Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

A tutaj kolejna "dziwność":

"Czy można dostosowywać zapach do grupy krwi? Blood Concept jest zdania, że tak i na poparcie swojej tezy przedstawia wyjątkowe perfumy.

Ludzkie ciało jest nasączone płynną, pulsującą energią, która daje nam to, co jest dla nas najcenniejsze - życie. Ta życiodajna energia to krew, najwnikliwiej zbadany i przestudiowany składnik ludzkiego ciała. Mówi się, że krew skrywa mnóstwo sekretów, które decydują o naszym wnętrzu i indywidualnym stylu bycia.

Blood Concept powstał w 2010 roku. Perfumeryjny projekt stworzono z myślą o najbardziej wymagającym kliencie. To wybór własnego zapachu w oparciu o instynktowne pragnienia. Blood Concept oferuje cztery kompozycje zainspirowane czterema różnymi grupami krwi.

Każdy z czterech zapachów - 0, A, B, AB - jest dziełem autorów koncepcji i właścicieli marki, fotografa i copywritera, Antonia Zuddas oraz projektanta, Giovanniego Castelli."

http://hornandmore.pl/zapachy.html

Ciekawi mnie ile w tym produkcie jest marketingu, a ile kunsztu prefmuiarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapachy jakie uzywam uzalezniam od nastroju,chwilowo na topie jest TRUSSARDI- ESSENZA del TEMPO,ale mam taka mala apteczke perfum, w ktorej znajduja miejsce:Fahrenheit, Gucci homme1,Gucci-Guilty,Bulgari Man,Bulgari pour homme,ale jak juz wspomnialem apteczka jest czesto wypelniana nowymi, innymi zapachami nastepny zakup Creed AVENTUS,

d.s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeżeli chodzi o mnie, to miałem trochę zapachów, ale też bez przesadyzmu.

Na co dzień do casual - odpowiadał mi Polo Sport RL.

Do pracy CD Dune Pour Homme oraz Allure Channel

Obecnie mam Baldessarini Black choć to zapach głównie na wieczór. Chętnie przywrócił bym wspomnienia Desire Dunhilla ale dystrybutor marki się wycofał i nie ma nigdzie.

Poza tym gustuję w Fahrenheit CD, D&G Pour Homme, Romance RL i Escadzie Magnetism.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie szanownych użytkowników forum,

jako dopiero raczkujący gentleman zaznaczę swoją obecność w temacie, który moim zdaniem dość dobrze znam - zatem do dzieła!

Jil Sander Man - moim zdaniem najlepsze "otwarcie" zapachu - delikatnie pudrowy fiołek połączony z bergamotką i lawendą doskonale toruje drogę nutom serca i bazie - bylicy, szałwii oraz wspaniałemu połączeniu drzewa cedrowego i kadzidła. Lekko słodki i kadzidlany; polecam na co dzień, jak i na letni wieczór - zawsze otrzymuję komplementy o "ładnym zapachu". Trwałość nie najgorsza - ok. 8 godzin.

Woods Of Windsor - klasyczny angielski zapach: cytrusy, przyprawy, baza paczulowo-drzewna. Oparty na naturalnych olejkach eterycznych; bardzo dobra trwałość.

Lorenzo Villoresi Acqua Colonia - podobnie bardzo klasyczny zapach, oparty w całości na naturalnych składnikach; trwałość jak na wodę kolońską dość dobra - ok. 3-4 godzin.

Parfumerie Generale Cologne Grand Siecle - klasyka w nowym wydaniu :) Zbudowany również na bazie certyfikowanych (olejki z upraw bio) składników, dość wysoka cena rekompensuje jakość produktu. Trwałość mizerna, w porywach 2 godziny, ale produkt nie zawiera żadnych sztucznych molekuł.

Florame Homme - mój osobisty hit. Klasyczny zapach (cytrusy, drzewo cedrowe, wetiwer); certyfikat bio, cena/jakość rewelacja; doskonała linia produktów dla mężczyzn (mydło, dezodorant, etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość grzesiek

"Sztuczka z woda kolońska polega na tym, by wyróżniać się spośród innych i znaleźć coś charakterystycznego, co stanie się częścią ciebie. Z pewnością nie chcesz, by po twoim wejściu do baru jeden z twoich przyjaciół odwrócił się i powiedział: "Hej, pachniesz Noir Stud Sport. Ja też!". Bo nigdy nie powinieneś pachnieć jak inni. Nigdy. Jeśli ludzie pytają cię, jakiej wody używasz, nie mów. Bądź tajemniczy. Ezoteryczny. Trochę przygłupi. Nie zdradzaj się. Znajdź zapach, który ci się spodoba, coś, czego wcześniej nie wąchałeś - może jakiś klasyk, wodę kolońską vintage - i uczyń z tego swój znak rozpoznawczy."

