Skocz do zawartości

Kiedy szycie na miarę w Polsce ma sens?


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Więc nie jest to MTM jak mi mówiono przez telefon, tylko możliwość zmiany materiału w dowolnym modelu przed uszyciem + automatyczne wykonanie poprawek. Jest jeszcze usługa VIP, gdzie przyjeżdża krawiec "z którym pan już wszystko ustala", ale nadal nie wiem, czy to MTM, czy bespoke. Cena usługi I to od 1199, cena usługi II to od 3000.

Natomiast to co mieli na stanie pasowało na mnie o niebo lepiej niż Vistulowe wynalazki.

Aha, skoro już o firmie na V - tam też poszedłem, oczywiście MTM nic pani sprzedającej nie mówiło, okazało się jednak, że można zrobić "szycie na miarę", ale w innym zakładzie, na pytanie o co tak właściwie chodzi, poleciały po kierowniczkę, która dopiero wytłumaczyła mi, że są to zwykłe poprawki w gotowych egzemplarzach, w cenie "od 1999 zł w górę". Nadal robią sobie jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Dzień dobry,

jako, że potrzebuję znaleźć dobrą pracownię krawiecką, a przeglądając forum, czytając strony, oglądając zdjęcia - nie jestem w stanie póki co jeszcze na tym etapie podjąć decyzji.

Postanowiłem stworzyć temat.

Okazja, to ślub brata.

Do uszycia są trze garnitury.

Jeden dla pana młodego, drugi dla ojca, trzeci dla świadka [czyli mnie].

Myślałem także o Warszawie, ale kiedy dostałem odpowiedź z atelier Pana Tomasza Ossolińskiego, że rozmowę zaczynamy od 6,5 tys. zł, a od Pana Jerzego Turbasy, że od 5,5 tys., to stwierdziłem, że to zbyt wygórowana cena jak dla mnie.

A z kolei, jeżeli podstawowa cena u Pana Janusza Wiśniewskiego to 3 tys. zł, to może nie warto jeździć do jakiejś pracowni w Warszawie, której wyjściowa cena to podobna kwota?

Do dwóch wyborów: Pan Dziekoński oraz Pan Wiśniewski, doszła firma Balthazar, z tym że mój założony budżet wystarczyłby jedynie na usługę made to measure. Dlatego nie jestem pewien czy jeśli mam wybór między szyciem bespoke u jednego z rodzimych mistrzów krawiectwa, a MTM co prawda z Włoch, ale jednak - to warto brać w ogóle pod rozwagę opcję typu MTM?

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi/podpowiedzi.

Z poważaniem

MarcinP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jako, że potrzebuję znaleźć dobrą pracownię krawiecką, a przeglądając forum, czytając strony, oglądając zdjęcia - nie jestem w stanie póki co jeszcze na tym etapie podjąć decyzji.

Postanowiłem stworzyć temat.

Okazja, to ślub brata.

Do uszycia są trze garnitury.

Jeden dla pana młodego, drugi dla ojca, trzeci dla świadka [czyli mnie].

Myślałem także o Warszawie, ale kiedy dostałem odpowiedź z atelier Pana Tomasza Ossolińskiego, że rozmowę zaczynamy od 6,5 tys. zł, a od Pana Jerzego Turbasy, że od 5,5 tys., to stwierdziłem, że to zbyt wygórowana cena jak dla mnie.

A z kolei, jeżeli podstawowa cena u Pana Janusza Wiśniewskiego to 3 tys. zł, to może nie warto jeździć do jakiejś pracowni w Warszawie, której wyjściowa cena to podobna kwota?

Do dwóch wyborów: Pan Dziekoński oraz Pan Wiśniewski, doszła firma Balthazar, z tym że mój założony budżet wystarczyłby jedynie na usługę made to measure. Dlatego nie jestem pewien czy jeśli mam wybór między szyciem bespoke u jednego z rodzimych mistrzów krawiectwa, a MTM co prawda z Włoch, ale jednak - to warto brać w ogóle pod rozwagę opcję typu MTM?

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi/podpowiedzi.

Z poważaniem

MarcinP.

Dwa podstawowe pytania, żebyśmy mogli Ci dobrze poradzić:

1. Budżet na jeden garnitur?

2. Czy masz / macie doświadczenie w zamawianiu garnituru na miarę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet na jeden garnitur to max. do 4 tys., ale oczywiście zależy od wybranego przeze mnie materiału, mam nadzieję, że uda się taniej.

Nie mam doświadczenia w zamawianiu garnituru na miarę.

Chciałbym do tego porównania dołożyć jeszcze firmę Da vinci i Emanuel Berg - szył ktoś w którejś z tej firm?

Marcin P. & Trójmiasto znajomo to brzmi :)

On chyba teraz ma pomarańczowy kostiumik rtw ;)

Dobre, ale to jedynie zbieżność imion i pierwszej litery nazwiska ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dołożył jeszcze trochę lub wybrał tańszy (ale tego nie polecam) materiał to radzę rozważyć Sebastiana Żukowskiego w Warszawie. Krawiec, który sam odpowiednio doradzi stylistycznie i zadba by nie wyjść w jakimś niedopasowanym czymś.

Jeśli wolałbyś poniżej tej kwoty i nie masz jakiś strasznych wymagań, to lepiej zwykłe MTM, tylko tutaj szczerze mówiąc moim zdaniem większość zakładów ma przerażająco niski stosunek value / money. Powyżej 3k (za zwykły garnitur z normalnego materiału) to tylko płacenie za "markę", jak to śmiesznie możemy nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowałem się na garnitur z tej pracowni http://krawiectwo1985.republika.pl/szycie_na_miare.html

jestem póki co po dwóch przymiarkach, jutro ostatnia trzecia a w piątek odbiór skończonego zamówienia

cena jest dużo niższa niż to o czym piszecie, usługa 1300 + ok. 900 za materiał w sklepie przy orlej

no ale zobaczymy jaki będzie efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale zważając na nie do końca łatwe sylwetki, na które trzeba sprawić garnitury - nie sądzę, że warto ryzykować opcję MTM, jeśli okaże się, że poprawki naniesione na gotowy wzór będą niewystarczające, a nie chcę ryzykować.

