Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem informację, że koszule są już na ukończeniu i wszystkie powinny być gotowe w tym tygodniu (a jest nawet szansa, że jutro)  
Dobre wieści. Dzięki.
PS. Uzgodniłeś z nimi może żeby opisali koszule numerami zamówień czy imionami zamawiających? Czy mamy Ci opisać co zamówiliśmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, michau napisał:

Dobre wieści. Dzięki.
PS. Uzgodniłeś z nimi może żeby opisali koszule numerami zamówień czy imionami zamawiających? Czy mamy Ci opisać co zamówiliśmy?emoji848.png

Poprosiłem o to, jak i zamawiających aby na PW napisali co zamówili. I jedno i drugie ułatwi mi wysyłkę :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m_wujek Pomysł fajny ale ostatecznie trudny do zrealizowania bo nie znam wszystkich kodów, każdy by musiał zgadywać co to może być za materiał. Plus tak jak @Aras napisał, materiał to jedno, wrażenia z uzytkownia to drugie. Ale mogę spróbować jak będę znał kod materiału i właściciel się nie obrazi ;-) 

Póki co to moje zamówienia:
 

1. Flanele (w rzeczywistości ciemniejsze, szczególnie czerwona i krata)
Bardzo miłe, grubsze, ogólnie bardzo przyjemne w noszeniu i polecam wszystkim!

A490BD9E-91E2-4CD2-BA67-A80C7879F5F4_1_201_a.thumb.jpeg.7a647d2e8195510f655de450522450da.jpeg52EF0933-F80A-460B-8BC2-CEC558A144B4_1_201_a.thumb.jpeg.2a7b8d2c6c195ac165fc56b8aa8d807a.jpeg146792E8-B1C0-4787-8009-AD85AA0F138F_1_201_a.thumb.jpeg.e465a2fc349f6c4ef5fe7f79465b9a42.jpeg 

image.thumb.png.a9e4315bc63f30eb433839f66a8e1e6a.png

2. Gładkie bawełny:

Obie nowe i jeszcze nie noszone, ale na pierwszy kontakt - równie przyjemne. 

B9C4C8BB-CA22-4078-B60F-4908EEA5646D_1_201_a.thumb.jpeg.3a3f0a49d851cc1032bb0c4c72c224a1.jpeg3A34EC05-4794-4112-B3E2-550BD8D8349F_1_201_a.thumb.jpeg.d4411cf69201aaa776c1b9e2ebf68113.jpeg

Mam jeszcze oczywiście granatową koszulę ale ją już pokazywałem. Swoją drogą, ten granat obecnie jest ciemniejszy niż mój :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje koszule.

R-0636 - Poplin 100% cotton

niebieska-combo.thumb.jpg.20501f62aec4fc5cfb79c1831cace594.jpg

 

R-0507 - Poplin 100% cotton

1758191847_brz-combo.thumb.jpg.2e8d7e95d3fa8ae73415916540f7f20c.jpg

 

Oba materiały są raczej z tych "lekkich". Trudno tu mówić o jakieś "mięsistości" tkaniny. Ciemnoniebieska wygląda na większego "gnieciucha".

O tym jak się sprawują będę mógł napisać po 2-3 praniach.

To moje trzecie zamówienie i dopasowanie koszul chyba jest najlepsze ze wszystkich dotychczasowych, ale nadal gorsze niż w Luxire (tam już za drugim razem dostałem to co mnie interesowało). 

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję raz jeszcze@laleczka za zorganizowanie zamówienia i sprawną wysyłkę.
Moje zamówienie to dwie koszule z Oxfordow Premium za €75. W promocji to była fajna cena.
Oxford 100% cotton - Two ply TA-0010 
Royal Oxford 100% cotton - Two ply TA-0012 (pierwsza na zdjęciu)

Liczę, że materiał będzie łatwiejszy w prasowaniu niż Oxford A-0011. Trudność w prasowaniu powodowała, że dość rzadko zakładałem koszulę z tego materiału

Z dopasowania jestem zadowolony. Robiłem tylko kilka modyfikacji względem poprzedniego zamówienia, które robiłem jakiś czas temu u nich na miejscu.
Poprawki naniesione zgodnie z moimi życzeniami. Kołnierzyki BT wg propozycji kolegów z wątku. Będę musiał później sprawdzić czy różnią się czymś od ich standardowego ;)

Porównując tkaniny:
Royal Oxford jest trochę cieńszy od Oxfordu. Jest też lekko błyszczący podczas gdy Oxford jest matowy.

