Skocz do zawartości

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, frik napisał:

Zamówiłem dzisiaj, mają być gotowe za 16 dni, ale może będą wcześniej. Dobrze że czytałem ten wątek bo na dzień dobry usłyszałem, że za tydzień mają przyjść jakieś skóry, ale pewności nie ma jakie, za to jak trochę dopytałem to się znalazł czarny jeleń :)

Jamroziński w ogóle kryje się z tymi skórami i trzeba ciągnąć go każdym razem za język. Dziwna sprawa. Na zapleczu trzyma jeszcze np. dwie wersje renifera, do czego początkowo się nie przyznaje...

Co do czarnego jelenia - bardzo fajna skóra, akurat zamówiłem sobie z niej rękawiczki miesiąc temu.

20210214_124709.jpg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
W dniu 28.12.2021 o 00:12, Awopiotr napisał:

A z czego mają wewnętrzny ocieplacz? O ile skóry rękawiczek są przyzwoitej jakości to ten poliester w środku to słaby punkt rękawiczek. Moje po roku mają ocieplacz mocno sfatygowany.

Ocieplacz jest wełniany,ktory pan Jamrozinski określa jako "polarek".Rzeczywiście jego jakość nie zachwyca,ale też nie jest jakimś dużym minusem(rękawiczki są ciepłe i mój ocieplacz nie jest sfatygowany po 3 latach użytkowania)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Teraz, Koval napisał:

Tak - można tam również kupić rękawiczki 'z półki'. Cena, z tego co pamiętam porównywalna/niewiele niższa z tymi 'na miarę'. 

Trochę boję się kupienia na miarę, jak się okaże że nie pasuje mi fason albo wygląd to zmarnowane 300zł. Chyba że można pokazać jakieś przykładowe rękawiczki danej marki i zamówić zbliżone do nich 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Skóra koźlęca nie jest (zwykle) cienka, np klasyczne włoskie szewra welury tak jak ja kupuje mają ok. 2mm, za to często cienkie są bardzo skóry licowe świńskie (a przy tym wytrzymałe ). Generalnie finalna grubość zależy od tego kto, jakim sposobem i na co wyprawia skóry. 

Bardzo ładne to pekari, jest gdzieś dostępne w stałej ofercie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eye_lip napisał:

Skóra koźlęca nie jest (zwykle) cienka, np klasyczne włoskie szewra welury tak jak ja kupuje mają ok. 2mm, za to często cienkie są bardzo skóry licowe świńskie (a przy tym wytrzymałe ). Generalnie finalna grubość zależy od tego kto, jakim sposobem i na co wyprawia skóry. 

Bardzo ładne to pekari, jest gdzieś dostępne w stałej ofercie? 

W stałej ofercie są w Hungant (peccarygloves.com), zdarzają się też w Kalcie jako MTO (choć nie wiem czy dostarczają w każdym roku, można się zapisać na listę; mam stamtąd model szyty ręcznie prawie identyczny jak te Velahrna, może odrobinę żywszy kolor; kupowałem 2,5 roku temu i od tego czasu cena na stronie wzrosła o 60 %, więc teraz nie są tak atrakcyjni względem rumuńskiej manufaktury).
Skóra zdecydowanie nietuzinkowa, bardzo "dzika" nawet w porównaniu z jeleniem czy łosiem, miększa, bardziej plastyczna i mięsista niż inne - niemniej te zalety to nie jest "3 x bardziej niż jeleń", imo powiedzmy 30 % więcej. Jeśli ktoś liczy na produkt 2 czy 3 razy lepszy to nic z tego, najistotniejsze różnice to wygląd i sam fakt egzotyczności (co oczywiście nie oznacza, że nie warto z tej skóry korzystać, jednak stosunek ceny do wartości użytkowych nie jest z pewnością wyższy niż przy innych skórach).
@VelahrnIle wyniosła Cię teraz cała impreza (skóra + szycie)?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.