Skocz do zawartości

Kamizelka - dyskusje i porady


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

ile guzików powinna mieć kamizelka dwurzędowa ?

Nalepiej ilość parzystą, choć da się też inaczej. ;)

Jeżeli chcesz, aby było ich jak najmniej, można by spróbować dwa (z jednym zapinanym), z tym, że wówczas kamizelka będzie nisko wycięta i ogólnie mówiąc będzie miała kształt podobny do tej marynarki:

Dołączona grafika

Natomiast jeżeli chcesz, żeby guzików było jak najwięcej, to w sumie nie ma granic. :) Oto zdjęcie kamizelki dwurzędowych z dziesięcioma guzikami:

Dołączona grafika

Natomiast jeśli chodzi o to, ile najczęściej dzisiejsze kamizelki mają guzików, to jest ich zazwyczaj sześć.

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

W zestawach koordynowanych możesz robić to co chcesz, ale ja odradzałbym stosowanie kamizelki wieczorowej do czegokolwiek innego niż strój wieczorowy. Widziałem co prawda przykłady tak nisko wyciętych kamizelek w garniturach, ale to raczej miało niewiele wspólnego z klasyką. ;)

Pozdrawiam, Dr

Ja mam taką klasyczną. Pomyślę i kiedyś może pokażę w CMDNS, to mnie skrytykujecie ;) Przyznam jednak, że nie trafiłem w internecie na przykłady stylizacji z taką kamizelką w zestawach koordynowanych, a kurcze podoba mi się jej krój ;)
Też mam taką czarną wieczorową i dotychczas na wieszaku. Ciekawe kto będzie pierwszy. Smokingu nie mam, a żadna z posiadanych marynarek, ani garniturów (też mam :lol: ) mi nie przypasowały, chociaż ortodoksem nie jestem :mrgreen:

pozdr.Vslv

Przypomniało mi się, że jednak raz tę kamizelkę użyłem. Kto następny?

Dołączona grafika

p.s. wiem, że kapelusz i kieliszek z winem w garści jest nie tak :oops: nikt nie jest doskonały, szczególnie ja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. wiem, że kapelusz i kieliszek z winem w garści jest nie tak :oops: nikt nie jest doskonały, szczególnie ja :lol:

Czy kieliszek jest z poprawnej strony?
Jak najbardziej - moja strona jest bardzo poprawna :lol: . Natomiast ostatnio doczytałem na forum, jak znęcano się nad Radkiem S. za kieliszka z winem trzymanie w garści zamiast za stopkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.s. wiem, że kapelusz i kieliszek z winem w garści jest nie tak :oops: nikt nie jest doskonały, szczególnie ja :lol:

Dla mnie świetnie, a i to towarzystwo masz wyśmienite :D
Córy mi się udały. A to jeszcze nie wszystkie, nie mówiąc o wnuczkach :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.s. wiem, że kapelusz i kieliszek z winem w garści jest nie tak :oops: nikt nie jest doskonały, szczególnie ja :lol:

Dla mnie świetnie, a i to towarzystwo masz wyśmienite :D
Córy mi się udały. A to jeszcze nie wszystkie, nie mówiąc o wnuczkach :o

W takim razie ukłony dla Pań i serdeczności dla wnucząt :D

edit: Jak mawiał mój znajomy nieważne jak trzymasz kieliszek, byleby był pełny. Ale on źle skończył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile guzików powinna mieć kamizelka dwurzędowa ?

Nalepiej ilość parzystą, choć da się też inaczej. ;) [...]

Pozdrawiam, Dr

Jedna z moich kamizelek: siedem guzików = 3 x 2 + 1

Dołączona grafika

pozdr.Vslv

O coś takiego właśnie mi chodziło. :) Podobna bardzo do sławnego przykładu nr 440 z mojej ilustracji z kamizelkami. ;)

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien laryngolog dostał od załogi szpitala w którym pracował z okazji kolejnego jubileuszu...

...portret. Na którym rzeczony wygląda z ucha...

Najpierw się na widok prezentu skrzywił, później wybuchnął histerycznym śmiechem.

Zapytany dlaczego odparł że wyobraził sobie co w przyszłym roku dostanie kolega , rok młodszy.

Jakiej specjalności był ów młodszy można sobie wyobrazić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien laryngolog dostał od załogi szpitala w którym pracował z okazji kolejnego jubileuszu...

...portret. Na którym rzeczony wygląda z ucha...

Najpierw się na widok prezentu skrzywił, później wybuchnął histerycznym śmiechem.

Zapytany dlaczego odparł że wyobraził sobie co w przyszłym roku dostanie kolega , rok młodszy.

Jakiej specjalności był ów młodszy można sobie wyobrazić...

A znając lekarską skłonność do dowcipów ów kolega mógł się poważnie obawiać takiego prezentu.

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.