Skocz do zawartości

Królewski Herb, własne doświadczenia


Blondas

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, gringope24 napisał:

Jak oceniacie dopasowanie?
But mocno sciska stopę. Dać im szansę ?


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Chyba brak dopasowania!?

Te buty sa za wąskie, za niskie w podbiciu i najprawdopodobniej przynajmniej o pół numeru za długie. Przynajmniej tak wyglądają na zdjęciu. 

Jesli moje wrażenie są prawdziwe choćby w jednym aspekcie, to zdecydowanie nie jest to twoje kopyto. 

Moim zdaniem: jak najszybciej oddać, zanim nieodwracalnie je uszkodzisz i bedziesz musiał zatrzymać. 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podobnie miałem z fasonem tych butów. Ja mam tęgość F. Buty KH zgodne z moim rozmiarem były owszem, akurat dla mnie dobre na szerokość, ale ciut za płaskie u góry (akurat na tyle, żeby to było niewygodne), natomiast w czubku miałem za dużo pustego. Taki fason, nieco zbyt włoski w potocznym rozumieniu tego słowa. Natomiast z tego, co widzę na fotce, to chyba są normalnie za wąskie na tę stopę i cześć. U mnie po zasznurowaniu praktycznie się schodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Meermin, Crownhill super ale nigdzie w polskiej dystrybucji ich nie dostanę, a zakup butów z zagranicy bez możliwości ewentualnego zwrotu (darmowego lub za niewielką opłatą) to nieopłacalny interes, mogą się po prostu nie spodobać lub nie pasować, a wówczas zwrot to ok 100-200 zł.

Berwick ładne tylko praktycznie same szerokie kopyto, a wolałbym coś smuklejszego.

żadne z powyższych zabrzmiało jakbym proponował byty z allegro za 100 PLN - nie oszukujmy się 90% panów młodych idzie do ślubu w tym obuwiu i mają się z tym dobrze nie mówmy że to śmieci, to że szukamy czegoś odrobinę lepszego nie znaczy że reszta to chłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crownhil dostępne są w poszetka.com oraz klasycznebuty.pl. Berwick dostepne są w shopmiler.com oraz klasycznebuty.pl. Z mojego doświadczenia wynika, że kopyta Berwick są szerokie tylko z nazwy, lepiej przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ChristianoCherry napisał:

żadne z powyższych zabrzmiało jakbym proponował byty z allegro za 100 PLN - nie oszukujmy się 90% panów młodych idzie do ślubu w tym obuwiu i mają się z tym dobrze nie mówmy że to śmieci, to że szukamy czegoś odrobinę lepszego nie znaczy że reszta to chłam :)

Yhm, zabrzmiało dobrze. Wspomniane buty to obuwnicza masówka, która z klasycznym obuwiem miewa tylko czasami coś wspólnego (tylko stylistycznie, bo jakoś odpowiednia do ceny). Tysiąc razy o tym pisano na forum i pewnie kolejne tysiące przed nami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli nie mam idealnej stopy żeby wpasować się w Berwicki (tak, mierzyłem i wyglądałem w nich fatalnie) lub kupy hasju na Loake lub Carlos Santos itp. to pewnie powinienem iść boso do ślubu bo przecież reszta obuwia na polskim rynku to śmieci...

Snobizm i arogancja i to jeszcze ze strony moderatora... nieładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ChristianoCherry napisał:

Czyli jeżeli nie mam idealnej stopy żeby wpasować się w Berwicki (tak, mierzyłem i wyglądałem w nich fatalnie) lub kupy hasju na Loake lub Carlos Santos itp. to pewnie powinienem iść boso do ślubu bo przecież reszta obuwia na polskim rynku to śmieci...

Snobizm i arogancja i to jeszcze ze strony moderatora... nieładnie...

Kup sobie Ryłko, Wojas czy KH i nie zadręczaj społeczności. Chciałbyś: na miejscu, zgrabne i dopasowane klasyczne buty, a w dodatku tanio. Też bym chciał. Jednak przez ostatnie 20 lat nie znalazłem takich (o przepraszam, trafiłem na allegro nowe C&J z cordovanu za 350zł rok temu). Masz wąską stopę to w budżecie dostaniesz przyzwoitego Meermina. Czasem przemyślane zakupy to droga kompromisu. Wolisz kompromis na polu jakości, polskie sieciówki czekają. 

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ChristianoCherry napisał:

Były okrutnie szerokie i wyglądałem w nich niestety jak mój własny dziadek (niestety nie pamiętam jaki to był model)... drobna stopa + szerokie kopyto - sami sobie odpowiedzmy jaki będzie efekt.

