Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kupiem dwie koszule z kolekcji Lancerto&Mr Vintage. Jedna jest lniania a druga z bawełny o otwartym splocie. Strasznie długie rękawy mają te koszule. Czy waszym zdaniem da radę coś z tymi rękawami zrobic i warto bawić się w skracanie. Do tego przy mankiecie i guziku brzydko się układa i odstaje. Być moze to wina za długich rękawów. Jakieś porady  ?

20170420_183137_HDR.jpg

20170420_190901.jpg

20170420_191100.jpg

20170420_183142_HDR.jpg

20170420_183222_HDR.jpg

20170420_183429.jpg

20170420_183651.jpg

20170420_183658.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy salon lancerto współpracuje z osobnym lokalnym krawcem/krawcową (zewnętrzne podmioty). Nie spodziewaj się, że to będzie jakiś fachowiec. Przeważnie jest to ktoś specjalizujący się w typowych, prostych, poprawkach krawieckich, robiący to hurtowo. W Bydgoszczy przykładowo jest to pani mająca bodaj 7 sklepów różnych marek "pod sobą" i robiąca masówkę oraz na niczym innym się nie znająca (z znalezionych o niej opinii jak i, niestety, mojej własnej praktyki). Robi tylko dołem.

 

Jeśli zdecydujesz się przez lancerto to przy odbiorze trzeba bardzo dobrze sprawdzić jakość poprawek. Jak będzie źle to niech lancerto się tym dalej zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś to zauważył. W pogoni za klasyczną męską elegancją najpierw były klapy jak ołówek i BD tak małe, że sznurówki nie dałoby się na szyi zawiązać, co dopiero krawata. Teraz dla odmiany klapy sięgają do bicepsów, a wyłogi kołnierzyków do mostka.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MH_fan napisał:

@siwecki - wg mnie to te koszule są ogólnie za duże - wiszą na Tobie, zamiast ładnie przylegać do ciała.

dzięki za opinię. w takim razie nie ma co na siłę kupować i bawić się w mnóstwi przeróbek.  trzeba szukać jakiejś innej lnianej koszuli na cieplejsze dni. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, siwecki napisał:

dzięki za opinię. w takim razie nie ma co na siłę kupować i bawić się w mnóstwi przeróbek.  trzeba szukać jakiejś innej lnianej koszuli na cieplejsze dni. 

Dobra decyzja. Te koszule leżały na Tobie wyjątkowo źle. A tak przy okazji - nie tylko len jest dobry na cieplejsze dni. Bawełna tez daje radę. Nie mam ani jednej lnianej koszuli i nie czuję potrzeby kupowania takowych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Dobra decyzja. Te koszule leżały na Tobie wyjątkowo źle. A tak przy okazji - nie tylko len jest dobry na cieplejsze dni. Bawełna tez daje radę. Nie mam ani jednej lnianej koszuli i nie czuję potrzeby kupowania takowych :) 

Jakbyś miał jakąś lniana koszulę to byś czuł takową potrzebę :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim krawacie na własny ślub?

https://www.poszetka.com/product-pol-3759-jedwabny-krawat.html

Będę miał ciemnogranatowy garnitur i kamizelkę w kratę księcia Walii. Czy ten wzór nie jest zbyt rzucający się w oczy a może w sam raz? Kupię go pewnie tak czy siak, bo mi wypadł w oko, ale jestem otwarty na inne propozycje - krawatów nigdy dość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Vojtonus napisał:

Co myślicie o takim krawacie na własny ślub?

https://www.poszetka.com/product-pol-3759-jedwabny-krawat.html

Będę miał ciemnogranatowy garnitur i kamizelkę w kratę księcia Walii. Czy ten wzór nie jest zbyt rzucający się w oczy a może w sam raz? Kupię go pewnie tak czy siak, bo mi wypadł w oko, ale jestem otwarty na inne propozycje - krawatów nigdy dość. 

