Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Pytanie odnośnie strony głównej blogu.

Można przenieść link do forum (grafikę) na samą górę prawej kolumny? Albo chociaż żeby nie trzeba było przewijać paru stron. Tak wchodzę na forum i być może jeszcze komuś też by to uprzyjemniło życie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas przestawia się godzina wyświetlana na forum. Przykładowo, wczoraj godzina się zgadzała. Ale w tej chwili jest 15.42, a system wskazuje 16.42 (i taką godzinę będzie też miał ten post). Ma to często miejsce, np. parę dni temu na forum było kilka godzin odchyłki od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy do forum dałoby się podłączyć tapatalka? Ogólnie chodzi o to, żeby dało się fajnie czytać forum przez iPhone'a, jakiś telefon z androidem, etc. To jest bezpłatne, wystarczy skopiować ich skrypt do siebie. Więcej informacji tutaj: http://www.tapatalk.com/plugin.php

Byłbym wdzięczny za coś takiego, myślę, że nie tylko mnie się przyda :) Nie wiem na czym postawione jest forum, ale w linku który podałem wszystko jest fajnie wyjaśnione.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie podyktowane jest "fetyszyzmem", ktoremu z pasja sie oddaje. Czy nie byloby uzytecznym zabiegiem poswiecenie jakiejs oddzielnej czesci forum na omawianie obuwia i spraw "butolubnych"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedną propozycję - może zróbmy tutaj coś w stylu mapy stylowej Warszawy z bloga macaroniego. Zbierzmy do kupy wszystkie warte polecenia adresy i wpiszmy je w jednym wątku, posegregowane w kategorie (obuwie, garnitury, koszule, zagraniczne sklepy, etc.) tak żeby każdy kto w danym momencie szuka konkretnej rzeczy mógł ją łatwo znaleźć, a potem wpisze sobie w wyszukiwarkę daną frazę i odgrzebie pomocne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja dotyczy wszystkich tematów porządkujących wiedzę, których jest na szczęście coraz więcej.

Na serwerze niewielkim nakładem pracy można postawić mechanizm wiki (jest darmowy). W ten sposób powstałaby bespoke wikipedia (np. pod adresem wiki.bespoke.pl). Teraz jest kilka wątków, na przykład krawiecki, gdzie różne hasła są wyjaśniane. Jak archiwum forum będzie duże, to ciężko będzie cokolwiek znaleźć.

Tworząc wiki możemy w jednym miejscu umieścić terminy krawieckie, opisy firm, krawców itp. Dzięki kategoriom łatwo można będzie znaleźć np. wszystkie dotyczące jednego miasta lub jednego tematu.

Jak pokazuje przykład wikipedii mechanizm oddolnie redagowanej encyklopedii działa sprawnie :)

Jeżeli byłaby potrzeba to mogę się podjąć instalacji i rozpoczęcia przenoszenia opisanych już haseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, czy w niedalekiej przyszłości przewiduje się mianowanie paru osób moderatorami?

Ostatnio dość niepokojąco wiele tematów nie jest kompletnie związanych z tematem strojów lub kanonów elegancji i schodzą one na rozmowy "polityczno-światopoglądowe". Nie powiem by to była dobra droga rozwoju forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja dotyczy wszystkich tematów porządkujących wiedzę, których jest na szczęście coraz więcej.

Na serwerze niewielkim nakładem pracy można postawić mechanizm wiki (jest darmowy). W ten sposób powstałaby bespoke wikipedia (np. pod adresem wiki.bespoke.pl). Teraz jest kilka wątków, na przykład krawiecki, gdzie różne hasła są wyjaśniane. Jak archiwum forum będzie duże, to ciężko będzie cokolwiek znaleźć.

Tworząc wiki możemy w jednym miejscu umieścić terminy krawieckie, opisy firm, krawców itp. Dzięki kategoriom łatwo można będzie znaleźć np. wszystkie dotyczące jednego miasta lub jednego tematu.

Jak pokazuje przykład wikipedii mechanizm oddolnie redagowanej encyklopedii działa sprawnie :)

Jeżeli byłaby potrzeba to mogę się podjąć instalacji i rozpoczęcia przenoszenia opisanych już haseł.

Sam to chciałem zaproponować. Wikipedia jako taka ssie, ale użycie jej mechanizmu do takiej ubraniowej encyklopedii byłoby świetnym pomysłem i mogłoby być prawdziwym opus magnum tego foruma. Nie pomyślałem, że mogłyby być tam zakłady krawieckie, ale jeśli to dobrze opracować - czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.