Skocz do zawartości

Kamizelka - dyskusje i porady


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, ćwiczę już przyzwyczajanie się do wysokich temperatur wewnątrz stroju. :)

Jeśli chodzi o kamizelki, to może was to nie zdziwi, ale moją inspiracją jest tu rzeczywiście Poirot. Oczywiście wszystkie części jego stroju są dla mnie doskonałe (choć do paru mógłbym się przyczepić, ale to tylko moje własne zdanie ;) ), to jego kamizelki podobają mi się wyjątkowo. Po pierwsze - zawsze je nosi. :) Po drugie - bardzo często są kontrastowe (jaśniejsze lub ciemniejsze) i nie gładkie, ale w delikatne wzorki, jakby nawiązanie do bardziej jaskrawych kamizelek epoki wiktoriańskiej.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no - marcelo - wręcz niewymownie podobają mi się te kolory! :)

Kamizelki ostatnio noszę stosunkowo często , a im bardziej kontrastowe tym lepiej :P

marcelo, jak z wygoda? ta pierwsza wyglada jakos ciasnawo, konczy sie b. wysoko..chociaz to moze kwestia zdjecia. no i ta druga, sadzac po ilosci koszuli, która odslania od dolu pewnie tez nie zapewnia pelnego zakresu ruchow?

Pierwsza fakt jest ciasnawa , ale nie tak jak to wygląda na zdjęciu ( miałem nienaturalnie podniesione ręce z telefonem żeby strzelić fote :P ) i kończy się wysoko ale to mi nie przeszkadza . Druga z kolei najczęściej noszona jest ze spodniami z wyższym stanem i szelkami gdzie problem z koszulą znika ( na zdjęciu noszona z krótkimi chinosami w kant ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z krawcem i mam w planach uszycie dwu rzędowej kamizelki. Ale zapomniałem zapytać ile potrzeba na to m. To, że zostaną skrawki już mnie nie interesuje.

Radzę jednak przed zakupem materiału zapytać krawca. Przyjmuje się, że na marynarkę potrzeba metr podszewki, na mnie okazało się, że 1,2m i zostałem z metrem materiału :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już frakcja "Tradycja" zyskała kolejną duszę.

Niepokoi mnie trochę "obniżona talia spodni", i to do trzyczęściowego garnituru, ale jeżeli poznamy inne poglądy nowego kolegi, to może przyjmiemy go do klubu. :) Losaris, lubisz stroje formalne? ;)

Co do tych kontrastujących kamizelek, mnie bardziej podobają się lniane, ale może tweedowe byłyby praktyczniejsze w czasie zimnych miesięcy.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam się przekonać, że dwuczęściowe jest eleganckie ;-)

Cieszymy się, że na naszym forum zagościła osoba o tak niesłychanej otwartości na obce poglądy, które, nawiasem mówiąc, należą do kategorii oczywistych oczywistości.

Och, no już bez tej słynnej polskiej... ironii ;)

Niepokoi mnie trochę "obniżona talia spodni", i to do trzyczęściowego garnituru, ale jeżeli poznamy inne poglądy nowego kolegi, to może przyjmiemy go do klubu. :) Losaris, lubisz stroje formalne? ;)

To nie poglądy; zapewne nie umiem poprawnie opisać całokształtu :-)

W sytuacjach formalnych (których nie lubię), stroje bardzo formalne dodają mi pewności siebie. We wszelkich innych sytuacjach unikam strojów formalnych. W obu przypadkach chciałbym lekko (in plus) odbiegać od standardu - stąd moja obecność tutaj...

A z zestawów kamizelkowych bardzo podoba mi się drugi; wyobraźnia mnie zawodzi przy brązach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.