Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

A propos Wikipedii jako takiej - zgadzam się, obecnie hasła o męskiej elegancji są tragiczne, większości po prostu brakuje, ale może warto by właśnie to zmienić :) ?

Podjęcie się edycji haseł na normalnej Wikipedii to bardzo czasochłonna robota - parę razy to robiłem. Jeżeli nie jesteś administratorem i nie masz 500 punktów za edycję, to każde hasło jakie założysz będzie dyskutowane - czy jest encyklopedyczne, czy nie. Potem trzeba się użerać z jakimiś freakami, którzy mają lepszy pomysł na opis, dodawać źródła, weryfikować prawa autorskie do zdjęć, nie podawać nazw krawców (bo to reklama) itp.

Dlatego lepiej zrobić wiki dotyczące tylko odzieży i elegancji. Spokojnie będziemy mogli hasła edytować, dyskutować na ich temat itp.

Można na koniec, hasła które będą dopracowane i udokumentowane, wrzucić do normalnej Wikipedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem tego całego watku, ale czy tematy dotyczace poszczegolnych elementów garderoby nie mogłyby byc w jednym watku?

Przykładowo: Dział "Marynarka", w którym znajdziemy watki i pytania dotyczace marynarek, a jako głowne przyklejone tematy dot. dopasowania, materialow, kolorów, must be: navy i szary.

Buty, a wewnatrz przyklejone watki dot.:

-nazw i styli

-dress code

-materiałów

-rozmiarówki

-sklepy

a pozniej watki z pytaniami i podobnymi problemami ciekawostkami.

Taki na szybko postulat, bo powoli szukanie i sledzenie watkow zaczyna byc problemem, a muszki pomieszane z ulubionym butem, rekawem koszuli i stressmanem dla laika stanowi miszmasz nie do przejscia.

Dzieki temu moze bedzie tez mniej powtarzajacych sie pytan, a wiedza zostanie usystematyzowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem tego całego watku, ale czy tematy dotyczace poszczegolnych elementów garderoby nie mogłyby byc w jednym watku?

Przykładowo: Dział "Marynarka", w którym znajdziemy watki i pytania dotyczace marynarek, a jako głowne przyklejone tematy dot. dopasowania, materialow, kolorów, must be: navy i szary.

Buty, a wewnatrz przyklejone watki dot.:

-nazw i styli

-dress code

-materiałów

-rozmiarówki

-sklepy

a pozniej watki z pytaniami i podobnymi problemami ciekawostkami.

Taki na szybko postulat, bo powoli szukanie i sledzenie watkow zaczyna byc problemem, a muszki pomieszane z ulubionym butem, rekawem koszuli i stressmanem dla laika stanowi miszmasz nie do przejscia.

Dzieki temu moze bedzie tez mniej powtarzajacych sie pytan, a wiedza zostanie usystematyzowana.

Bardzo sluszna propozycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorów powinno byc kilku, po conajmniej jednym do kazdego działu: Marynarka, Spodnie, Koszule, Buty, Garnitur, Okrycia wierzchnie, Dodatki itd

albo 3 głowne działy: Wieczorowo/Sluby ,Business, Casual, a wewnatrz dopiero powyzsze podkategorie

Nie chodzi mi o te konkretne nazwy, ale najpierw trzeba zastanowic sie nad działami. Przy takim podziale łatwiej bedzie szukac i rozmowa bedzie łatwiejsza bo bez nieporozumien, ze ktos szuka koszuli casual ze smokiem, a drugi myslał, ze jesli do marynarki to tylko na spinki. ;)

Jesli troche to rozdrobnimy, to łatwiej tez bedzie przygotowac kazdem chetnemu male wprowadzenie ze zdjeciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja myślę, że na takie drobienie działów jeszcze daleko za wcześnie. Pozatym jest wiele wpisów które trudno skategoryzować. Na tym etapie myślę, że trzeba zrobić jeden zbiorczy post (przyklejony) w każdym dziale z linkami do najbardziej wartościowych postów jakie się pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoj punkt widzenia, ale zgadzam sie z Saphirem, ze jezeli teraz sie tego nie uporzadkuje to pozniej bedzie jeszcze ciezej cos wywalic, a przeczytac od poczatku i odsiac ziarna od plew juz niemozliwym. Tym bardziej ze wzrost liczby forumowiczow bedzie postepowal systematycznie, szczegolnie ze coraz wiecej ludzi wraca do klasyki, oglada Mad Manów i Ciebie w TV :)

Uwazam, ze np. w dziale "Buty" mozna przykleic tematy:

- Rodzaje, a w srodku nazwy wraz ze zdjeciami (w razie pytan o to w innym watku, uzytkownika mozna gdzies skierowac a nie tylko dawac odpowiedz na pytanie: Jaki to model buta?)

