Skocz do zawartości

Kamizelka - dyskusje i porady


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...

Odkopię temat, może ktoś będzie w stanie pomóc, nie tylko mnie. Poszukuję kamizelki do granatowego garnituru, najlepiej kontrastującej, szarej gładkiej lub w kratę. Niestety nie widzę nic w ofercie sieciówek dostępnych w Polsce, żle szukam czy nie ma nic godnego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, może ktoś będzie w stanie pomóc, nie tylko mnie. Poszukuję kamizelki do granatowego garnituru, najlepiej kontrastującej, szarej gładkiej lub w kratę. Niestety nie widzę nic w ofercie sieciówek dostępnych w Polsce, żle szukam czy nie ma nic godnego uwagi?

 

http://www.poszetka.com/pol_m_Kamizelki-285.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy mogę prosić, koledzy, o naprowadzenie gdzie szukać szarej wełnianej kamizelki jako dodatek do ślubnego garnituru?

 

Dość ciężko coś znaleźć w Polskich sklepach. Poniżej załączam co udało mi się wyszukać

1. Mango http://shop.mango.com/PL/p0/mezczyzna/odziez/garnitury-meskie/kamizelki/garniturowa-kamizelka-w-kratke-ksiecia-walii/?id=63090006_69&n=1&s=prendas_he.trajes_he&ident=0__0_1458762839272&ts=1458762839272&p=3&page=1

2. Bowstyle 1 http://bowstyle.pl/kategoria/kamizelki/kamizelka-meska-r-52

3. Bowstyle 2 http://bowstyle.pl/kategoria/kamizelki/kamizelka-meska-r-52-3

 

Czy coś z powyższych się nada? Czy odpuścić i szukać dalej ale gdzie indziej?

Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO szyj na miarę. Jeśli chcesz jednorzędową kamizelkę na 5 czy 6 guzików bez klap to nie jest bardzo trudnym projektem, cena nie powinna być powalająca, a dostaniesz coś zrobionego zgodnie z zamierzeniem. Osobiście długo szukałem czegoś sensownego po czym w końcu kupiłem lokalnie wełnę, udałem się do pracowni i odebrałem kamizelkę zrobioną pode mnie (oczywiście z przymiarką w trakcie) - IMO ciekawsza od tego co kupić można w konfekcji sklepowej, a przy okazji dowiedziałem się szeregu rzeczy które przydadzą mi się w kolejnym zamówieniu i już wiem co jest do poprawy w przyszłych. Koszta zamknąłem bodaj w 220-250 zł, na pierwszą wziąłem wełnę miła i fajną w dotyku, ładną z wyglądu, bez patrzenia na markę producenta. Moim zdaniem wyjdzie ciekawiej i mniej więcej w podobnych kosztach co kamizelka RTW.

Namiary na krawców 4 subfora niżej ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO szyj na miarę. Jeśli chcesz jednorzędową kamizelkę na 5 czy 6 guzików bez klap to nie jest bardzo trudnym projektem, cena nie powinna być powalająca, a dostaniesz coś zrobionego zgodnie z zamierzeniem. Osobiście długo szukałem czegoś sensownego po czym w końcu kupiłem lokalnie wełnę, udałem się do pracowni i odebrałem kamizelkę zrobioną pode mnie (oczywiście z przymiarką w trakcie) - IMO ciekawsza od tego co kupić można w konfekcji sklepowej, a przy okazji dowiedziałem się szeregu rzeczy które przydadzą mi się w kolejnym zamówieniu i już wiem co jest do poprawy w przyszłych. Koszta zamknąłem bodaj w 220-250 zł, na pierwszą wziąłem wełnę miła i fajną w dotyku, ładną z wyglądu, bez patrzenia na markę producenta. Moim zdaniem wyjdzie ciekawiej i mniej więcej w podobnych kosztach co kamizelka RTW.

Namiary na krawców 4 subfora niżej ;)

Nie wiem czy mój budżet da radę udźwignąć krawca. Musiałbym też we Wrocławiu poszukać takowego i sprawdzonego.

Przemyśle to niemniej czekam wciąż na porady a propos kamizelek rtw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odkopuje temat:

 

Naszła mnie ochota na taką kamizelkę:

s-l1000.jpg

Przeznaczenie: Na co dzień kiedy nie jest wymagana marynarka (w mojej pracy codziennie) / do jeansów lub chinosów więc wyjdzie że przód i tył w takim samym kolorze

Materiał: typowo całoroczny do biura (nie mam pojęcia jaki)

 

Byłem dziś u Mistrza T. Baś z zapytaniem o uszycie takiego rozwiązania.