 

A może mała wycieczka do Gdańska np. przedślubna i przy okazji odwiedzenie sklepu Klasyczne buty? :)

Z budżetowych warto rozważyć też te modele: https://sklep.klasycznebuty.pl/291,loake-200b.html

https://sklep.klasycznebuty.pl/296,fs-280-black.html

Są lepsze od KH.

Będziesz mógł też zobaczyć na miejscu inne kopyta Berwicka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lebowski32 W końcu jakaś sensowna opinia, w przypadku sklepu Klasyczne Buty wycieczka nie jest niezbędna wysyłka i zwrot to nie problem. Zaproponowane modele są ciekawe ale z Loake nie ma rozmiaru.

Pytanie czysto techniczne - co mają w sobie np FS, a czego brakuje KH? Jestem w sumie laikiem ale ciekaw jestem argumentów. Żadna ironia, tylko czyste argumenty. Dodam że absolutnie nie bronię i nie upieram się przy KH, chciałbym tylko wiedzieć czego obiektywnie im brakuje.

 

2 godziny temu, Hargin napisał:

Kup sobie Ryłko, Wojas czy KH i nie zadręczaj społeczności. Chciałbyś: na miejscu, zgrabne i dopasowane klasyczne buty, a w dodatku tanio. Też bym chciał. Jednak przez ostatnie 20 lat nie znalazłem takich (o przepraszam, trafiłem na allegro nowe C&J z cordovanu za 350zł rok temu). Masz wąską stopę to w budżecie dostaniesz przyzwoitego Meermina. Czasem przemyślane zakupy to droga kompromisu. Wolisz kompromis na polu jakości, polskie sieciówki czekają. 

No tak, to już snobizm pełną gębą... Tak dokładnie tak bym chciał i wcale nie uważam że +/- 700 PLN to tanie buty. Ty natomiast jak i moderator usiłujecie wpierać czytelnikom, że buty za 1200 PLN + są lepsze bo odpowiednio kosztują, mają lepszą metkę i są z zagranicy. A jakieś argumenty za/przeciw? Technicznie, merytorycznie, z doświadczenia? Nie mam teraz czasu wertować tematy od deski do deski ale czy w ogóle miałeś KH na stopie że je tak krytykujesz, czy piszesz tylko na zasadzie "KH to nie Loake więc to na pewno chłam"?

Podkreślam raz jeszcze, nie mam i nie miałem KH i absolutnie ich nie bronię (nie wiem czy w ogóle kupię) ale jeżeli ktoś pisze, że coś jest słabe bez podania argumentów na poparcie tej tezy i odniesienia do innych modeli to zalatuje arogancją.


PS. @Hargin Po to jest forum ażeby zadręczać społeczność. Nie masz życzenia nie zmuszam do odpowiedzi ale mimo wszystko pozdrawiam. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to dla Ciebie pomocne to :

1. @Hargin słusznie sugeruje zainteresowanie się Meerminem - stosunkowo dobre buty, w szczególności jak masz wąską stopę. Po kilku latach, prawidłowo użytkowane, nadal będą Ci służyć.

2. Buty za 1200 zł nie zawsze są lepsze od np. najtańszych Gordonów. To, że coś jest droższe, nie oznacza automatycznie, że jest lepszej jakości. Każda firma ma prawo kształtować we własnym zakresie politykę cenową i tak robi. Przejrzyj forum dokładniej, to zobaczysz jak potrafią być zadowolone osoby mające tańsze buty.

3. Miałem kontakt z KH i nie mam żadnej potrzeby ich chwalić, czy też ganić. Niemniej jednak, nie rozpisując się o poszczególnych detalach, moje zdanie jest takie, że najtańsza linia to nie najlepszy wybór i można w tych pieniądzach znaleźć coś o wiele lepszego.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ChristianoCherry napisał:

No tak, to już snobizm pełną gębą... Tak dokładnie tak bym chciał i wcale nie uważam że +/- 700 PLN to tanie buty. Ty natomiast jak i moderator usiłujecie wpierać czytelnikom, że buty za 1200 PLN + są lepsze bo odpowiednio kosztują, mają lepszą metkę i są z zagranicy. A jakieś argumenty za/przeciw? Technicznie, merytorycznie, z doświadczenia? Nie mam teraz czasu wertować tematy od deski do deski ale czy w ogóle miałeś KH na stopie że je tak krytykujesz, czy piszesz tylko na zasadzie "KH to nie Loake więc to na pewno chłam"?

