Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję dotyczącą wątku "Co mam dziś na sobie", która chodzi mi już po głowie od pewnego czasu. Problemem jest głównie to, że w tym samym wątku pojawiają się różne zestawy, czasami jeden po drugim, co powoduje utrudnienia z odpowiedziami - komentowaniem. Na Style Forum cytuje się oryginalny post ze zdjęciem, co pozwala na zidentyfikowanie posta, do którego odnosi się komentarz, ale niepotrzebnie wydłuża i zaśmieca wątek, ponadto wprowadza konieczność ładowania masy zdjęć. W związku z tym na naszym forum komentujący w praktyce ograniczają się do ostatniej propozycji. Aby temu zaradzić, wystaczy wprowadzić oddzielny dział ("Cmdns"), a każda nowa propozycja zgłaszana byłaby w nowym wątku (a ewentualna kontynuacja - w już istniejącym). Nawet po kilkudniowej przerwie w czytaniu forum nie byłoby problemu z dotarciem do - i skomentowaniem - wszystkich nowych propozycji. Zróbmy to lepiej, niż SF. Wierzę, że warto - w końcu jest to świadectwo tego, jak forumowicze ubierają się na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andershep, pomarańczowy bardzo wali po oczach. Wydaje mi się, że niebieski wystarczy do wyróżnienia linka.

@Jarmarek, na forum chyba nie ma kodów do formatowania tekstu typu

? Myślę, że by się przydał, bo można by zdjęcia ładnie wkleić na środek postu. I cały czas mam nadzieję na tego tapatalka. Coś tam jest gdzieś w kodzie źle, być może nie współgra do końca z forum? Jak wchodzę przez przeglądarkę to wyskakuje mi, że forum jest natywne dla iPhone'a ale przez tapatalka nijak się nie da do tego dobrać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i musisz pomniejszać/powiększać, ogólnie kombinować. Tapatalk to wtyczka, która jakby optymalizuje Ci forum pod iPhone'a. Oczywiście nie będzie tego stylu, który jest tutaj ale w bardzo fajny sposób będzie się dało przeglądać posty. Wszystkie szerokości i wymiary są dostosowane do iPhone'a. Dodatkowo interfejs jest dostosowany do dotyku. Po prostu używa się tego bardzo przyjemnie i tyle, o niebo lepiej niż przez Safari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe udoskonalenie skryptu tego forum w ten sposób, że kilka postów napisanych jeden pod drugim przez tego samego użytkownika byłoby automatycznie łączonych w jeden (z odpowiednią adnotacją - data, godzina dodania)? Wiem skądinąd, że coś takiego dość dobrze działa na innych forach i ma swoje zalety.

Po pierwsze połączone posty są i tak rozdzielone adnotacją, więc nawet jeżeli dotyczą różnych kwestii, np. odpowiedzi na różne pytania, nie powoduje to zagmatwania treści poszczególnych wypowiedzi, jak to może mieć miejsce przy nieuważnej edycji poprzednich postów, gdzie nie zawsze wiadomo, co zostało dopisane.

Po drugie estetyka wątków ulega poprawie, nie ma się wrażenia, że użytkownik odpowiada na swoje własne posty - dyskutuje sam ze sobą.

Po trzecie zapobiega to nieuzasadnionemu podbijaniu wątków - połączony post zawsze opatrzony jest datą, godziną pierwszej jego części.

Oczywiście można by było wprowadzić limit czasowy - po x dniach posty napisane jeden pod drugim przez tego samego użytkownika nie byłyby łączone. To mogłoby być przydatne np. w dziale "Kupię, sprzedam", gdzie wątki są podbijane np. dla zasygnalizowania obniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Czesc,

Pytanie do administratora. Jestem nowy na forum. Nie moge wysylac prywatnych wiadomosci mimo ze loguje sie bez problemu, podobnie jak bez problemu pisze na forum. Dostaje wiadomosci prywatne ale nie moge na nie odpisywac. Nie mam tez jak zaczac nowej prywatnej wiadomosci. Z gory dziekuje za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem stary-nowy na forum: wpadłem z ciekawości zobaczyc, w jakim kierunku to poszło. Widze, że temat "moderator puszukiwany" (podobnie jak wczesniej inne ryzykowne tematy) został zablokowany, powstała natomiast "tajemnicza" kategoria "masters" (z boku wygląda to jak order od moderatoroadministratorów). Rozumiem, że moderator nie jest już poszukiwany, dalsza dyskusja na ten temat i temat regulaminu będzie zapewne niemile widziana, i po okresie czkawki i szorowania po dnie płyniemy dalej tym samym statkiem?