Koszt szycia 400zł + trzeba by było doliczyć za klapy i kieszenie.

W wersji optymalnej (stosunek cena jakość) z materiałem uzyskałem informację, że w 1000zł bym się zmieścił.

 

Niestety jak no moja kieszeń to sporo za dużo.

Znalazłem stronę z Online MTM T4L / super fajnie koszt kamizelki 100% wełna (już przeboleje że bez klap) ok 370zł lecz jak doszedłem do podszewki to niestety 100% poliester :(

W internecie cięzko mi znaleźć w jakieś pozytywnej cenie coś gdzie nie jest ponad 50% sztucznego materiału uzytego.

 

Podpowiecie jakieś rozwiązanie?

(Widziałem na SuSu podobne kamizelki np z lnu 400-600zł) cena akceptowalna ale szukam innego rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał na kamizelkę możesz kupić oddzielnie - jak poszukasz możesz znaleźć całkiem fajne w cenie 70-100zł za metr. Na kamizelkę z plecami potrzebujesz jednak zamiast 1m to 2m. 

Wtedy byś się zamknął w tej kwocie. 

 

Ale ja bym szczerze mówiąc z kamizelką uderzył do mniej znanych krawców / krawcowych - to jest jeden z najprostszych do uszycia elementów ubioru i jedyne co musisz pilnować to taliowanie (oczywiście jest jeszcze parę innych rzeczy, ale do ogólnego odbioru mają już małe znaczenie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał na kamizelkę możesz kupić oddzielnie - jak poszukasz możesz znaleźć całkiem fajne w cenie 70-100zł za metr. Na kamizelkę z plecami potrzebujesz jednak zamiast 1m to 2m. 

Wtedy byś się zamknął w tej kwocie. 

 

Ale ja bym szczerze mówiąc z kamizelką uderzył do mniej znanych krawców / krawcowych - to jest jeden z najprostszych do uszycia elementów ubioru i jedyne co musisz pilnować to taliowanie (oczywiście jest jeszcze parę innych rzeczy, ale do ogólnego odbioru mają już małe znaczenie) 

Jak wyżej, polecam mniej znanego krawca.

Postaram się dziś wrzucić więcej zdjęć z kamizelki, którą zrobił dla mnie Pan Józef Rumowski (Warszawa, Wola). Materiał kupiłem w Merino - 100 zł za 1,5 metra. Podszewka - min 0,8m (ilości dla materiału z plecami z wełny). Wszystko łącznie wyszło mnie nie więcej niż 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, iż nie opłaca się szyć kamizelek u tych najbardziej znanych krawców. Swoje kamizelki szyję u krawcowej, która za igłę bierze 150 zł i to niezależnie od fasonu. Materiały kupuję przez internet w sklepie Klan&Son. Wiadomo, że cenowo wychodzi to różnie, bo są lepsze i gorsze materiały, ale zazwyczaj zamykam się spokojnie w 150-200 zł. Co do ilości materiału, to dużo zależy od jego wzoru i fasonu kamizelki. Przy jednorzędowej, z gładkiej tkaniny i plecami spokojnie wystarcza mi trochę ponad 1 m materiału (mam 183 cm wzrostu). Dwurzędowa z szerokimi klapami, materiałem w prążek i plecami to jakieś 1,5 m, zaś kamizelka w całości z materiału w kratkę to będzie już jakieś 1,8-2 m w zależności od fasonu, aby dobrze dopasować wzór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1,5h chodzenia po Łódzkich kamienicach w któreś bramie starsza Pani poleciła mi krawca ulice dalej.

 

Kamienica odrzuca wyglądem, zakład, no cóż, klimatem bym tego nie nazwał... ale warsztat jak warsztat no... warunki baaardzo robocze...

jednak nie boję się takich miejsc i cieszę się że tam wszedłem :)

 

Cena to 190zł za igłę (ze wszystkimi dodatkami tak jak chcę, czyli klapy i brustasza więc dla mnie w porządku) (podszewka i guziki w cenie chyba że mam jakieś szczególne życzenia i wymagania to mogę sam zakupić)

Materiał: polecił mi 2 sklepy gdzie mogę kupić... co dziwne długość: 0,8m! jeśli z wzorkiem typu kratka to 0,9m! (usłysząłem że na kamizelkę wystarczy mi tyle materiału jaka ma być jej długość, bo szerokością 1,5m to się owinę)

 

Po dłżuższej rozmowie wydaje mi się że zostanę u tego Pana na dłużej.

