Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie marynarki nic mi się nie wydaje bo niewiele widać :-( To co widać to tyle że krawędź prawego ramienia dziwnie się załamała a rękawy są za długie o kilka centymetrów.

Spodnie - tak mocno odciskające się kieszenie na udach dla mnie byłyby problemem. Wygląda tak jakby nogawki były zbyt obcisłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze! Potrzebuję Waszej porady.

Właśnie dostałem pierwsze garnitury z SuSu. Jak uważacie, czy jak leży marynarka? Model to Havana, rozmiar 24.

Mam wątpliwości co do długości (chyba mogłoby być tak z 1 cm dłuższa marynarka) oraz do obwodu w talii (nie wiem, czy nie ciut zbyt ciasno). Jak uważacie? Czy ten model w ogóle jest odpowiedni na moją sylwetkę, czy może powinienem rozejrzeć się za czymś mniej dopasowanym (np. model Sienna)

Dopiero zaczynam świadomie kupować ubrania i uczę się na co zwracać uwagę przy doborze ubrań. Bardzo proszę o wskazówki.

Dziękuję z góry!

 

1.png

2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na promocji takie chinosy Levis Made and Crafted z włoskiego raw denim z selvedge'em, robione chyba (głównie) na rynek azjatycki. Za dwie pary dałem 100 EUR i zastanawiam się, czy odesłać...

Zdjęcia są bardzo słabe, za co przepraszam, ale niestety jedyny sposób na zrobienie zdjęć własnych nóg to dla mnie kamera internetowa, a jedyne nadające się do pokazania tło to właśnie ta ciemna kanapa... Dla ułatwienia założyłem kontrastowe białe skarpety :).

Dołączam zdjęcie samego materiału.

Zostawiam czy odsyłam?

 

spodnie 3.jpg

spodnie 2.jpg

spodnie 1.jpg

IMG_0233.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zaprasowane, ale to raw denim, średnio gruby jak na raw denim, ale jednak gruby i sztywny jak na tkaninę na chinosy, więc o kanty się nie martwię, przynajmniej do pierwszego prania.

Tylko do czego je nosić, do tweedu i broguesów na grubej podeszwie?

Nosilibyście takie coś? Ciekawe po co mi aż dwie pary, może się w nich jeszcze zakocham. Faktycznie nie leżą źle, bardziej się zastanawiam nad tym, czy mi się przydadzą, czy złożę z nich rozsądne zestawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej kwestii zdanie radykalne, które żywiołowo wypowiadałem, kiedy bodaj Benevento wprowadziło jeansy z kantem: albo jeansy, albo chinosy, ale nie dwa w jednym.

Spodnie ładne, firma zacna (Levi's M&C, bo samo Levi's to była zacna firma), ale trudno powiedzieć, że jest to kanon męskiej garderoby casualowej. Zostawiłbym jedną parę, chyba że myślisz kategoriami "znoszone jeansy są OK, ale znoszone chinosy denimowe już nie, więc zostawię drugie na wypadek gdyby pierwsze już nie wyglądały dobrze".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie są super. Porządne, dobrze dopasowane jeansy są już przecież casualową podstawą dla wielu eleganckich mężczyzn. Miałem kiedyś chinosy z denimu i byłem z nich bardzo zadowolony.  Pasują praktycznie do każdego smart casualowego zestawu. Orzechowa albo camelowa wełniana (może kaszmir) marynarka bez konstrukcji, bladoróżowa koszula, pomarańczowa poszetka i brązowe, zamszowe loafersy np. albo nieco bardziej smart casualowo - granatowy, dwurzędowy blazer najlepiej z metalowymi guzikami, błękitna koszula button down, bordowy albo granatowy repp tie i czarne sztyblety... poszetka biała lniana tv fold albo luźno upchnięta w wyrazistej kolorystyce. Do zestawów typowo casualowych, koszuli w kratę, brogsów za kostkę i zimowej parki raczej średnio będą pasowały ale Nick Wooster pewnie by założył. Ja bym zostawił obie pary bo po jakimś czasie jak zaczynają się przecierać to przy tym fasonie wygląda to już naprawdę średnio i spodnie dużo tracą. Patrząc po zdjęciach jak na jeansy rtw leżą faktycznie całkiem dobrze. Zastanowiłbym się (jeśli to będzie możliwe) nad lekkim zwężeniem nogawek mniej więcej ok kolana w dół, może ze 2 cm na końcu nogawki. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2017 o 17:40, swordfishtrombone napisał:

 

Sam ostatnio kupiłem jeansy z kantem, z wyższym stanem, w TK Maxx firmy Bruhle za 85 zł. Nie jest to raw denim jak u Ciebie, jest bardzo cienki, kant będę musiał prasować co założenie. Jednak bardzo mi się podobają. Do casualu, samej marynarki i koszuli bez krawata, zamszowe buty - wygląda to bardzo fajnie. 

