Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobił się Cucinelli :) 

Problemem jest asymetria - guziki z lewej strony (na zdjęciu w lustrze) są blisko siebie, a po prawej stronie górny guzik jest o pełną kratkę oddalony od dolnych. Co gorsza, proste przeszycie górnego guzika nie zadziała, bo są teraz symetrycznie umieszczone względem klap.

Być może lepszym pomysłem byłoby puszczenie po szwach (na plecach i bocznych), a jeśli zapas materiału jest zbyt mały, to niestety, nie jest to marynarka dla Ciebie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Awopiotr napisał:

Spróbowałbym usunąć te dwa górne guziki. Na blogu Trashness widziałem takie rozwiązanie i wyglądało bardzo zgrabnie. Uzyskasz wtedy double suit 4x2😀 Jeżeli wpiszesz w Google ten termin to pojawi się sporo takich rozwiązań!

Sprytne, ale nadal marynarka wygląda asymetrycznie (różna szerokość od guzików do krawędzi, różna odległość kieszeni itp.), co kratka jeszcze podkreśla.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o szybką pomoc przedślubną. :)

Mam dwurzędowy garnitur havana susu ze spodniami brescia, czyli taki średni stan. Czy wyprucie szlufek na pasek i noszenie tych spodni bez paska ale też bez szelek będzie akceptowalne? Są dobrze dobrane rozmiarowo, trzymają się ścisło i nie ma potrzeby dodawania paska - nie będą spadały. Szelek też bym nie chciał raczej.

Powód jest taki, że pasek brzydko odznacza się na marynarce, wypycha ją od środka i deformuje przez co gorzej leży w okolicy guzików, no i pasek dodaje mi "brzucha", zaburzając proporcje góra-dół, a nie jestem mocno rozbudowany w klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem na tym forum i jest to mój pierwszy post, zatem witam wszystkich.

Póki co gromadzę wiedzę z wątków i zaczynam budować swoją nową garderobę i mam jedno pytanie odnośnie koszul. Kilka tematów koszulowych było, ale nie znalazłem tam odpowiedzi na mój problem zakupowy. Poszukuje:

  • ·         kilku koszul buton down (6-8szt.), Może jakieś zakupy w pakiecie.

  • ·         budżet 150-200zł (ewentualne propozycje do 300zł alternatywnie)

  • ·         rozmiarowo jestem szczupły i wysoki (188cm/73kg). Mierzyłem kilka Wółczanek slim fit w rozmiarze 188-194 / 40 i były rozmiarowo całkiem ok (niestety nie ma nic ciekawego w ofercie obecnie)

  • ·         najlepiej sklep z Polską dystrybucją (chciałbym uniknąć odsyłania zakupów do UK, etc)

  • ·         kolor/wzór -  początek garderoby, zatem: biała, błękitna, niebieska krata vichy, drobna krata, prążek bengalski, błękitny/biały len, więcej propozycji mile widziana.

  • ·         Wizualnie najbardziej odpowiada mi buton down od Osovskiego, niestety nie ma tam za wielkiego wyboru. Polecany na forum CT nie ma polskiej dystrybucji no i te kołnierzyki przynajmniej na zdjęciach wyglądają na krótkie.

  • ·         Koszule w 90% na chwile obecną będą noszone bez krawata/marynarki, zestawy casualowe.

Dzięki za propozycje i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/5/2018 at 12:13 PM, Cineos said:

@regiel Polecam koszule Osovski. Mają tam rozmiarówkę 188-194cm.

Widzę, że jednak przytoczyłeś... Jak wg Ciebie nie ma wyboru to warto poczekać na nowe modele. Sama jakość jest odpowiednia jak za te pieniądze.

188-194 jest, ale niestety od kołnierzyka 41. A ja potrzebuje 40 😕 Więc Osovski odpada. Jakieś jeszcze propozycje? James Button, Miler... Ten drugi niestety troche poza budżetem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jaki kolor szelek do granatowego ślubnego garnituru będzie najlepszy? Planowane są: krawat z szarą/szarosrebrną kratą księcia Walii, biała koszula z dość widocznym twillem, oxfordy z nakładanym noskiem b. ciemny brąz.

Nie rozważałem szelek, ale chyba muszę, bo nie mogę wypruć szlufek ze ślubnych spodni SuSu Brescia, bo zostają brzydkie ślady poprzecinanych włókien na całej szerokości szlufki, a jest ich 8. Chciałem spodnie założyć bez paska i bez szelek (bardzo dobrze dopasowane i mają dość wysoki stan). Jedyna opcja jaka mi zostaje, to pomimo pozostawienia szlufek wszyć guziki i założyć szelki, bo wtedy nie ma przynajmniej wrażenia, że czegoś brakuje.

Wiem o "zasadzie", że szelki do spodni ze szlufkami, szczególnie jak ma być bardziej formalnie, to spory kompromis, ale w tej sytuacji chyba nie mam wyboru. :( Pasek odpada bo za bardzo wypycha marynarkę dwurzędową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze,

@Manolete,

@pmichal,

Dzięki za odpowiedzi! Co do butów - to prawie czarny brąz i to było świadome odstępstwo. :) Co do ściągania marynarki - plan jest nie ściągać, ale nie mogę wykluczyć ryzyka, że w pewnym momencie w środku nocy nastąpi taka ewentualność, a wtedy chciałbym aby wszystko w miarę grało (na tyle na ile spodnie z mankietami, szlufkami i szelkami mogą zagrać na ślubie :D).

Co do koloru to też skłaniam się ku granatowym szelkom, a jak będą miały skórzane elementy, to taki kolor jak buty. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@csm to ja dodam jeszcze opcję elementów skórzanych w kolorze białym albo zapięć nie ze skóry (jak w klasycznych szelkach do smokingu) również białych. Ja tak noszę i nie myślę o zgrywaniu z kolorem butów.  Uważam takie rozwiązanie za uniwersalne. A sam kolor pasów granatowy albo bordowy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.