Skocz do zawartości

Kamizelka - dyskusje i porady


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Jak już gdzies znajdziesz, z reguły za granicą, to są bez plecow, czego nigdy nie zrozumiem. Lepiej uszyć, Kamizelka jest na tyle prosta, że i mniej znani i wybitni krawcy są w stanie uszyć dość dobrą, tylko wtedy z reguły nie mają materiału na stanie i trzeba szukać. No i problem z guzikami obciągniętymi jedwabiem, też trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Panowie powiedzcie mi czy dobrze mierzę. Założyłem swoją starą kamizelkę do spodni od garnituru Napoli od SuSu i wychodzi mi, że potrzebuję kamizelki na długość 50 cm, chyba że źle patrzę...

WP_20170625_22_01_18_Pro.thumb.jpg.d9b4d72c4be71db7f6a2dbece09b8610.jpg

I teraz zagwozdka. Ślub mam 7 sierpnia i gdzie dorwać kamizelkę na taką długość (odcienie szarości ewentualnie krata POW) skoro praktycznie wszystkie kamizelki oferowane sklepach internetowych są na długość 58 cm w górę? Macie jakiś pomysł?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2011 o 23:19, Dr Kilroy napisał:

O coś takiego właśnie mi chodziło. :) Podobna bardzo do sławnego przykładu nr 440 z mojej ilustracji z kamizelkami. ;)

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

Panowie, pozwoliłam sobie odkopać to zdjęcie. Czy ktoś mógłby mi wskazać nazwę kamizelki nr 442? 
Z góry przepraszam, jeśli już się  gdzieś przewinęła, widocznie przeoczyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LinR napisał:

Panowie, pozwoliłam sobie odkopać to zdjęcie. Czy ktoś mógłby mi wskazać nazwę kamizelki nr 442? 
Z góry przepraszam, jeśli już się  gdzieś przewinęła, widocznie przeoczyłam.

Głowy nie dam, ale w Internecie znalazłem nazwę Mandarin Four Pockets.0b00d324e6e3e2b69eff3f0c54a31002.jpg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miro napisał:

@bokieł - kamizelka z przodu ma inną długość niż z tyłu, a sklepy podają przeważnie przednią. Przednia jest ważniejsza, bo ważne jest, by góra spodni była przykryta.

A swoją drogą - ta ze zdjęcia nie jest na ciebie za krótka?

Ta ze zdjęcia jest podwinięta z tyłu do 50 cm i zasłania wtedy szlufki od spodni. Normalnie długość pleców w tej kamizelce wynosi 62 cm i jest ona długaśna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem i rzeczywiście z przodu jest minimalnie dłuższa ale tylko minimalnie. Zaznaczam jednak, że ta kamizelka nie przypomina tych z powyższych grafik - w sensie nie ma tak wydłużonych szpiców. Za to w międzyczasie przymierzyłem inną kamizelkę o długości pleców 57 cm i wydaje mi się, że było w porządku. Z tyłu sięgała ona do kieszeni spodni. Akurat nie cyknąłem fotki, ale mam inną prezentującą samą kamizelkę.

kamizelka.thumb.jpg.8d6877c93a0edff3f22da67ed6361d36.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

zastanawiam się, czy do gładkiego garnituru ciemno-granatowego będzie pasowała kamizelka tego samego koloru, jednak z jasną, cienką kratą? Jeśli nie, to lepsze będzie dobranie szarej w kratę księcia Walii? Tylko takie mam do wyboru. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie potrzebna rada co do dopasowania. Jak rozumiem, kamizelka powinna dość przylegać do ciała? Luz jest zbędny?

Trochę się bawię, mam tu dwa egzemplarze z SuSu (SB jest 3 cm szersze w klatce). 

SB - spróbuję rozmiar mniejszy, bo luzu za dużo, szczególnie pod pachami (na zdjeciu), a tył źle się układa przy mocnym ściągnięciu listewki

DB - tu mam wątpliwości, bo o ile listewke muszę mocno ściągnąć, to zejście z rozmiarem może być problemem; mogę się w 106 cm w klatce nie zmieścić; a może się układa w porządku?

 

 

20170829_215849.jpg

20170829_215648.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 23.03.2016 o 21:20, sko napisał:

 

Witam, mam zamiar uszyć sobie 2 sztuka kamizelki, znalazłem już krawca, który podejmie się zadania ale ciągle zastanawiam się nadaterialem, chciałbym bardziej matowy i "fakturowany" coś al'a tweed lub flanela ale te materiały wydają się chyba za ciężkie np na okres letni. Co moglibyście polecić i czy znacie jakieś sklepy z materiałami na Krakowie? Nie koniecznie za 500zl/mb bo i takie znalazlem 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Gdzie w Warszawie najlepiej uszyć kamizelkę? Wolałbym na miejscu wybrać tkaninę niż samemu kupować.

