Skocz do zawartości

saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś pisał, że buty z cordovanu o jednorodnej fakturze to taki jednorożec - nie da się, aby wszystkie panele skóry były bez skaz; u mnie też tak nie ma.

Co do kości, cały czas się przymierzam, ale do mięsnego mam bliżej niż na Kruczą i nie wiem, czy nie próbować tam...

Ile kosztuje kość w Shoepassion? Wydziela jakiś zapach?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorii o niejednorodności kordowanu nie potwierdza nieskazitelność butów robionych przez C&J, Carmina lub chociażby Meermin. One nie mają żadnych skaz - jakością japońskiego czy argentyńskiego kordowanu od Meermina jestem bardzo mile zaskoczony.

 

Odnośnie kości, to świetnie sprawdza się do rozprostowywania stałych zagnieceń w miejscu zginania buta. Im gładszy (tzn. lepiej na lotnikach niż brogsach) but tym lepsze efekty przynosi jej stosowanie. Używanie jej polega na rozmasowaniu skóry i trzeba w to włożyć trochę siły. Kość faktycznie wydziela dość intensywną woń i jest dość "tłusta". Mojej owinąłem końcówki folią, żeby ograniczyć kontakt ze skórą dłoni, bo czułem to później godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorii o niejednorodności kordowanu nie potwierdza nieskazitelność butów robionych przez C&J, Carmina lub chociażby Meermin. One nie mają żadnych skaz - jakością japońskiego czy argentyńskiego kordowanu od Meermina jestem bardzo mile zaskoczony.

Odnośnie kości, to świetnie sprawdza się do rozprostowywania stałych zagnieceń w miejscu zginania buta. Im gładszy (tzn. lepiej na lotnikach niż brogsach) but tym lepsze efekty przynosi jej stosowanie. Używanie jej polega na rozmasowaniu skóry i trzeba w to włożyć trochę siły. Kość faktycznie wydziela dość intensywną woń i jest dość "tłusta". Mojej owinąłem końcówki folią, żeby ograniczyć kontakt ze skórą dłoni, bo czułem to później godzinami.

Dla chcących wypróbować jakość cordovanu w butach Carmina, pojawiła się okazja je zakupić, w typie chukka, ponad 250€ taniej dla uk 7 i 7.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło kilka sesji mycia wodą i szczotkowania po wyschnięciu, plus ze dwa razy kremowanie. Purchle znikały stopniowo, a były konkretne, raz złapała mnie mocna ulewa. W międzyczasie kiedy były już mało widoczne, tylko z bardzo bliska, to buty były noszone. Teraz na nosku nie ma śladu, natomiast w miejscach łamania faktura jest zmieniona, ale to już raczej nie kwestia purchli od zaschniętych kropel deszczu.

Aha, gdzieś ktoś proponował, żeby trochę poszczotkować na mokro, raz to zrobiłem, ale później wyczytałem w innym źródle, że to szkodzi, więc odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z serii "nie daruje" - zawitawszy na ulicę Kruczą do sklepu Shoepassion, wyszedłem z kością jelenia:

 

Tak wyglądały buty po szczotkowaniu i nakładaniu kremu:

 

post-70-0-50046000-1445279767_thumb.jpg

 

Pocieranie kością zostawia ślad, tak jakby lekko "mydła", które jednak po szybkim szczotkowaniu znika:

 

post-70-0-62517900-1445279766_thumb.jpg

 

A tak but wygląda po (jak widać mikro-purchle jeszcze zostały, mega i średnie udało się w miarę usunąć) 

 

post-70-0-19650500-1445279767_thumb.jpg

 

Uprzedzając, nie jest to jakieś magiczne narzędzie, dzięki któremu purchle po dwóch potarciach znikają, trzeć trzeba długo i namiętnie. Mi osiągnięcie efektu jak powyżej zajęło ponad 30 min w jednym bucie, odpocząć muszę na kolejny, bo też trochę siły w to wkładać trzeba :)

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Stress test: Meermin 

 

Etap 1 Spacer

post-3633-0-90863000-1462188969_thumb.jp

 

Etap 2 Kąpiel w napotkanej fontannie

post-3633-0-68094000-1462190523_thumb.jp

post-3633-0-36274000-1462189034_thumb.jp

 

Etap 3 Suszenie w drodze powrotnej i polerka

post-3633-0-27469100-1462189088_thumb.jp

 

 

Zastosowane środki:

- szczotka

- siła fizyczna 

- 3min/but

 

Wnioski:

1. Dobry kordowan jest dobry.

2. Dobry kordowan nie musi być drogi.

3. Dobry kordowan nie musi pochodzić z Horween.

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak było po wysuszeniu przed polerką?

 

W trakcie samego moczenia skóra błyszczała cały czas i woda spływała po nich jak po kaczce, ale po wysuszeniu było nieciekawie.

Tzn. skóra była gładka, nie powstały żadne purchle, ale zmatowiała mniej więcej tak:

 

post-3633-0-16729300-1462191557_thumb.jp

(Zdjęcie robione było w trakcie polerki. Skóra na pasku pokazuje stan na całości przed szczotkowaniem)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kości jelenia niczym się nie smaruje. Używa się jej bezpośrednio na cordovanie. Działa wypełniająco i odnawia lico z końskiego zada jak żaden inny dostępny środek. Polecam używanie kości jelenia do pielęgnacji skór końskich. Kość się zużywa powoli nie ma określonego czasu przydatności.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beny23 zadam pytanie inaczej, czy zamawiając przez internet będę miał pewność,

że kość która leżała np. 5-10 lat w magazynie nadal będzie tłusta i posłuży mi kolejne np. 5 lat?

Czy lepiej pójść do sklepu stacjonarnego i ją przed zakupem organoleptycznie zweryfikować.

 

Co do smarowania ją pastą, intuicyjnie wyczuwałem, że to konfabulacja marketingowa:

Cytuj

Ta nasycona tłuszczem kość ma, co jest bardzo istotne, zaokrąglone brzegi, które chronią skórę przed uszkodzeniem. Jak używać kości Shoebone? Najlepiej włożyć do butów prawidła i nanieść na marszczenia emulsję w dopasowanym odcieniu. Teraz należy wybrać miejsce w środku kości, nanieść na nie pastę do butów i okrężnymi ruchami tak długo wmasowywać pastę do butów, aż marszczenia znikną. Jeśli na skórze znajdują się zarysowania należy postąpić podobnie, ale zamiast pasty do butów zastosować dopasowany kolorystycznie wosk. Po wmasowaniu wosku trzeba teraz wypolerować buty. Gotowe!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dość elastyczne podejście do odstrzału, można świeżą kość zorganizować na własną rękę;-)
Kości w Shoepassion są o ile pamiętam zapakowane w blistry, z weryfikacją może być problem.
Nie sądzę aby leżały 5-10 lat, ale faktycznie raczej nie schodzą jak świeże bułeczki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, lubo69 napisał:

Teraz jest dość elastyczne podejście do odstrzału, można świeżą kość zorganizować na własną rękę;-)

Z dzikami nie miałbym problemu, jednego nawet przeniosłem ostatnio na łono Abrachama,

chciałem z sierści która została na masce zrobić twardą szczotkę do butów.

Z sarnami jest problem, widać że populacja cordovano-manniaków w mojej okolicy przewyższyła populację saren,

dla mnie nic już nie zostało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.