Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znalazłem bardzo fajne kosmetyki: Durance, 95% naturalne, ceny bardzo przystępne.

Jestem ciekawy linii z absyntem :o chyba spróbuję.

Daj znać jak się sprawdzają jakby co ;)

Ja też chętnie spróbuję, na swój własny sposób wchłaniam 50 albo 100ml Absyntu a następnie smaruję się kremem i czekam na efekty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kosmetyki Durance można gdzieś powąchać, sprawdzić? Na basenotes przeczytałem, że to takie tańsze L´Occitane.

Idole to ciekawy zapach, ale zamieniłem go na M7 YSL.

Idole to genialny zapach, ale jeżeli może Pan pozwolić sobie na tylko jeden flakon, to zdecydowanie wybrałbym coś bardziej uniwersalnego. Sugerowałbym też zejście półkę niżej, może wtedy udałoby się znaleźć fundusze na zapach na dzień i na wieczór. Dzisiejsze M7 ma chyba niewiele wspólnego z tym prawdziwym, sprzed reformulacji. No, chyba, że jest Pan szczęśliwym posiadaczem tego starego.

Odkryłem ostatnio Black Tourmaline by O. Durbano.

To jest niesamowity zapach.

Nie polecam. :)

Wolę aby był niespotykany.

Więc czemu Pan o tym pisze? : ) Ja o swoich faworytach nigdy publicznie nie wspominam, chociaż podejrzewam, że cieszą się pewną popularnością.

Z Durbano znam też Cristal i przyznaję rację - Black Tourmaline jest zdecydowanie ciekawszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kosmetyki Durance można gdzieś powąchać, sprawdzić? Na basenotes przeczytałem, że to takie tańsze L´Occitane..

Tańsze, ale na pewno lepsze pod względem jakości - ponad 95% składników pochodzenia naturalnego (roślinnego), seria L'Ome z rokitnikiem jest po prostu świetna 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Macie jakies doswiadczenia z zapachami CdG? Kilka z nich bardzo przypadlo mi do gustu, ale mam wrazenie, ze sa bardzo delikatne imszybko gasna. Czy tylko ja tak mam?

http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=9& ... es+Garcons

http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=9& ... es+Garcons

http://perfumowyblog.com/2010/12/16/com ... s-zagorsk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies doswiadczenia z zapachami CdG? Kilka z nich bardzo przypadlo mi do gustu, ale mam wrazenie, ze sa bardzo delikatne imszybko gasna. Czy tylko ja tak mam?

http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=9& ... es+Garcons

http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=9& ... es+Garcons

http://perfumowyblog.com/2010/12/16/com ... s-zagorsk/

Czyli nie tylko ja tak mam :(

Szukam, czegos ciekawego na lato i Wonderwood mi sie bardzo spodobal, ale byl nietrwaly. Teraz testuje Palisander, ktory jeszcze bardziej mi sie podoba, ale nadal trwalosc nie jest zachwycajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich współczesnych-nowoczesnych zapachów na lato świetny będzie Geranium pour monsieur od Frederic Malle. To zupełnie nie moja bajka zapachowa, ale mięta i mięta pieprzowa w górnym akordzie mają właściwości wręcz mrożące. Edp, więc z trwałością nie będzie problemu.

CdG poza wyjątkami to raczej takie przygody zapachowe, więc trwałości i użyteczności nie ma się co po tym spodziewać. Ale warto, zwłaszcza jeżeli chodzi o ich kadzidła.

Edit:

Ja bym się zastanowił, czy trwałość zapachu jest czymś pożądanym. Najbardziej klasyczne (w męskim rozumieniu) podejście to skromne sillage i trwałość (woda kolońska!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich współczesnych-nowoczesnych zapachów na lato świetny będzie Geranium pour monsieur od Frederic Malle. To zupełnie nie moja bajka zapachowa, ale mięta i mięta pieprzowa w górnym akordzie mają właściwości wręcz mrożące. Edp, więc z trwałością nie będzie problemu.

CdG poza wyjątkami to raczej takie przygody zapachowe, więc trwałości i użyteczności nie ma się co po tym spodziewać. Ale warto, zwłaszcza jeżeli chodzi o ich kadzidła.

Edit:

Ja bym się zastanowił, czy trwałość zapachu jest czymś pożądanym. Najbardziej klasyczne (w męskim rozumieniu) podejście to skromne sillage i trwałość (woda kolońska!).

Z tym CdG tak trochę może być, bo jakąś dziką przyjemność sprawia mi też zapach Syntetic Garage, ale na codzień bym go nie użył. ;)

Sprawdzę tego Frederica Malle, bo skład ma zbilżony do kolejnego zapachu, który będę testował -Blood Concept A.

Nie oczekuję zapachu super intensywnego, który będzie wyraźnie wyczuwalny z 10 metrów, ale chciałbym, żeby przy skórze przez te 7-8 godzin się utrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość nie jest do końca takim dużym plusem.

Z rana używam jednego zapachu, na wieczór chciałbym innego.

Przy długiej trwałości taka możliwość odpada.

Wyciągam z szafy np. golf który miał kontakt z zapachem firmy Amouage i on po 2 tygodniach jeszcze pachnie...

No fajnie, ale ja chcę inny zapach użyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość nie jest do końca takim dużym plusem.

Z rana używam jednego zapachu, na wieczór chciałbym innego.

Przy długiej trwałości taka możliwość odpada.

Wyciągam z szafy np. golf który miał kontakt z zapachem firmy Amouage i on po 2 tygodniach jeszcze pachnie...

No fajnie, ale ja chcę inny zapach użyć...

Nie używam kilku zapachów, tylko jednego na sezon, i właśnie to uczucie najbardziej lubię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość nie jest do końca takim dużym plusem.

Z rana używam jednego zapachu, na wieczór chciałbym innego.

Przy długiej trwałości taka możliwość odpada.

Wyciągam z szafy np. golf który miał kontakt z zapachem firmy Amouage i on po 2 tygodniach jeszcze pachnie...

No fajnie, ale ja chcę inny zapach użyć...

Nie używam kilku zapachów, tylko jednego na sezon, i właśnie to uczucie najbardziej lubię. :)

Ja mam trochę flakonów, co jakiś czas coś testuję- próbki, odlewki...

Jest tyle pięknych zapachów...

Z rana inny, wieczorem inny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób ceniących polską tradycję, polecam www.miraculum.pl . Sam używam Wars Classic'a (krem do golenia, woda po i woda kolońska), bardzo podoba mi się ten zapach. Stosunek jakość/cena jest moim zdaniem wyśmienity, zapach wcale nie jest krótkotrwały (początkowo jednak potrzeba troszkę czasu by do niego przywyknąć). Więcej na ten temat http://brzytwa.org/forum/index.php?topic=477 . Mam zamiar również wypróbować zapachy Chopin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość nie jest do końca takim dużym plusem.

Z rana używam jednego zapachu, na wieczór chciałbym innego.

Przy długiej trwałości taka możliwość odpada.

Wyciągam z szafy np. golf który miał kontakt z zapachem firmy Amouage i on po 2 tygodniach jeszcze pachnie...

No fajnie, ale ja chcę inny zapach użyć...

Nie używam kilku zapachów, tylko jednego na sezon, i właśnie to uczucie najbardziej lubię. :)

Black Afghano od Nasomatto czuć na ubraniach tygodniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.