Dla mnie osobiście czerwień/bordo to nie jest kolor do zestawu ślubnego. Kojarzy się bardziej z sytuacjami biznesowymi. Osobiście poszukałbym czegoś w granacie, błękicie np. grenadyna garza fina w drobne kropki/mikrowzór biel/jasny srebrny aby dobrze komponował się z białą koszulą lub po prostu gładki jak tu:https://www.poszetka.com/product-pol-3942-KRAWAT-z-grenadyny-garza-fina.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomasz Fedak napisał:

Dla mnie osobiście czerwień/bordo to nie jest kolor do zestawu ślubnego. Kojarzy się bardziej z sytuacjami biznesowymi. Osobiście poszukałbym czegoś w granacie, błękicie np. grenadyna garza fina w drobne kropki/mikrowzór biel/jasny srebrny aby dobrze komponował się z białą koszulą lub po prostu gładki jak tu:https://www.poszetka.com/product-pol-3942-KRAWAT-z-grenadyny-garza-fina.html

Grenadyna to fajny pomysł, ale czy gładki granat/błękit nie będzie po prostu nudny przy granatowym garniturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

potrzebuję pomocy w doborze garnituru. Budżet skromny, bo do tysiąca złotych.
Okazja: egzamin magisterski, potem użytkowanie jak będzie potrzeba, a na pewno będzie się często zdarzać. Z racji tego obstaję przy jakimś ładnym ciemnym granacie.
Moja budowa ciała jest dość korpulentna, więc wszelkiego typu slim fity odpadają.
Zależy mi na materiale, w którym w ciepłych okresach nie będę spocony jak jedno z hodowlanych zwierząt oraz na tym, żeby marynarka się zbytnio nie mięła, tutaj czytałem dużo o wełnie wysokoskrętnej, więc pewnie coś z tego bym celował. Interesuje mnie sama marynarka i spodnie, bez kamizelek i innych.
Może ktoś z Was widział w sklepach jakieś fajne, odpowiadające kryteriom garnitury w dobrej cenie i mógłby polecić jakiś model?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać forum, a nie zadawać kolejne identyczne pytanie, jakich już tu było dużo. Musisz przymierzyć i zobaczyć w czym się dobrze czujesz a dopiero wtedy ewentualnie wstaw zdjęcia i zapytaj o poradę. Bo na tą chwilę nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz..

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vojtonus napisał:

Grenadyna to fajny pomysł, ale czy gładki granat/błękit nie będzie po prostu nudny przy granatowym garniturze?

5 minut temu, Tomasz Fedak napisał:

Gładki jedwab drukowany będzie nudny, ale grenadyna ma juz ciekawa fakturę jak np ta na zdjęciach

Wyczuwam tu problemy komunikacyjne:

1. gładki - materiał bez wyraźnego splotu - nie będzie nudny chyba, że

2. gładki - bez wzoru, jednolity - moim zdaniem, będzie nudny

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy,

czy ten zestaw wygląda ok? Jadę na konferencję na której będę prelegentem ale mój garnitur się... skurczył... :) tej marynarki też nie zapnę bo się... skurczyła... Żona mówi żeby nie zakładać krawata, ale jak na konferencję bez krawata :/ tak więc pomocy!!! Będzie ok?

IMG_1125.JPG

IMG_1127.JPG

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, secondhand_man napisał:

Wygląda na to że musisz zainwestować w nowy garnitur ;-)

Zdecydowanie...

6 godzin temu, eye_lip napisał:

Odpowiadając brutalną prawdą na pytanie - wygląda tragicznie. "Marynarka" to stylistyczny koszmarek, krawat do śmietnika (nawet jak będzie ładny trzeba umieć go zawiązać).

Dzięki za szczerość :/ marynarkę kupiłem kiedyś do jeansów, a krawat wiązałem na szybkiego... że się tak wytłumaczę :)

kurcze lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o poradę stylistyczną. Która z tych marynarek będzie najbardziej "uniwersalna" (dżinsy i chinosy w różnym kolorze). Zależy mi na jak najmniejszej formalności (pracuję z młodzieżą i zwariowanymi artystami). Jako drugą lepiej brać marynarkę szarą czy brązową? Jeśli chodzi o szare, to właściwie w SuSu nie ma już nic w moim prawdopodobnym rozmiarze (44, wzrost 170 cm). Możecie polecić jakaś inną firmę? 

Niebieski:
http://eu.suitsupply.com/pl/jackets?prefn1=colorID&prefv1=Niebieski&prefn2=size&prefv2=44

Brąz (też niewielki wybór w 44):
http://eu.suitsupply.com/pl/jackets?prefn1=colorID&prefv1=Brązowy&prefn2=size&prefv2=44

Czy w SuSu często uzupełniane są brakujące rozmiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.