Skocz do zawartości

Kiedy szycie na miarę w Polsce ma sens?


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...

Tak więc krótko i na temat.

W jakim miejscu mogę znaleźć dobrego Warszawskiego krawca gdzie początkujący miłośnik męskiej elegancji może zaopatrzyć się w swój pierwszy garnitur po przystępnej cenie, czyli elegancko ale bez przepychu :)

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam.

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc krótko i na temat.

W jakim miejscu mogę znaleźć dobrego Warszawskiego krawca gdzie początkujący miłośnik męskiej elegancji może zaopatrzyć się w swój pierwszy garnitur po przystępnej cenie, czyli elegancko ale bez przepychu :)

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam.

Michał.

Jaka cena za szycie bez kosztu zakupu materiału jest górną granicą? W tej kwocie marynarka i 1 para spodni, czy coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2400zł - to nadal nie gwarantuje sukcesu. Mam obawy, że efekt może Cię rozczarować i będziesz zły po wydaniu dość dużej kwoty.

Pewną swobodę dałaby Ci kwota 2500-3000zł + koszt materiału. Ale jeżeli to ma być dla Ciebie dużym wysiłkiem finansowym, to chyba nie ma sensu. Przećwicz na dobrze dobranym, przyzwoitym RTW, sprawdź co Ci odpowiada, co chciałbyś zmienić, pokaż garnitur na forum z pytaniem co powinno być poprawione.

Zdobądź trochę wiedzy, skorzystaj z doświadczeń innych, dopiero wtedy udaj się do krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam trochę podobny problem, to znaczy chciałbym kupić garnitur około-biznesowy (meetingi np. w banku) i bardzo dobrze dopasowaną marynarkę którą mógłbym założyć na wieczór np. do dżinsów. Chciałbym wydać np. 2000 zł za garnitur i do 1000 za marynarkę (oczywiśćie może być trochę więcej, jeśli coś miałoby na mnie super pasować).

Niestety przeglądałem forum i temat pracowni krakowskich pojawia się sporadycznie (oczywiście pomijając Turbasę). Nie bardzo wiem, czy jest sens próbować bespoke przy moim zerowym doświadczeniu w temacie. Natomiast jeśli nie, to gdzie w tym mieście spróbować MTM? Znalazłem coś takiego:

http://www.pietowski.pl/start.html

Ale ta reklama jakoś mnie nie zachęca (szczególnie że sam Piętowski ma chyba minimalnie za szeroką marynarkę na zdjęciu).

Takie coś:

http://www.cavardii.pl/o-nas

Ale tu znowu zero informacji :( MTM w Vistuli chyba sensu nie ma. Szukać, czy dać sobie spokój i kupić coś z wieszaka? Co mam robić? Mam normalną budowę ciała, ale znalezienie ubrania dobrze wyciętego w talii i z odpowiednio długimi rękawami (mam 188 cm wzrostu) graniczy z cudem. Na przykład przymierzając marynarki w Vistuli nie znalazłem kompletnie nic, co by na mnie porządnie pasowało (i kupiłem niespecjalną, ale awaryjną marynarkę w Zarze, która leży już lepiej). Więc z wieszaka pewnie nic nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathu, ja bym na Twoim miejscu spróbował Bytomia, przy czym nie oferty z wieszaka, tylko szycia na zamówienie (nie we wszystkich sklepach usługa ta jest dostępna). Przy normalnej budowie marynarka od nich powinna być odpowiednio wytaliowana (mam w pracy pozytywny przykład), długość rękawów też powinni dopasować (przy czym problemem rodzimych form są raczej rękawy za długie), to samo dotyczy długości/szerokości spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathu, już miałem Ci polecać Vistulę z wieszaka (mają bardzo fajne materiały w tym sezonie, jest coraz lepiej i kroje dobrze dopasowane) ale skoro nic z wieszaka nie pasuje to kiepsko.. na pewno te marynarki na Twój wzrost źle leżą?

Co do Bossa o którego pytałeś to myślę, że lepszym wyborem byłby Oscar Jacobson. Jeśli masz gdzieś w pobliżu Royal Colection to może przejdź się do nich i zobacz jak leży coś w Twoim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - to jest głównie kwestia wyboru w salonie, Vistula w Galerii Kazimierz ma po prostu mało egzemplarzy na stanie, więć siłą rzeczy mogłem po prostu nie trafić w rozmiar. Może w Galerii Krakowskiej jest lepiej. Zara ma dużo większy salon i łatwiej coś dobrać (ale jakość oczywiście nie ta). Aha, jeszcze jedno - strasznie mnie zirytowało to, że kobieta sprzedająca próbowała mi wcisnąć ewidentnie źle leżącą marynarkę, kiedy pokazywałem, że tworzą się niedopuszczalne fałdy, wciskała mi kit, że "tak ma być". No ręce opadają. To ma być marka premium? Mają klientów za idiotów?

Bytom - czy MTM jest dostępny w Krakowie? Na stronie mają napisane:

Jeszcze bardziej wymagającym Klientom proponujemy usługę KRAWIECTWO NA MIARĘ, w ramach której projektowanie garnituru odbywa się wg indywidualnych upodobań Klienta w obecności naszego krawca, który służy radą na każdym szczeblu projektu. Doradzi, odnosząc się do okazji, na jaką Klient potrzebuje garnitur, zasugeruje fason, kolor oraz wszystkie szczegóły, dzięki którym garnitur będzie idealnie dopasowany pod każdym względem. Klient ma do dyspozycji szeroki wybór wysokiej jakości tkanin pochodzących z renomowanych fabryk: włoskiej - Loro Piana i angielskiej - Dormeuil. KRAWIECTWO NA MIARĘ dostępne jest w dwóch salonach: Warszawa - C.H. Promenada, Bytom - C.H. Agora

Ale co oni rozumieją przez krawiectwo na miarę? Muszę się do nich przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno - strasznie mnie zirytowało to, że kobieta sprzedająca próbowała mi wcisnąć ewidentnie źle leżącą marynarkę, kiedy pokazywałem, że tworzą się niedopuszczalne fałdy, wciskała mi kit, że "tak ma być". No ręce opadają. To ma być marka premium? Mają klientów za idiotów?

W tej branży jest jeszcze gorzej niż w zegarkach, normą jest to, że babka wciska Ci rękawy do kciuków i łamiące się spodnie sięgające podłogi - i to w Premium salonach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, że kupiłem w Zarze awaryjnie (bo po prostu musiałem coś kupić w tym dniu). Aczkolwiek marynarka jest całkiem przyzwoita (http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/s ... KRAT%C4%98) - jeśli chodzi o wykonanie, to nie mam się do czego przyczepić.

Czy Vistula jest marką premium - na pewno sami się za taką uważają. Chociaż cenowo jedno i drugie jest dokładnie na tym samym poziomie - marynarki w Vistuli kosztowały około 500 zł, a nie określałem górnego pułapu. Była chyba tylko jedna za 999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara to ma tylko ceny premium ;-)

Mam od nich jeszcze kurtko-płaszcz, wykonanie kiepawe, natomiast ta marynarka jest porządnie uszyta - ale to jest raczej wyjątek. Inne które przymierzałem, były tandetne.

Zara to ma tylko ceny premium ;-)

Ceny mają raczej niskie - 300-500 zł. za marynarkę to przecież bardzo tanio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.