Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

@grzechu26, fajna kurtka, co to ?

Czy dasz radę lepiej ułożyć obszary od klatki do barków ? Tam jest trochę luźno i w bicepsach. Ja akurat nie jestem zwolennikiem kurtek, które dobrze wyglądają tylko rozpięte, a później nie można ich dopiąć.

https://vistula.pl/kurtka-rick-vistula-red

Nie jestem przekonany do kurtek skórzanych z sieciówek ale ten model naprawdę przypadł mi do gustu. Co do rozmiaru tej kurtki to 46 i ledwo się dopinam ale zapięta leży bardzo dobrze bez żadnych zbędnych fałd w barkach. Piszesz, że nie lubisz kurtek, które dobrze wyglądają tylko rozpięte i podzielam te opinię ale z drugiej strony ramoneska moim zdaniem powinna lepiej się prezentować rozpięta noszona troszę na luzie. Nie wiem szczerze co zrobić, w kurtce czuję się naprawdę dobrze ale z drugiej strony te fałdy. Co byś zrobił na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzechu26, nie chcę Ci doradzić źle, bo może szukasz idealnie dopasowanego świętego Graala, ale mnie się bardzo podoba Twoja kurtka, oprócz tej fałdy na klatce wygląda na Tobie dobrze. Ja osobiście bym skłaniał się ku zostawieniu jej. Miałeś szansę sprawdzić 44 jak leży rozpięta ? Może po prostu krój nie jest optymalny i jest tam trochę za dużo materiału ? Oprócz dopakowania klatki na siłowni nic z tym raczej nie zrobisz ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiaru 44 Vistula nie przewiduje, co do przypakowania na siłce to zbliża się 3 tygodniowy urlop na którym mam zamiar trochę zrobić masy. Powiedzmy, że to będzie dodatkowa motywacja dla kurtki. Co ciekawe z drugiej strony kurtka nie łałduje się i mam również inną zwykłą klasyczną skórzaną z iparelde i co ciekawe jest podobnie pofałdowana z tej samej strony mimo, że już nie ramoneska. Może po prostu z natury pokrzywiony jestem.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2018 o 18:26, Gregoro napisał:

Dzięki za odpowiedź za chwilę wrzucę jeszcze jakaś fotkę żebyście mnie upewnili czy zwracać czy użytkować dodam że są wygodne i cena ok Tommy Hilfiger z tkmax za 99 pln

Że takie spodnie wywołały aż takie poruszenie na forum o męskiej elegancji! ;)
Chłopaki proszą o porady w sprawie garniturów, dopasowania marynarki i często takie posty zostają bez odpowiedzi. 
Chyba jednak bardziej znamy się na dżinsach z wyprzedaży niż garniturach :P a może to tylko wakacje, sezon ogórkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Servetch napisał:

Myślę, że pikanterii dodawał tu fakt, że autor chciał usłyszeć jedynie potwierdzenie tego, że powinien zatrzymać te spodnie ;)

kolega mnie rozgryzł, męczyłem dopóki dopóty choć jeden z Was nie napisał , że są w miarę ok...:)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2018 o 22:35, ddzierzynski98 napisał:

Witam wszystkich,

chciałbym spytać czy kto o rozmiarze kołnierza 39 miał styczność z koszulami Charles Tyrwhitt i Miler Shirts. Potrzebuje dobrego źródła koszul. Koszule Milera, a dokładnie rozmiar 39 slim pasują na mnie jak robione na miarę, ale często jest mały wybór. Z moich obliczeń wynika, że powinna na mnie pasować Charles Tyrwhitt 15,5 w fasonie extra slim fit. Ma ktoś jakąś wiedzę na temat fasonów koszul CT i MLS jednocześnie i chciałby się ze mną nią podzielić?

Mam 4 koszule Milera w rozmiarze extra slim Fit 39 i dwie CT w rozmiarze 15 slim fit. Porównując te koszule do siebie powiedziałbym, że fason CT slim fit posiada podobne wytaliowanie jak Miler w extra slim fit, przy czym CT jest węższy w ramionach. Na mnie leży lepiej, bo Miler jest na mnie nieco za szeroki w ramionach, co ostatnio stwierdziłem. Raz mierzyłem w TK Maxx CT w rozmiarze 15 i w fasonie extra slim fit i najlepiej na mnie pasowała (w porównaniu z CT slim fit 15 i Miler 39 extra slim fit) - zarówno w talii, jak i w ramionach. Podsumowując, to nie wiem czy jeżeli Milery są jak szyte na Ciebie, to z CT nie lepszy będzie slim fit od extra slim fit, ale ... musiałbyś pewnie zmierzyć i porównać :) Może w TK Maxx się uda? Jeżeli Ci to coś pomoże, to moje gabaryty to 186 cm wzrostu i pi razy drzwi 82 kg wagi, w klatce ok 100, w talii / ramionach - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Garnitur jest gładki, granatowy, stosunkowo formalny, zatem zaproponowałbym jednak czarne sandały. Na plus brak skarpet.