Ponadto ponawiam pytanie o wymienione przeze mnie firmy i pracowanie, ponieważ tylko w okół nich będę wybierał i się poruszał.

Proszę, żebyście wzięli to Panowie pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, w tej cenie (4k + moze dojazdy) mozna uszyc garnitur na miare w dobrej pracowni w ktorej oprocz solidnego wykonania otrzymasz rowniez wsparcie / doradzttwo stylistyczne.

Probllemem jest czy Ty jestes gotowy na bespoke ;)

Moze Macaroni jest opcja dla Ciebie? Co jak co ale Wojtek wyczucie stylu ma bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet na jeden garnitur to max. do 4 tys., ale oczywiście zależy od wybranego przeze mnie materiału, mam nadzieję, że uda się taniej.

Nie mam doświadczenia w zamawianiu garnituru na miarę.

Chciałbym do tego porównania dołożyć jeszcze firmę Da vinci i Emanuel Berg - szył ktoś w którejś z tej firm?

Na bazie swoiich doświadczeń polecałbym Ci takie opcje:

1. Macaroni Tomato MTM

- ze względu na dobre doradztwo w kwestii stylu i niezłe dopasowanie za tę cenę

- to nie jest bespoke, więc przy bardzo nietypowej sylwetce nie będzie zamierzonego efektu

2. Piotr Kamiński bespoke - jeśli wolisz bardziej miękką konstrukcję i mniejsze wypełnienie i pozwala Ci na to sywletka (nie masz mocno opadających ramion i nie jest zgarbiony)

- najlepszy bespoke, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny

- brak doradztwa, jeśli chodzi o styl

3. Sebastian żukowski - jeśli lubisz mocniejszą konstrukcję w stylu angielskim.

- lepsze doradztwo stylistyczne niż u Kamińskiego

4. Porozmawiaj z Romanem (garniturukrawca.pl)

- zapłacisz ciut więcej niż jak zamówisz sam, ale będziecie mieli dużo większe prawdopodobieństwo, że nie natkniecie się na niespodzianki.

Odpuść sobie Wiśniewskiego i Balthazara. Zbyt drogo w stosunku do efektu. Macaroni jest niewiele droższy i jeśli MTM, to próbowałbym u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Macaroni to nie MTM.

Z warszawskich krawców polecałbym jeszcze Józefa Błońskiego. Konstrukcja raczej cięższa niż lżejsza, stara szkoła i bardzo wysoka jakość IMHO. Plus w pracowni duży wybór świetnych materiałów w b. dobrych cenach. Cena za igłę chyba trochę niższa niż u Żukowskiego czy Kamińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Macaroni to nie MTM.

Z warszawskich krawców polecałbym jeszcze Józefa Błońskiego. Konstrukcja raczej cięższa niż lżejsza, stara szkoła i bardzo wysoka jakość IMHO. Plus w pracowni duży wybór świetnych materiałów w b. dobrych cenach. Cena za igłę chyba trochę niższa niż u Żukowskiego czy Kamińskiego.

A czym się różni Pronto Moda od MTM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz garnitury testowe w kilku wersjach (tzw. dropach) dla danego rozmiaru np. dla 48 może być wersja dla chudzielca, dla dobrze zbudowanego z dużymi plecami itp.

Plus MT nanosi szereg poprawek w celu dopasowania konkretnego dropa do sylwetki, ale zmiany te nanoszone są na finalnym produkcie, a nie na etapie zbierania miary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz garnitury testowe w kilku wersjach (tzw. dropach) dla danego rozmiaru np. dla 48 może być wersja dla chudzielca, dla dobrze zbudowanego z dużymi plecami itp.

Plus MT nanosi szereg poprawek w celu dopasowania konkretnego dropa do sylwetki, ale zmiany te nanoszone są na finalnym produkcie, a nie na etapie zbierania miary.
Wiadomo kto te poprawki robi?
MT wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Jak uargumentowane jest stwierdzenie, że jak na niewielkie doświadczenie przy bespoke [ale spore jeśli chodzi w ogólę o modę męską] lepiej zdecydować się na rtw lub mtm - nie zgadzam się z tym.

Kiedyś zawsze musi być moment pierwszego bespoke. Ale to mała dygresja :)

Co do garniturukrawca.pl to po pierwsze funkcjonuje jedynie w trzech miastach, z których żadne nie jest Trójmiastem, a po drugie, nie widzę sensu w tym, aby przy szyciu garnitury płacić jeszcze stricte pośrednikowi, albo inaczej: doradcy.

Taka opcja odpada.

Macaroni jakkolwiek również, ponieważ to w dalszym ciągu Warszawa, a ponadto za te pieniądzę wolę bespoke.

Piotr Kamiński - w dalszym ciągu Warszawa.

A nadal nie mam żadnych opinii o MTM u Da Vinci i Emanuela Berga, ale podejrzewam, że cena jest sporo wyższa dlatego, że jednak płaci się częsciowo także za 'markę'.

Wracając do meritum, na chwilę obecną postanowiłem, że umówię się na spotkanie zapoznawcze, że tak to ujmę - z Wiśniewskim w Gdyni i z Dziekońskim w Gdańsku.

Macie jakieś doświadczenie a propos tego drugiego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.