Co mnie dodatkwo przekonało? Podobna kamizelka (inny zamysł fasonu) wisiała na manekinie w pracowni w trakcie szycia dla p. profesora z Uniwerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Aktualnie poszukuję kontrastującej kamizelki do granatowego, gładkiego garnituru i dzięki reklamom kontekstowym natrafiłem na taki sklep: http://akcesoriameskie.pl/pl/c/Kamizelki/170

Wizualnie kilka szarych modeli mi odpowiada, cenowo również.

Czy miał ktoś styczność z tą marką i jest w stanie wypowiedzieć się na temat jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTMK: mam od nich 3 kamizelki: 1 z wieszaka, dwie szyte na mnie (stacjonarnie można było u nich zamówić kamizelkę na wymiar wybierając materiał z całkiem bogatego próbnika wełen...w cenie kamizelki z wieszaka). Po kilku miesiącach intensywnego użytkowania w sumie nie mam się do czego przyczepić i mocno polecam. nie wydaje mi się, żeby gdziekolwiek w tej chwili za te pieniądze można było dostać kamizelki choćby zbliżonej jakości (poza pieczołowicie wyszukanym bespoke). Warto zaznaczyć, że za niecałe 300zł mamy kamizelkę wierzch100% wełna, podszewka 100% bawełna (łącznie z plecami).

Widzę, że na stronie pojawiło się sporo nowych modeli. Nie wiem, czy to ta sama seria/szwalnia/itp. co poprzednie (te co ja użytkuję). Podpowiem, że w próbniku w sklepie były znacznie ciekawsze kolorystycznie opcje:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Thursday, June 23, 2016 o 15:10, LukasDalton napisał:

Po 1,5h chodzenia po Łódzkich kamienicach w któreś bramie starsza Pani poleciła mi krawca ulice dalej.

 

Kamienica odrzuca wyglądem, zakład, no cóż, klimatem bym tego nie nazwał... ale warsztat jak warsztat no... warunki baaardzo robocze...

jednak nie boję się takich miejsc i cieszę się że tam wszedłem :)

 

Cena to 190zł za igłę (ze wszystkimi dodatkami tak jak chcę, czyli klapy i brustasza więc dla mnie w porządku) (podszewka i guziki w cenie chyba że mam jakieś szczególne życzenia i wymagania to mogę sam zakupić)

Materiał: polecił mi 2 sklepy gdzie mogę kupić... co dziwne długość: 0,8m! jeśli z wzorkiem typu kratka to 0,9m! (usłysząłem że na kamizelkę wystarczy mi tyle materiału jaka ma być jej długość, bo szerokością 1,5m to się owinę)

 

Po dłżuższej rozmowie wydaje mi się że zostanę u tego Pana na dłużej.

Co mnie dodatkwo przekonało? Podobna kamizelka (inny zamysł fasonu) wisiała na manekinie w pracowni w trakcie szycia dla p. profesora z Uniwerku.

Jesteś zadowolony z efektu? Jaka dokładnie lokalizacja? W Łodzi co prawda wiele zakładów pasuje do opisu ;) ale niewykluczone, że to może być zakład i krawiec, u którego sam wykonywałem kilka poprawek, także marynarek. Pan Mieczysław, do którego zaglądam pracuje przy Rewolucji 1905r między Wschodnią, a Kilińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafix, nie pamiętam jaki dokładnie numer, po lewej stronie jadąc samochodem (jednokierunkowa więc oczywiste, w którą stronę) mniej więcej w połowie drogi między Wschodnią, a Szkołą Podstawową nr 70. Wystrój zakładu przystaje do opisu kolegi, więc krótko mówiąc jest mocno roboczy (żeby nie rzec obskurny). Cenowo na pewno sporo taniej niż u pana Basia, choć dokładnie Ci nie powiem. Nie szyłem tam nic bespoke, jedynie dokonywałem poprawek.  Jeśli chodzi o marynarki to zlecałem taliowanie i skracanie rękawów od góry (po kilkadziesiąt złotych ale nie pamiętam dokładnych cen), w przypadku spodni standard czyli poszerzanie w pasie, skracanie i zwężanie nogawek. Efekt w porządku, zgodnie z życzeniem, chociaż wiadomo, że to nic wielkiego, stąd trudno ocenić mi kunszt krawiecki.  Pan Mieczysław ma swoje lata, więc jeśli chcesz agresywniej coś skrócić lub wytaliować to lepiej to zaznaczyć, ale problemów żadnych nie robi. Spytałem go też kiedyś czy szyje garnitury - owszem, o ile dobrze pamiętam około 1500 za igłę. Jeśli LukasDalton natrafił przypadkiem na ten sam zakład, to dowiemy się jak udała się kamizelka :), a jeśli na inny to może odkrył jeszcze jeden ciekawy zakład na mapie Łodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.