Co do ramion, rzeczywiście w tej pozie trudno ocenić, ale chyba rozmiarowo jest OK, a ta kwadratowość to już po prostu cecha polskich sieciówkowych konstrukcji. Pomogłoby zdjęcie z tyłu (widok pleców).

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lubo69 napisał:

Garnitur jest gładki, granatowy, stosunkowo formalny, zatem zaproponowałbym jednak czarne sandały. Na plus brak skarpet.

:D Wersja wakacyjna.

33 minuty temu, lubo69 napisał:

Co do ramion, rzeczywiście w tej pozie trudno ocenić, ale chyba rozmiarowo jest OK, a ta kwadratowość to już po prostu cecha polskich sieciówkowych konstrukcji. Pomogłoby zdjęcie z tyłu (widok pleców).

Plecy leżą ok. Bez fałd i marszczeń. Ale masz racje. Clou leży w tej "kwadratowości". Chyba to budziło mój niepokój. Słabo to wygląda.

48 minut temu, mosze napisał:

Wolałbym obejrzeć zdjęcie z rękami swobodnie opuszczonymi wzdłuż tułowia.

Dziękuję ślicznie za chęć udzielenia pomocy :)Jednak z powyższego powodu nie będzie to już chyba potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Myślę nad zakupem nieformalnego garnituru. Na razie wpadły mi w oko dwie opcje:

https://www.lancerto.com/garnitur-szafirowy-macau-13179.html

https://www.lancerto.com/garnitur-szafirowy-paulo-13186.html

Jednak trochę nie jestem przekonany, zwłaszcza że z obydwu modeli zostały rozmiary nieco za długie (182 zamiast 176) i musiałbym rękawy/nogawki skracać a w przypadku pierwszego i wymienić guziki. Czy ewentualnie macie inne propozycje na nieformalny garnitur w rozmiarze 48? Ogólnie założenia są takie, że ma być uniwersalne i podatne na rozkompletowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy na letnie wesele, które częściowo będzie miało miejsce na zewnątrz (w ramach takiego quasi-namiotu) dopuszczalne jako gość jest waszym zdaniem ubranie takich oto tassel loafersów w kolorze burgund od Berwicka, czy raczej tylko ortodoksyjnie - czarne oksfordy?

https://shopmiler.com/pl/obuwie/loafersy/buty-berwick-8491-burgundy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarianoItaliano napisał:

Panowie, czy na letnie wesele, które częściowo będzie miało miejsce na zewnątrz (w ramach takiego quasi-namiotu) dopuszczalne jako gość jest waszym zdaniem ubranie takich oto tassel loafersów w kolorze burgund od Berwicka, czy raczej tylko ortodoksyjnie - czarne oksfordy?

https://shopmiler.com/pl/obuwie/loafersy/buty-berwick-8491-burgundy

 

Wg mnie - nie, ponadto domyślam się, że wcześniej będzie ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim! 

Mam pewien problem w dobraniu ubioru. Biorę ślub w tym roku, co samo w sobie nie byłoby niczym szczególnym gdyby nie to, że ślub będzie odbywał się na plaży w Tajlandii. Temperatura i wilgotność bardzo wysokie, pełne słońce, ogólnie warunki raczej do kąpielówek niż garnituru. Jednak, z racji tego, że jest to ślub, chciałbym ubrać się choć trochę stosownie do takiej okazji. 

Jestem umówiony na szycie garnituru w Bangkoku, u jednego z krawców z dobrymi opiniami. Planowałem pójść w lniane ubrania, zarówno garnitur i koszulę. Garnitur w kolorze niebieskim, nie wiem tylko jaki odcień. Do tego biała lniana koszula, bez krawata i biała poszetka. Nie wiem jak z butami. Pasowały by do stylizacji pewnie buty wsuwane, bez skarpetek. Jednak nie czuję się w takich butach najlepiej. Myślałem bardziej nad brązowymi monkami zamszowymi, lecz również nie wiem w jakim odcieniu, czy jasny czy ciemny brąz. Do tego jakieś wesołe skarpetki. 

Czy któryś z moich pomysłów ma sens? Czy kolory nie będą się "gryźć"? Prosiłbym o jakieś porady, ponieważ szczerze mówiąc jestem w kropce i nie bardzo wiem przede wszystkim za jakimi butami się rozglądać. 

Z góry dziękuję! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.