Skocz do zawartości

Alkohole dla gentlemana


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

Od 10 lat interesuję się tematyką absyntu. Zbieram butelki z całego świata, głównie z Francji i Szwajcarii, gdzie produkowane są najlepsze absynty.

Polecam " La Coquette" oraz " Absinthe Duplais" i " Clandestine Absinthe".

Bardzo lubię też rumy. Może nawet bardziej niż absynt:) Kolekcjonuję najsmaczniejsze dla mnie butelki, które trzymam w barku na okazję :)

Tak od dwóch lat spoczywa nieotwarta butelka Ron Zacapa 23 Anos. Miałem okazję pić ją w kubańskim pubie we Wrocławiu i muszę powiedzieć, że jak dotąd to czysta perfekcja.

 

 

Clandestine Absinthe uhhhh do dziś pamiętam "poranek po":)

Co sądzisz o Dictadorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

dla amatorów koktajlowego szaleństwa - ciekawa informacja z FB zaprzyjaźnionego z nami baru Pies Czy Suka:

 

(info z 8 maja)
Miło nam jest poinformować, że w ścisłym finale Bols Around The World 2013, który się odbył wczoraj w Amsterdamie, a do którego startowało 3 tysiące barmanów z 66 krajów, nasz człowiek - nasz pies zaliczył pudło! Trzeci na świecie Mateusz Świeżak Szuchnik już od czwartku będzie ponownie szejkował, czarował, kokietował i umilał czas w budzie Psa Czy Suki!

 

 

Gratulujemy !

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dictador piłem tylko 20 letni i bardzo mi smakowałm, bardzo słodki, przyjemny, niedawno w urodziny komnponował się z Cohibą III

Witam.

Dictador 20 YO jest naprawdę super. 

12 YO jest też dobry choć lekko czuć w aromacie za dużo dymu..skąd - nie wiem...

Natomiast OBA Rumy zdecydowanie polecam z czarna czekoladą z tryflami - P O E Z J A  SMAKU! :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Panowie, moje zainteresowania alkoholowe są dość wąskie: lubię bourbona ale nie przepadam za szkocką, piję też sherry Matusalem Gonzales Byass (30 lat). Ta ostatnia różni się od popularnych sherry między innymi tym, że ma 20%, i to czuć. Ale jestem też zwolennikiem polskiego miodu pitnego, na tyle orientującym się w tematyce, że wiem, iż miód MUSI dojrzewać. Po prostu musi i cześć. W związku z tym wszystkie seryjne produkty spółdzielni inwalidów umysłowych (Lublin, Toruń), nadają się według mnie do zlewu, a w najlepszym wypadku do piwnicy na 10 lat. Są też dziwnie klarowne, co budzi podejrzenia co do technologii. I teraz pytanie: czy ktoś z kolegów może polecić prawdziwy miód pitny, datowany, leżakujący minimum 5 lat? Czy jest coś takiego na rynku, czy też (jak to często bywa) trzeba samemu zająć się sprawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód pitny piłem w zasadzie tylko w Kamiannej w Beskidzie Niskim ( polecam miejsce przy okazji). Czy spełniałby Twoje kryteria - nie wiem. Dla mnie był trochę za słodki ;)

Może wyjściem jest leżakowanie we własnej piwniczce? Jest to proces trudny, podobnie jak przy domowych nalewkach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżka mój zadołował kilka butelek pospolitego trójniaka z intencją odkorkowania na 18 urodziny córki. Akt chomikacji miał miejsce oczywiście w okolicach urodzin pociechy. Rok temu odbyła się długo oczekiwana impreza. Pozostałą po niej flaszeczką zaopiekowaliśmy się z kolegami. Osiemnastoletnia ex-kwaskowa szczyna okazała się zaskakująco dobra i oryginalna w smaku. Miód pitny ma nieskończony potencjał, tylko państwowa spółdzielczość przez 50 lat ludowości w ogóle go nie zauważała, traktując miody (niekiedy całkiem drogie, jak półtoraki) jak tanie wina proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, w kwestii trzymania alkoholu wysokoprocentowego, w szczególności whisky/whiskey, w kryształowej karafce zamiast w default'owej butelce - jakieś za i przeciw? Mam ze trzy butelki whiskey w rozmiarze 1,75 litra i korzystanie z nich nie jest ani wygodne, ani eleganckie. Wczoraj część jednej butelki przelałem do karafki, wprawdzie zawartość została w trzy godziny wypita, ale w związku z tym resztę z butli przelałem do karafki i tak postoi co najmniej kilka tygodni, zastanawiam się, jaki wpływ może to mieć na trunek. Korek w karafce, też krysztalowy, wydaje się w miarę szczelny, ale na pewno nie tak, jak zakręcane ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Korek w karafce, też krysztalowy, wydaje się w miarę szczelny, ale na pewno nie tak, jak zakręcane ustrojstwo.

 

To jest sedno sprawy. Jeśli 'przerób' jest duży to karafka jest ok. Jeśli miało by to miesięcy per karafka to już raczej nie. Poza tym karafce może poszukiwać swojego ulubionego blenda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smak Nabyty o jednej z polskich destylarni:

 

"Faktycznie, historia polskiej whiskey u Kozubów jest „moja”, czyli taka, jak lubię. Trochę ciężkiej pracy i ciężkiego główkowania, rodzinny biznes, który stare łączy z nowym i efekt, w którym obce i nowoczesne miesza się ze swojskim i tradycyjnym. Oraz alkohol. Alkohol też lubię."

 

 

http://smaknabyty.pl/ludzie/polska-whiskey-juz-sie-robi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzę na to, że z whisky/whiskey najbardziej podchodzi mi Jim Beam, choćby podstawowy, jak również z zieloną etykietką. Po niedawnym wpisie na blogu Tomka przygarnąłem taką wersję:

 

15i6ni1.jpg

 

Mayor, coś byś skrobnął o tej wersji Ghost, którą widać na wklejonym przez Ciebie zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.