlem jeszcze cos takiego, ale nie wiem jaki to fit jeszcze: http://www.scarosso.com/en/men/shoes/boots/claudio-marrone.html  i   http://www.scarosso.com/en/men/shoes/boots/nazzari-nero.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Crockett & Jones Islay

 

Zainspirowany zdjęciami Fana Dobrego Buta zakupiłem trzewiki, które chodziły za mną ładnych kilka lat. Pierwsze wrażenie; piękne i wielkie. Dotychczas w sklepach miałem okazję oglądać mniejsze rozmiary - wiadomo, buty mają najlepsze proporcje ok numeru 42, więc takie są wystawiane. Na szczęście bezpośrednie porównanie do innych trzewików nie wykazuje większych różnic. To tylko moje wrażenie - odzwyczaiłem się od trzewików i każde teraz wydają mi się ogromne. Są za to bardzo proporcjonalne. Gdybym miał kiedyś zaprojektować trzewiki, wyglądałyby właśnie tak - tzn. pewnie z moimi zdolnościami nie, ale chciałbym żeby tak wyglądały :)

 

But jest wygodny od pierwszej przymiarki, skóra miękka, kopyto 365 szerokie w palcach i dobrze trzyma piętę. Solidna brytyjska robota! Moją osobistą satysfakcję jest fakt, że polubiłem je przed Jamesem Bondem, podobnie jak model Tetbury i Camberley. 

 

To trochę spełnienie marzeń z czasów kiedy podczas podróży służbowych chodziłem po Londynie i podziwiałem wystawy, bo nic innego mi nie pozostawało z polską pensją.

 

post-3633-0-32721100-1436776415_thumb.jp

 

W rzeczywistości brąz jest trochę cieplejszy niż na zdjęciach katalogowych.

 

post-3633-0-57452100-1436776385_thumb.jp

 

EDIT:

Z drugiej strony to całkiem miła myśl, że jeszcze niedawno takie buty kosztowały równowartość z pięciu średnich krajowych a dzisiaj trochę ponad 50%.

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne i solidne buty.

Też mam jedno niespełnione jeszcze marzenie trzewikowe. Nic specjalnego ale na model Stratford produkowany pod szyldem Herringa przez Loake trafiłem w pierwszych dniach po zapisaniu się jeszcze na forum Bespoke. Później jeden z bardziej doświadczonych kolegów mi je odradził i nie kupiłem ich do dzisiaj. Zobaczymy czy będzie to dalej niespełnione marzenie ... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne i solidne buty.

Też mam jedno niespełnione jeszcze marzenie trzewikowe. Nic specjalnego ale na model Stratford produkowany pod szyldem Herringa przez Loake trafiłem w pierwszych dniach po zapisaniu się jeszcze na forum Bespoke. Później jeden z bardziej doświadczonych kolegów mi je odradził i nie kupiłem ich do dzisiaj. Zobaczymy czy będzie to dalej niespełnione marzenie ... ;).

Jestem szczęśliwym posiadaczem, mogę tylko zachęcać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może do czynienia z marką Wolverine 1000 Mile?

Niewiele można przeczytać na forum, chyba z racji niedużej popularności w Europie,  a ciekawi mnie czy faktycznie są warte około 1,5k.

W USA obrośnięte legendą, ale marketing to jedno, a życie drugie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie ma o nich wiele, bo to nie są buty wpisujące się w jego tematykę.

Kilka opinii się jednak pojawiło - wszystkie pochlebne, z tego co pamiętam (dotyczyły jakości wykonania).

A czy są warte +/- 1500 PLN? - tylko Ty wiesz, czy możesz/chcesz wydać tyle na buty 'do dżinsów'... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że marka bardzo delikatnie zahacza o tematykę forum, szczególnie, że w ofercie mają sporo modeli, którym bliżej do smart casualu niż do work shoes.

Bądź co bądź większość ich modeli jest GYW.

Najbardziej ciekawi mnie czy faktycznie są tak dobre pod kątem wytrzymałości i trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda:

https://www.zalando.pl/barbour-marshakll-botki-sznurowane-brazowy-ba212a00m-o11.html

 

Została jedna para w rozmiarze 43. Przy dodatkowym, zwyczajowym rabacie za subskrypcję, cena wydaje się bezkonkurencyjna. Obiło mi się o uszy, że trzewiki dla Barboura robi Grenson, ale nie wiem ile w tym prawdy. Te niecałe trzy stówy i tak warto, moim zdaniem, dać. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.