Mimo wszystko, podobna sytuacja jak u Ciebie. Kupiłem dwie pary, ale jedne poszły do zwrotu. Prawdopodobnie przy Twojej ilości spodni w garderobie - jedne spokojnie starczą na długi czas. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Składam zestaw półformalny na takowe okazje. Pytanie odnośnie koordynacji kolorystycznej. Chcę kupić:

http://www.benevento.pl/kamizelki/208-kamizelka-meska-120s-wool-reda.html#/114-rozmiar-48/123-wykonczenie-plecy_tkanina

http://www.benevento.pl/spodnie-meskie-chinosy-slap-up/143-spodnie-chinosy-meskie-benevento-slap-up-premium-silver-chinos.html#/obwod_pasa_-34/dlugosc_spodni_-30/kroj_spodni_-slim

Do tego biała koszula OCBT (https://shopmiler.com/pl/koszule-meskie/koszula-oxford-button-down-biala#box_productcomments) oraz klasyczne czarne dodatki (oksfordy, pasek).

Raczej bez  krawata. Czy uważacie, że będzie za jasno dla czarnych butów?

Czy jeżeli kupuję koszule dla sylwetki ok. 100cm w klatce, to kamizelka ma mieć podobny wymiar w klatce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo widzę zestaw w sumie nieformalny (bawełniane chinosy, brak krawata) z bardzo formalnymi czarnymi oxfordami i kamizelką, która z jednej strony podnosi niezwykłość stroju, z drugiej sama w sobie jest dość nieformalna (kolor i wzór).

Poszedłbym we flanelowe spodnie, krawat i brak kamizelki albo brązowe buty i inne dodatki. I wtedy zastanowiłbym się nad innym kolorem spodni (khaki / zieleń / brąz).

Zakładam, że wszędzie znajduje się bazowo granatowa marynarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Servetch napisał:

Jakoś nie bardzo widzę zestaw w sumie nieformalny (bawełniane chinosy, brak krawata) z bardzo formalnymi czarnymi oxfordami i kamizelką, która z jednej strony podnosi niezwykłość stroju, z drugiej sama w sobie jest dość nieformalna (kolor i wzór).

Poszedłbym we flanelowe spodnie, krawat i brak kamizelki albo brązowe buty i inne dodatki. I wtedy zastanowiłbym się nad innym kolorem spodni (khaki / zieleń / brąz).

Zakładam, że wszędzie znajduje się bazowo granatowa marynarka.

Brązowe buty, to kolejna część garderoby "must have". Na tą chwilę poluję na coś na ebayu, ale zakładam, że nie będzie to za szybko. Jedyne co mogę do tego dołożyć to trzewiki:

https://sklep.klasycznebuty.pl/1221,berwick-322-tan.html

ale jakoś tego nie widzę. Zbliżająca się impreza to 18-tka siostry i na tę okazję składam outfit. Granatowa marynarka w tej chwili jedynie garniturowa więc niekoniecznie może to wyglądać jako całość. Ewentualnie granatowo brązowa krata w tym stylu:

https://vistula.pl/kolekcja-jesien-zima-vst/marynarki/marynarka-frederic-vistula

gdzie zamiast szarych pasków są brązowe. Materiał tak jak na ostatnim zdjęciu, a'la flanela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bardzo proszę o poradę. Przyszła pierwsza przesyłka z SuSu. Wklejam zdjęcia. Jest kiepsko i nie wiem, co robić. Tzn. to że rękawy i nogawki do skrócenia, to oczywiste. Nie wiem, co z resztą. Garnitur w ogóle w wymiarówce short, najmniejszy rozmiar, 23. W regular 44 nie mam szans wejść w spodnie w pasie. Wydaje mi się, że mogłaby być 2 cm krótsza marynarka, ale teoretycznie wymiar, wg zasad, dzieli sylwetkę na pół i sięga do połowy kciuka. Z tym, że jestem niski, i chyba akurat ta długość mi tu nie pomaga. Druga sprawa, spodnie w udach i mocno na styk w pasie. Wiem, że teraz średnio to wygląda, ale będę zrzucał w najbliższym czasie kilka kg (chciałbym więcej, ale wtedy znów zestaw będzie na mnie wisieć :( ). Trochę też dziwnie marszczy się marynarka na brzuchu, co dziwne, bo pod guzikiem mam luz, że włożę rękę i jeszcze jest miejsce. No i w ostateczności, zwęziłbym nogawki pod kolanami... Jak sądzicie, odsyłać czy poprawiać? Jeśli odsyłać, jest dla mnie jakiś ratunek? Na bespoke mnie nie stać, w Bytomiu nie ma szarych, Próchnik nie ma moich rozmiarów, w Lancerto mi powiedzieli, że mają tylko z domieszką poliestru, no katastrofa...

20171013_220840.jpg

20171013_220817.jpg

20171013_220720.jpg

20171013_220847.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła mi kurtka z Vistuli. Rozmiar jaki wziąłem to 48 najmniejszy dostępny z tego modelu. Szczerze mówiąc czuję się jakby był zbyt obszerny. Problem w tym, że do tej pory zaopatrywałem się głównie w dopasowane dyplomatki o kroju wyszczuplonym, nie mam doświadczenie z dwurzędówką i mogę mieć odczucie jako za dużej kurtki. Waszym zdaniem jest w porządku czy do zwrotu?

 

20171016_174109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.