- Rozmiarówka, czyli jak kupowac buty za granica

- Konstrukcja, czyli o wyzszosci skórzanej podeszwy nad guma

- Konserwacja, czyli metody i narzedzia do tego wykorzystywane

- Mam do wydania _____PLN na buty, co radzicie? (Taki watek moglby byc w kazdej kategorii tzn. Buty, Marynarki, Garnitur itd)

- itp.

Najlepiej zeby te przyklejone tematy były zamkniete (oprócz tematu takiego jak "Mam do wydania...") i były rodzajem przewodnika modyfikowalnym tylko przez moderatora, a dopiero pod nimi pojawialy sie watki dot. butów zakladane przez uzytkowników. Jezeli taki watek bedzie zawierał informacje na tyle wazne ze zasługuje na przyklejenie, to moderator to zrobi. Jesli nie bedzie tam takich informacji, a nikt nie bedzie zbytnio tego tematu poruszał to watek naturalnie spadnie na dół.

To tylko przykladowy podział, któremu warto sie lepiej przyjrzec, ale moim zdaniem ułatwiłby dyskusje, wyszukiwanie potrzebnych informacji i pokazał na przykładzie zdjec w przyklejonych tematach o czym tak wogóle rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok- taki przyklejony przewodnik do najlepszych wątków by sięprzydał. Mam więc pytanie, który z Panów chciałby dostać status moderatora i taki temat przygotować?

Swego czasu w wątku o organizacji forum i logo chętni do Moderowania byli:

- roland

- Łukasz_

- m.z

Może chęci jeszcze aktualne? :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Adminie,

czemu nie mogę używać PW?

Masz za mało napisanych postów.

Panowie, żadnych osobnych sekcji nie będzie. Jestem święcię przekonany, że rozdrabnianie forum nie jest dobrą drogą. Raczej praca nad wyszukiwarką, może szukanie przez tagi itd.

Miałem na myśli właśnie stworzenie sekcji poprzez dodanie tagów przed nazwami każdego tematu - nie dzielenie działu na kolejne podgrupy. Wystarczyłoby dodać indeksy jak na przykład [Obuwie] lub [Materiały].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybraniu zakładki Pokaż nowe posty pojawiają się wątki, w których postowano od ostatniej wizyty. Czy można jednak dodać taką funkcjonalność, aby po kliknięciu na wątek otwierał się on w miejscu pierwszego nowego postu, a nie na początku? Oczywiście można wybrać konkretną stronę, ale to działanie po omacku.

EDIT: Znalazłem opcję Pierwszy nieprzeczytany post, to znacznie ułatwia sprawę, chociaż jednak chyba na wszystkich innych znanych mi forach domyślnie trafia się do pierwszego nieprzeczytanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żadnych osobnych sekcji nie będzie. Jestem święcię przekonany, że rozdrabnianie forum nie jest dobrą drogą. Raczej praca nad wyszukiwarką, może szukanie przez tagi itd.

Przy obecnym natłoku tematów butofilskich byłbym jednak skłonny opowiedzieć się za stworzeniem poddziału obuwniczego. Powoli stajemy się buty.pl a nie bespoke.pl. Dzięki jednemu z nowych forumowiczów z mniejszym entuzjazmem patrzę ostatnio na eleganckie obuwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żadnych osobnych sekcji nie będzie. Jestem święcię przekonany, że rozdrabnianie forum nie jest dobrą drogą. Raczej praca nad wyszukiwarką, może szukanie przez tagi itd.

Never say "never" ;-)

Przy obecnym natłoku tematów butofilskich byłbym jednak skłonny opowiedzieć się za stworzeniem poddziału obuwniczego. Powoli stajemy się buty.pl a nie bespoke.pl. Dzięki jednemu z nowych forumowiczów z mniejszym entuzjazmem patrzę ostatnio na eleganckie obuwie.

Natłok tematów butofilskich świadczy o tym, że forum dobrze spełnia swoją funkcję a pasjonaci butów (tak, jak "jeden z nowych forumowiczów") zapewne cieszą się, bo znaleźli miejsce, na którym mogą podzielić się z nami swoją pasją i wiedzą., Za co ja jestem im wdzięczny.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę nikogo zniechęcać, ale u mnie nastąpił przesyt w tej tematyce po ostatnim wysypie obuwia na forum. Uważam że dział obuwniczy byłby dobrym rozwiązaniem przy obecnym natłoku tematów butofilskich. Segregował by wiedzę i poluźnił pierwszą stronę. Chętni i pasjonaci mogliby realizować w nim swoje pasje obuwnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.