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy jak sadze zostali już wybrani, stad zamkniecie stosownego tematu. Projekt regulaminu forum już jest, wiec zapewne do konca miesiaca zostanie dolaczony do platformy. O nowej kategorii zapewne już niedlugo również napisze administrator.

Jak ktos już kiedys napisal w przypadku Vislava, jest przeciag. Montalbano proponuje w jedna lub druga strone, bo tego typu wypowiedzi raczej nic nie wnosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy jak sadze zostali już wybrani, stad zamkniecie stosownego tematu.

To przed zamknięciem tematu wypadałoby poinformować o tym forumowiczów.

O nowej kategorii zapewne już niedlugo również napisze administrator.

Zapewne? No tak, zapewne.

Jak ktos już kiedys napisal w przypadku Vislava, jest przeciag. Montalbano proponuje w jedna lub druga strone, bo tego typu wypowiedzi raczej nic nie wnosza.

Ja w moim wieku przeciągów się jeszcze nie boję. Więc nie wniosę nic raz jeszcze - uwazam, że to forum jest źle moderowane. Miałem nadzieję, że dyskusja, jaka się przez nie przetoczyła będzie z pożytkiem dla nas wszystkich. Mam wrażenie, że tak się nie stało.

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montalbano ma pretensje o nieinformowanie forumowiczów o takich rzeczach jak wybór moderatorów i grupa Masters, a Immune zachęca go do określenia się w kwestii pozostania/odejśćia z forum. Ja osobiście zachęcam do pozostania, bo nam forum zdycha ;)

xkoziol, taki tęgi umysł jak Ty tego nie ogarnia? Niewiarygodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, grupa Masters powstała aby stworzyć forumowe autorytety. Powstała z myślą głównie o początkujących użytkownikach, aby pomóc im uzyskać watościowe pordy i opinie.

Proszę, nie patrzcie na to jak na formę dyskryminacji nikogo, myślę, że wyróżnienie osób, który wykazały się widzą i zaangażowaniem jest formą nagrody, ale sygnałem- może warto dokłanie przypatrzeć się radzie tej osoby.

I jest jeszcze jedna kwestia, niebagatelna. Osoby z grupy Masters to w większosci osoby, które pojawiają się na forumowych spotkaniach, znane są więc z imienia i nazwiska. To też moim zdaniem podnosi zaufanie do nich.

Członkowie grupy Masters to osby do których w pierwszej kolejności zwracam się z prośbami o rady dotyczące forum, stanowią swoistą radę forum. Członkowstwo w tej grupie nie wiąże się z żadnymi przywijejami.

Członkowstwo w grupie można uzyskać z rekomendacji innego członka grupy na podstawie zachowania i poziomu wypowiedzi na forum. Staż nie jest najważniejszym kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten cyrk z moderatorami, ankiety, tematy, ***** muje dzikie węże były tylko i wyłącznie dla picu?? Moderatorem znowu został Immune. Po co to wszystko było? absolutnie nie mam nic przeciwko niemu, w zasadzie wisi mi kto będzie moderatorem, ale ludzie, trochę szacunku dla forumowiczów... Immune jest dobrą osobą na moderatora (może pomijając jego przewrażliwienie co do słów 'nieparlamentarnych' i offtopu ;)), ale po co odchodził i po co cały ten cyrk?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko i zwięźle:

Zostałem ponownie moderatorem, ponieważ administrator zgodził się na spełnienie kilku moich podstawowych postulatów, w tym przede wszystkim:

- stworzenie regulaminu forum

- zwiększenie liczby moderatorów (będzie więcej niż dwóch)

- wydzielenie działu obuwia z forum głównego (męska elegancja)

Kolejność jest nieprzypadkowa.

Zgłoszenia i "konkurs" na moderatorów rzeczywiście się odbył i niedługo pojawią się inne osoby moderujące forum.

Odnośnie przewrażliwienia na punkcie niecenzuralnych słów, to myślę że pomyliłeś mnie z Zakim, chociaż akurat z dwojga złego przychylam się do jego stanowiska w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.