Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Już dwa zamówienia zrobiłem z guzikami w rozporkach mankietów. Robią to bez problemu.

W drugim zamówieniu próbowałem zrobić krótsze rękawy i wyszły za krótkie. Radzę uważać, szczególnie gdy się zmienia szerokość barków.

Inna sprawa to "walka" o wymiar klatki vs pacha i szerokość rękawa. U nich jest jakoś tak, iż zmieniając szerokość rękawa (zwężając) pacha idzie w górę co powoduje również to, iż miejsce pomiaru klatki też idzie w górę.

U mnie skończyło się to z lekka przyciasnymi koszulami w drugim zamówieniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem ciekawą informację, myślałem że wybór konstrukcji pleców to opcja czysto stylistyczna:

Cytat

Hi,

the model of the back shirt actually affects the fit of the shirt.

the shirt with darts has a slimmer fit on the waist, with the same measurements, it fits 5 cm narrower.

Instead the model of front of shirts not affects on fit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 16:48, laleczka napisał:

@DeanM Ja bym sprawdził wymiary i jak koszula leży po praniu, bo nawet przy ostatnim zamówieniu już po jednym praniu (w mojej opinii) zauważalna różnica. Przy flanelach tego nie zauważyłem, tutaj od razu.

Ja nie ale muszę spróbować kolejnym razem, znów bez tego detalu zamówiłem i mankiety beznadziejnie się podwijają. 

Cytat

Yes of course! If you want we can make the slit even longer and closed with a button so that it is also easier to roll it up.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 15:14, Henzir napisał:

Przy włożeniu odwrotnie wygląda to jak poniżej. Rozumiem, że trzeba będzie przyciąć.

IMG_20201103_145636.jpg

Tnij! Przy zamówieniu u Olgi dostałem garść fiszbinów i też nie pasowały. Włosi podchodzą czasami dość lekko do takich drobiazgów! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z tkanin za 55 EUR są warte uwagi? Wg waszych doświadczeń - lepij podawać wymiary z bezpośrednio z ciała czy z jakiejś koszuli?
Ja mam błękitny Oxford kupiony 3-4 lata temu i nie polecam. Ciężko się prasuje i kołnierzyk się nie dopiera, a jak używałem mydła ze szczotką to jest tam teraz jakieś przebarwienie (tylko z tą koszulą mam taki problem...)

Ktoś wcześniej pisał, że materiał mógł później być inny. Inny producent?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.