 

Na jaki koszt trzeba się nastawiać? Wiem, że to zależy, ale chodzi mi tylko i wyłącznie o przybliżenie (kamizelka standardowa, bez żadnych niestandardowych elementów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Tak sobie przeglądam kamizelki pod swój ślub (akurat kupiłem idealnie pasującą w sklepie gdzie nabyłem garnitur, ale tył jest z tego samego materiału co przód a na przełom czerwca i lipca była by zdecydowanie lepsza z samą podszewką na tyle) i widzę, że więksi producenci podchodzą do nich po macoszemu - albo nie mają wcale, albo mają po kilka modeli które nie są robione dla rozmiaru 188-194, ale już kombinacja modela który ma taki wzrost z za małą kamizelką ich nie razi:

Recman
5900320209167.jpg

Vistula

-56048.jpg

Albione

image.png.1b569d8f83be4f51b9fdb6e97d4c896f.png

 

W SuSu są rozmiary pod wyższy wzrost, ale wybór ogranicza się do kilku jednokolorowych modeli. Moim zdaniem do ciemnogranatowego garnituru dobrze pasuje marynarka w odcieniach szarości, ale zastanawiam się jeszcze nad innymi kolorami np. jasnoniebieskim -> Kamizelka, jasnoniebieska | Wełna/jedwab/len | Suitsupply Online Store pytanie co by wyszło z takiego połączenia? Ta kamizelka jest z wełny, jedwabiu i lnu. Ten ostatni obniża formalność, ale na zdjęciach ta kamizelka fajnie się prezentuje i na lato była by OK (len).

Ps. Co SuSu rozumie przez jedwab w kamizelkach (podszewka) - czysty jedwab czy jedwabną wiskozę?


Kamizelka, jasnoniebieska

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tryhp3 napisał:

Tak sobie przeglądam kamizelki pod swój ślub (akurat kupiłem idealnie pasującą w sklepie gdzie nabyłem garnitur, ale tył jest z tego samego materiału co przód a na przełom czerwca i lipca była by zdecydowanie lepsza z samą podszewką na tyle) i widzę, że więksi producenci podchodzą do nich po macoszemu - albo nie mają wcale, albo mają po kilka modeli które nie są robione dla rozmiaru 188-194, ale już kombinacja modela który ma taki wzrost z za małą kamizelką ich nie razi:

Recman
5900320209167.jpg

Vistula

-56048.jpg

Albione

image.png.1b569d8f83be4f51b9fdb6e97d4c896f.png

 

W SuSu są rozmiary pod wyższy wzrost, ale wybór ogranicza się do kilku jednokolorowych modeli. Moim zdaniem do ciemnogranatowego garnituru dobrze pasuje marynarka w odcieniach szarości, ale zastanawiam się jeszcze nad innymi kolorami np. jasnoniebieskim -> Kamizelka, jasnoniebieska | Wełna/jedwab/len | Suitsupply Online Store pytanie co by wyszło z takiego połączenia? Ta kamizelka jest z wełny, jedwabiu i lnu. Ten ostatni obniża formalność, ale na zdjęciach ta kamizelka fajnie się prezentuje i na lato była by OK (len).

Ps. Co SuSu rozumie przez jedwab w kamizelkach (podszewka) - czysty jedwab czy jedwabną wiskozę?


Kamizelka, jasnoniebieska

 

 

 

Ten jedwab jest w składzie tkaniny zasadniczej (mieszanka 38% wełna, 34% jedwab, 28% len). Podszewka jest zapewne standardowa - z wiskozy.

Co do długości kamizelek w sklepach: w sieciowkach zawsze jest z tym ciężko.

Polecalbym przejrzeć ofertę zackroman.pl lub poszetka.com, tam na pewno znajdziesz kamizelkę o klasycznych proporcjach.

https://zackroman.com/kamizelki

https://www.poszetka.com/pol_m_Odziez_Wszystkie-Odziez_Kamizelki-285.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrAeonam napisał:

Ten jedwab jest w składzie tkaniny zasadniczej (mieszanka 38% wełna, 34% jedwab, 28% len). Podszewka jest zapewne standardowa - z wiskozy.

Nie jestem przekonany - w opisie jest "a także tył wykonany z białego jedwabiu." Jakby była wiskoza to po co robić tył z jedwabiu? Chyba, że ona jest projektowana też do noszenia bez marynarki?


Kamizelka, jasnoniebieska
 

8 godzin temu, MrAeonam napisał:

Polecalbym przejrzeć ofertę zackroman.pl lub poszetka.com, tam na pewno znajdziesz kamizelkę o klasycznych proporcjach.

Pooglądać mogę, ale cała oferta tych marek to tylko jeden uśredniony rozmiar (nie ma dla wysokich i niskich). A jeżeli chodzi o "klasyczne proporcje", to z lektury całego wątku wychodzi, że w przypadku kamizelek nie ma klasycznych zasad albo są one nie ostre w tym przypadku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tryhp3 napisał:

Nie jestem przekonany - w opisie jest "a także tył wykonany z białego jedwabiu." Jakby była wiskoza to po co robić tył z jedwabiu? Chyba, że ona jest projektowana też do noszenia bez kamizelki?


Kamizelka, jasnoniebieska
 

Pooglądać mogę, ale cała oferta tych marek to tylko jeden uśredniony rozmiar (nie ma dla wysokich i niskich). A jeżeli chodzi o "klasyczne proporcje", to z lektury całego wątku wychodzi, że w przypadku kamizelek nie ma klasycznych zasad albo są one nie ostre w tym przypadku. 

 

Sprawdź 4gentelman. Moga Ci odszyc rozmiar kamizelki z oferty pod Twoje wymiary chyba bez dopłaty nawet. Wybierz kamizelkę i napisz do nich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakub84 w 4gentelman są fajne modele, ale większość z klapami i tył z takiego samego materiału co przód (stricte do garnituru wolałbym bez klap i tył z wiskozy). Jeśli chodzi o sieciówki to nie najgorszy wybór jest w Lancerto, tylko trzeba uważać na składy bo są i sztuczne i wełniane. Też mogą uszyć na zamówienie, ale już za dopłatą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.