PS. Zdjęcie niestety cierpi na niedostatek światła słonecznego ;)


cf788a1aed24bb30d5e24dffa0126b69.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na początku jeszcze raz wielkie dzięki @laleczka za organizację zamówienia.

Zamówiłem koszulę z podstawowego oxfordu B-0005, poprosiłem o kołnierzyk polecany na forum i o umieszczenie drugiego guzika pod szyją lekko niżej. Tkanina sprawia dobre wrażenie, ale jest bardzo sztywna, ciężko zapina się guziki, nie jest to miękki calualowy oxford. Wykonanie oceniam bardzo wysoko, jedyne do czego bym się przyczepił to brak dodatkowej warstwy materiału pod guzikami kołnierzyka. Mankiety i kołnierzyk są sztywne co mi nie bardzo odpowiada. Ktoś próbował zamawiać ocbd bez usztywnienia mankietów i kołnierzyka? Kołnierzyk średnio mi się podoba. Pierwsza sprawa to sztywność, przez co nie układa się miękko tak jak lubię. Druga to coś mi nie gra w proporcjach, wydaje mi się że stójka powinna być wyższa.  

Jak oceniacie wymiary i co Waszym zdaniem powinno się poprawić w następnych zamówieniach? Mam swoje uwagi, ale na razie nie chcę Wam sugerować.

IMG_20201031_152208.jpg

IMG_20201031_152527.jpg

IMG_20201031_152624.jpg

IMG_20201031_152710.jpg

IMG_20201031_152728.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 15:47, DeanM napisał:

Ktoś próbował zamawiać ocbd bez usztywnienia mankietów i kołnierzyka?

 

 

 

Ja próbowałem, tutaj w tym wątku wrzuciłem też zdjęcia efektów takiego zamówienia. Mankiety są na tyle miękkie, że wyginają się trochę nawet opierając się na dłoniach, bądź zegarku.
Tutaj link do zdjęć kołnierzyka: 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dubbing bardzo fajnie wyszło, kilka razy przeglądałem wątek i przeoczyłem informację że zamawiałeś bez usztywnienia. 

Edit.

@Dubbing masz może więcej zdjęć tego kołnierzyka, najlepiej z większej odległości. Fajnie wyszedł, ale chyba jednak mocno odbiega od tego, który im załączałeś jako wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do usztywnienia, to dużo zależy od samej "właściwej" tkaniny. Nigdy nie prosiłem o zmianę rodzaju usztywnienia a mimo to odczuwam znaczne różnice między lepszym twillem (sztywno) a popeliną (ostatnio zamawiane koszule; tutaj wolałbym sztywniej).

To samo można powiedzieć o zapinaniu guzików.

Czy Wasze button-downy mają dokładnie takie wymiar kołnierzyka o jaki prosiliście? Bo ja dostałem bonusowe 1,5 cm! Niby będę je nosił rozpięte, ale jakoś dziwnie to wygląda...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zdjęcia również do CO i oni są zadowoleni z efektu i polecają te same wymiary na kolejne zamówienia. Jedynie konstrukcję pleców zmieniliby na z zakładkami (darts). 

Moim zdaniem:

1. Przydał by się z 1cm więcej w klatce - czuję lekkie napięcie pod pachami.

2. Rękawy mają sport nadmiar materiału, może podanie wymiaru w bicepsach, pomoże uzyskać lepsze dopasowanie. Wydaje mi się, że przydało by się skrócić rękawy - 1-2cm, powinny być tej samej długości co teraz ale mniej się marszczyć.

3. W lustrze barki wydają mi się lekko za szerokie, na zdjęciach wyglądają ok. Może spróbować 0,5-1cm mniej?

4. Lekkie zwężenie w talii i proponowane zakładki aby lepiej układały się plecy.

5. Ktoś próbował prosić o guzik nad mankietem?

A jak wy to widzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DeanM Ja bym sprawdził wymiary i jak koszula leży po praniu, bo nawet przy ostatnim zamówieniu już po jednym praniu (w mojej opinii) zauważalna różnica. Przy flanelach tego nie zauważyłem, tutaj od razu.

Cytat

5. Ktoś próbował prosić o guzik nad mankietem?

Ja nie ale muszę spróbować kolejnym razem, znów bez tego detalu zamówiłem i mankiety beznadziejnie się podwijają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.