Podkreślam raz jeszcze, nie mam i nie miałem KH i absolutnie ich nie bronię (nie wiem czy w ogóle kupię) ale jeżeli ktoś pisze, że coś jest słabe bez podania argumentów na poparcie tej tezy i odniesienia do innych modeli to zalatuje arogancją.


PS. @Hargin Po to jest forum ażeby zadręczać społeczność. Nie masz życzenia nie zmuszam do odpowiedzi ale mimo wszystko pozdrawiam. :) 

Jeśli nie masz czasu wertować tematów, które powstały w pocie czoła, dziełem forumowiczów, to ogłaszając ten fakt okazujesz brak szacunku. Forum nie służy do zadawania po raz 1000 tego samego pytania i oczekiwania, że uzyska się odpowiedź zgodną z oczekiwaną. Ja zadam inne pytanie w tonie adekwatnym do Twojego: ile KH płaci Ci za zadawanie pytań, przypominających istnienie tych marnych jakościowo produktów? 

Przypomnę wyłącznie, że otrzymałeś odpowiedź i ode mnie i od innych, która Ci się nie spodobała (w założonym, rozsądnym budżecie 700zł, nikt nie polecał butów na pułapie 1200zł). Życzeniowe myślenie na zasadzie "biorę ślub, klękajcie narody" nie robi wrażenia - nie jesteś w tym pierwszy na forum i nie ostatni. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin Wybiórczo traktujesz mój wpis więc nie wiem jaki jest sens się odnosić do Twojej wypowiedzi... ale to zrobię bo raczej wymaga tego dobry ton.

Napisałem, że:

29 minut temu, ChristianoCherry napisał:

Nie mam teraz czasu wertować tematy od deski do deski ale czy w ogóle miałeś KH na stopie że je tak krytykujesz, czy piszesz tylko na zasadzie "KH to nie Loake więc to na pewno chłam"?

Oznacza, że nie pamiętam w tym momencie czy jesteś/byłeś użytkownikiem KH i nie będę teraz tej konkretnej informacji w tym momencie wyszukiwał, a ty wykazujesz się ignorancją interpretując mój wpis w ten sposób. Temat przeczytałem już wcześniej dogłębnie ale mimo wszystko nie znalazłem informacji o technicznych, wizualnych słabościach KH w wersji GYW (niższa linia mnie nie interesuje) względem Berwick lub innych marek, natomiast dostałem informację "kup Berwicki bo są lepsze". Ale dlaczego? Dalej nie wiem dlaczego warto kupić Meerminy lub Berwicki, a nie te o których jest temat (już celowo pominę nazwę)? Odpowiedzi nie uzyskałem...

Wycieczki osobiste na temat mojego ślubu proszę żebyś zachował dla siebie. Nie przystoi gentelman'owi, a to nie samo wydarzenie jest tu clou tematu tylko buty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szewc24.pl napisał:

Jeśli będzie to dla Ciebie pomocne to :

1. @Hargin słusznie sugeruje zainteresowanie się Meerminem - stosunkowo dobre buty, w szczególności jak masz wąską stopę. Po kilku latach, prawidłowo użytkowane, nadal będą Ci służyć.

2. Buty za 1200 zł nie zawsze są lepsze od np. najtańszych Gordonów. To, że coś jest droższe, nie oznacza automatycznie, że jest lepszej jakości. Każda firma ma prawo kształtować we własnym zakresie politykę cenową i tak robi. Przejrzyj forum dokładniej, to zobaczysz jak potrafią być zadowolone osoby mające tańsze buty.

3. Miałem kontakt z KH i nie mam żadnej potrzeby ich chwalić, czy też ganić. Niemniej jednak, nie rozpisując się o poszczególnych detalach, moje zdanie jest takie, że najtańsza linia to nie najlepszy wybór i można w tych pieniądzach znaleźć coś o wiele lepszego.

@szewc24.pl Dzięki za odp.

Ad.1. Meermin wygląda na prawdę fajnie tylko jak wspominałem nie ma go nigdzie w polskiej dystrybucji, a nie chcę ryzykować zamawiania butów, których w razie W nie będę mógł odesłać za ludzkie pieniądze. Wysyłka zagraniczna to ok 100-200 PLN więc ca 30% budżetu.

Ad. 2. Zgodnie z sugestią przejrzę tematy obuwnicze raz jeszcze. :)

Ad.3. Skupiałem się na tej droższej linii i odniesieniu do wspomnianych marek (Berwick, Meermin). Tu się zgodzę, tańsza jak wynika z poprzednich wpisów to klapa i stosunek cena/jakość jest słaby.

W końcu jakaś merytoryczna dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.