Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Z tyłu masz fałdę (o ile nie jest to np. podwinięta koszula), ale ew. korekta nie powinna być problemem.

Ramiona są poprawne - nie ma załamań ani falowania; szerokość jest ok. Czy mogłyby być lepsze (w sensie bardziej wyrafinowanej linii) - nie wiem, bo to zależy i od marynarki, i od Twoich ramion. Najlepiej porównać z innymi - najlepiej wg Ciebie leżącymi - i podjąć decyzję. W końcu to Tobie musi się podobać, to Ty masz się w marynarce czuć dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, proszę o pomoc. Na zdjęciach SS Lazio, rozmiar S 46/36. Ewidentnie za długie spodnie, coś niedobrego dzieje się też na plecach. Mam ten sam garnitur także w rozmiarze większym(M), ale wydaje mi się zdecydowanie zbyt obszerny. Przepraszam za jakość zdjęć. Buty, koszula, krawat. Wiem, do wymiany. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

11.jpg

20181117_103240.jpg

20181117_103327.jpg

IMG_20181117_091940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, proust napisał:

Szanowni, proszę o pomoc. Na zdjęciach SS Lazio, rozmiar S 46/36. Ewidentnie za długie spodnie, coś niedobrego dzieje się też na plecach. Mam ten sam garnitur także w rozmiarze większym(M), ale wydaje mi się zdecydowanie zbyt obszerny. Przepraszam za jakość zdjęć. Buty, koszula, krawat. Wiem, do wymiany. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Idealnie leżeć nie będzie, dopóki nie pokażesz się w nim na przeróbkach krawieckich. Plecy wymagają korekty, spodnie sam dobrze oceniłeś, moim zdaniem rękawy marynarki też są do skrócenia, a cała marynarka do taliowania. Do opanowania przez dobrą krawcową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu marynarka leży fajnie, ale z tyłu nie bardzo. Tak jakby była za szeroka w barkach a zbyt ciasna w talii.
Rozmiar mniejszy sprawdzałeś? Jakby coś to marynarki SuSu mają zapas na poszerzenie w talii o ok 3-4 cm. Talie da rade więc zmodyfikować a z barkami trudniej / drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, jedyny płaszcz RTW, gdzie nie przeszkadza mi aż tak niskie położenie pachy. A swoja drogą, to czy ogólnie możliwe jest podniesienie dołu otworu pachy w płaszczu lub marynarce, np. wszywając w korpus poniżej pachy wstawki z nadmiaru materiału zebranego z rękawa? Wszystkie płaszcze i marynarki RTW mają tak niskie pachy, że mógłbym tam spokojnie nogę wsadzić.Takie ubranie fajnie wygląda na manekinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, chciałabym poradzić się w sprawie krawatu dla chłopaka na prezent :) Chłopak (24 lata) od kilku miesięcy pracuje w banku, codziennie chodzi w garniturze i krawacie. Z tym, że krawat ma tylko jeden, gładki czarny. Chciałabym mu sprawić drugi, ale szczerze mówiąc, na męskiej elegencji nie znam się i dopiero teraz zaczynam interesować się tym tematem.  Jaki krawat jest najbardziej klasyczny i każdy w biznesie powinien chociaż jeden taki mieć? Kropki, jodła, paski? Dodam, że nie chciałabym wydawać fortuny, w granicach 100 zł chciałabym się zmieścić. Z okazji Black Friday można coś upolować jeszcze taniej. Myślałam o Wólczance lub Republic of Ties. Nie wiem czemu, kropki wydają mi się bardzo eleganckie, ale może jestem w błędzie. Chciałabym podarować mu taki MUST HAVE na początek jego kariery zawodowej. Robiąc wstępne poszukiwania, wpadły mi w oko takie: 

https://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-kropki-granatowy/188

https://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-kropki/43

https://www.wolczanka.pl/granatowy-krawat-lambert-243

https://www.wolczanka.pl/granatowy-krawat-lambert-237

Pozdrawiam serdecznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.