Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.01.2019 o 06:26, Żorż Ponimirski napisał:

Wal śmiało. Zapytam z góry czy chodzi o obrazek nr 2 ? ;) 1 i 3 uważam za bardzo bezpieczne. 2 to tak czy inaczej koszula jeansowa, więc z reguły będzie bez krawata.

Wszystkie krawaty są słabo dobrane.,Dobór krawata to może nie jest fizyka termojądrowa , jednak są pewne reguły które warto brać pod uwagę.,Przede wszystkim krawat nie powinien powielać wzoru, faktury/splotu materiału z jakiego uszyta jest marynarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mayor napisał:

Przede wszystkim krawat nie powinien powielać wzoru, faktury/splotu materiału z jakiego uszyta jest marynarka

1) Marynarka wełna w pepitę, krawat len w kropki

2) Marynarka wełna w kratkę, krawat kaszmir w paski (te dwa są najbliższe fakturą materiału)

3) Marynarka granatowa wełna, krawat bordowa grenadyna Garza Grossa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 00:59, Żorż Ponimirski napisał:

1) Marynarka wełna w pepitę, krawat len w kropki

2) Marynarka wełna w kratkę, krawat kaszmir w paski (te dwa są najbliższe fakturą materiału)

3) Marynarka granatowa wełna, krawat bordowa grenadyna Garza Grossa.

 

 

W pierwszym przypadku szorstka marynarka-szorstki krawat dodatkowo kolory rozmyte bez wyraźnego kontrastu, W drugim przypadku na marynarce i na krawacie są wzory geometryczne,faktura jest zbliżona kolory bez kontrastu, Tu by pasował krawat z gładkiego jedwabiu z drukowanymi motywami kwiatowymi ,albo zwierzęcymi.,W trzecim kolory mają wyraźny kontrast ,ale do jednokolorowej gładkiej marynarki jednokolorowy krawat nie był by moim pierwszym wyborem,tu pasuje krawat z żakardu z wyraźnym geometrycznym wzorem.,Ale to jest tylko moje zdanie.,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 17:41, Don_Mateo napisał:

Co Panowie sądzą o tym płaszczu z MD? Jak długość, krój, czy dobrze leży i ostatecznie czy warto się bawić w ewentualne przeróbki? 

-50% rozmiar M, jeśli cena zbliżona do MD i pasuje to bierz :)

https://www.zalando.pl/gloverall-chesterfield-plaszcz-welniany-plaszcz-klasyczny-camel-gl722t00c-b11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chinosy jak w linku to jeszcze casualowa elegancja czy już troche pachnie stylistycznym potworkiem?

Chodzi mi o dodatek  szarego materialu przy kieszeniach. Nabyłem kilka par na wyprzedaży , w tym jedna para z tymi obszyciami.

Co sądzicie? 

https://kubenz.pl/spodnie-meskie-korfu-78163.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowy garnitur i biała koszula, do tego chciałbym jakiś krawat, który mnie trochę wyróżni z tłumu. Bezpieczną opcję mam w razie wypadku, dlatego rozglądam się za czymś ciekawym. Czy coś takiego nie będzie przesadą na bal studniówkowy? I czy w ogóle pasują, czy absolutny faux pas?

3f1d5366448c87e297ff7c076b4d

becddbe441d0abdfd81e626e6c6d
 

38b2cfef412f89911c5201d276be

Bezpieczną opcją jest krawat podobny do tego: 

i-tailor-toki-granatowo-bialy-krawat-z-m

 

Węzeł to oczywiście four-in-hand, na Alberta raczej sobie nie pozwolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już musi być krawat z serii tematycznej "nieznana fauna oceanów", to proponowałbym to:

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-jedwabiu-Macclesfield/889

Dwie i pół stówy to niemało jak na krawat, ale studniówka jest raz, a po balu krawat zostanie, no chyba że wpadnie w barszczyk.

A w ogóle proponowałbym się wyróżnić grenadyną - założę się o arkusz egzaminu maturalnego z odpowiedziami, że drugiej na sali nie będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, janswi napisał:

Zaproponowany nie podoba mi się w ogóle.

Ja bym go raczej też nie kupił, ale sądziłem że zależy Ci na tego typu wzorach.

Z zaprezentowanych: pierwszy to ewidentnie znalezisko z dna rodzinnej szafy lub second handu (bez urazy, po prostu tak wygląda), drugi już lepszy, ale tylko dla ekstrawertyka (napisałem ekscentryka, ale się opanowałem;-)), trzeci smutny i pasujący do niewielu karnacji, a czwarty nudny. Podkreślę jednak, że z typowej oferty typowego sklepu z krawatami (w tym EoE) podoba mi się 20 - 40 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawaty we wzór paisley są ciekawe, ale nie wszystkie z nich. Po prostu zgaduję, że większość osób włoży bordowy krawat / muchę, ewentualnie w szarym lub granatowym kolorze. Ja chciałem wyrwać się z tłumu i postawić na coś, co będzie nieco zwracało uwagę, intrygowało innych. Poszukam jeszcze i spytam was o zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem też zastanawiać się nad pomarańczowymi.

a655fdaf472481aa8cb73d95db91

Ale ma szerokość 9,5 cm na dole.

 

Albo podejdę do tego trochę inaczej. Posiadam dwa krawaty, które lubię. Czy są odpowiednie na studniówkę? Nie będę się wyróżniał, nie są w kontrastowych, odważnych kolorach, ale szukanie czegoś na szybko nie ma sensu.

23972664_873398149488583_1699988371_n.jp  23897724_873398059488592_232590272_n.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć. Jeśli krawaty są okej, to bardziej zwrócę się w kierunku poszukiwania poszetki, wtedy postawiłbym na nią + kolorowe skarpetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie szara flanela + niebieska koszula + granatowy blezer z lekką teksturą

Dostępne krawaty:
- granatowy jedwab w polka dots, lekki połysk
- butelkowozielony knit
- kaszmir (taki jak w środku na zdjęciu)

Który z tych krawatów będzie pasował do wspomnianego zestawu?
Ja się skłaniam ku kaszmirowemu ale nie wiem czy dobrze myślę.

Z góry dziękuję za porady.

pol_pl_KRAWAT-KASZMIROWY-BEZ-PODSZEWKI-n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.