Skocz do zawartości

[Cz.Jamroziński] Rękawiczki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, eye_lip napisał:

Skóra koźlęca nie jest (zwykle) cienka, np klasyczne włoskie szewra welury tak jak ja kupuje mają ok. 2mm, za to często cienkie są bardzo skóry licowe świńskie (a przy tym wytrzymałe ). Generalnie finalna grubość zależy od tego kto, jakim sposobem i na co wyprawia skóry. 

Bardzo ładne to pekari, jest gdzieś dostępne w stałej ofercie? 

Niestety nie.

Zupełnie przypadkowo kupiłem na etsy półwykrój na jedną parę rękawiczek (tzn. materiał przygotowany do tego, aby zrobić z niego rękawiczki, ale nie skończony, taki półprodukt). 

Może spróbuj napisać bezpośrednio do garbarni? Tu masz adres + linki do ich dystrybucji.

https://www.perlinger-leder.de/en/contact

Za skórę dałem 350 zl. Za pracę i resztę materiałów pan Jamroziński wziął 320 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jaki jest obecnie poziom cenowy w pracowni? Interesowałby mnie standardowy model z gładkiej skóry bez ocieplenia, z cienką podszewką.

Posiadam 2 pary rękawiczek od Pana Czesława, zamówione bodaj w 2013, kiedy jeszcze mieszkałem w Warszawie i wciąż spisują się dobrze. Chętnie zamówiłbym coś ponownie, ale do stolicy obecnie mam kawałek i pytanie czy dałoby się zamówić zdalnie? Pamiętam analogowy notatnik w pracowni - ciekawe, czy gdzieś tam są jeszcze moje wymiary sprzed dekady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
W dniu 4.03.2023 o 13:42, SeraFinn napisał:

Koło 300-350 zł

Inflacja dosięgła każdego, nie dalej jak 5-6lat temu wyszły mnie 180 zł. Niemniej jednak wciąż taki pułap cenowy za bespoke, przy cenach rzędu 150-180 zł za rękawiczki z H&M z papierowej skóry to niezła opcja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciekawostka - ostatnio widziałem, że Paweł Kowal chwalił się w mediach społecznościowych wizytą u Pana Jamrozińskiego.

Zdaję sobie sprawę, że politycy, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej są postrzegani za mało wiarygodnych i niekoniecznie stanowią dobrą reklamę dla jakiejkolwiek marki, ale że w tym przypadku chodzi o postać (dla mnie przynajmniej) mało kontrowersyjną pozytywnie odebrałem tę wzmiankę o moim ulubionym rękawiczniku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 10:37, m1chalczyk napisał:

A czy ktoś wie, ile teraz +- bierze p. Jamroziński za skrócenie palców w rękawiczkach? Ewentualnie, do kogo innego skierować się w Warszawie na taki zabieg?

Nie zamawiałem tej usługi nigdy u pana Czesława, ale generalnie ceny ma umiarkowane. Zna się na rękawiczkach bardzo dobrze, więc na pewno sobie z tym poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.