Dylan Jones, Jak nosić krawat radzi Dylan Jones (Mr Jones Rules for the Modern Man), wydawnictwo niebieska studnia, wydanie I, Warszawa 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu trafiłem na bardzo interesujący zapach, przetestowałem, poleca - opis za Missala:

COURVOISIER L'Edition Imperiale EDP 75ml

Słynny producent koniaków Courvoisier w 2007 r. wzbogacił swoją ofertę o męskie drzewno-orientalne perfumy inspirowane legendarnym trunkiem. Nazwa Courvoisier L'Edition Impériale nawiązuje do czasów Napoleona Bonaparte, którego ulubionym koniakiem był właśnie Courvoisier. Nie jest to zapach samego koniaku, ale raczej atmosfery prestiżu związanej z jego 200-letnią już historią. Do jego skomponowania użyto najwyższej jakości naturalnych składników, a cały proces produkcji ma miejsce we Francji.

Skład:

Nuty głowy: kardamon, mandarynka, nagietek, kolendra

Nuty serca: cedr z gór Atlas, wędzona herbata, cantedeskia,

Nuty bazy: wetiwer, olejek z jodły balsamicznej, skóra, ambra

Rodzina zapachowa: drzewna

Nos: Alexis Dadier

Data powstania: 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu używam zapachu 7 firmy Loewe. Podchodziłem do niego dwa razy, za pierwszym w ogóle mnie nie przekonał. Jednak nie odpusciłem i za drugim razem mnie powalił. W pierwszym momencie intensywny, dość cierpki, później robi się nieco słodszy. Warto podkreślić, że jest bardzo wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Mój kolega kiedyś zainteresował mnie informacją jakich perfum używał Artur Rubinstein.. był to mianowicie zapach produkowany przez Penhaligon's.. bodajże Hammam Bouquet. Zapach fascynujący poprzez swoja historię, jest to pierwszy zapach Penhaligona który w latach 60tych XIX w. trafił do Londynu i w swoim zakładzie fryzjerskim słynącym z wielkiego kunsztu wykorzystywał właśnie zapachy własnej kompozycji. Później przerodziły się w męskie zapachy dla elit. Jednakże sam zapach przynajmniej dla mnie w dzisiejszych czasach nie jest niczym zaskakującym. Zainspirowany takimi nieznanymi szerzej zapachami rozpocząłem poszukiwania i trafiłem na wspomnianą wcześniej Missala. Tam zachwycił mnie zapach Amouage Epic Man i polecam wszystkim wizytę w najbliższej stacjonarnej perfumerii Quality i powąchanie tej kompozycji. Cena może jednak odstraszać gdyż jest bo jakieś 750 zł za 100ml. Rok temu zachwycił mnie zapach Terre d'Hermes używany przez mój pianistyczny autorytet.. i sam zdecydowałem się na używanie tych perfum. Zapach staje się coraz bardziej popularny mimo, że powstał chyba w 2005 roku. Ja wyczuwam w nim zapach oliwy, jest to intensywny, męski zapach który mi wyjątkowo odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu używam zapachu 7 firmy Loewe. Podchodziłem do niego dwa razy, za pierwszym w ogóle mnie nie przekonał. Jednak nie odpusciłem i za drugim razem mnie powalił. W pierwszym momencie intensywny, dość cierpki, później robi się nieco słodszy. Warto podkreślić, że jest bardzo wydajny.

Man...sądziłem, że tylko mnie podoba się Azzaro Visit :) Zawsze mam gdzieś pod ręką jakąś resztkę. Uważam, że to doskonały zapach na zimę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zachwycił mnie zapach Terre d'Hermes używany przez mój pianistyczny autorytet.. i sam zdecydowałem się na używanie tych perfum. Zapach staje się coraz bardziej popularny mimo, że powstał chyba w 2005 roku. Ja wyczuwam w nim zapach oliwy, jest to intensywny, męski zapach który mi wyjątkowo odpowiada

Spróbuj też wersji perfumowanej lub koncentratu - są zupełnie różne.

Co do marki Penhaligon's polecam "Blenheim Bouquet" (bardzo cytrusowy, orzeźwiający).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koncentrat" teraz bodajże się zwie "Pure perfume" lub został wycofany (poszukaj via Ebay), występował w ok. 12 ml flakonikach; był z nich najbardziej aromatyczny, zielony (geranium) - w EDT dominuje pieprz, w EDP drzewa z wetiwerem (wg mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POlecam także mydło od Hermesa:) rewelacja!!:)

Marka Hermes jest cała godna polecenia - nie tylko zapachy (uwielbiam Eau d'Orange Verte).

Z podobnych poleciłbym francuski Roger&Gallet, gdzie ogromne flakony(200 ml, często w zestawach) można w serwisach aukcyjnych za śmieszne pieniądze dostać (Farina Cologne, Bois d'Orange, The Vert), a jakością nie odbiegającą niszowej perfumerii.

Z perełek typowego mainstream'u warto polecić Bergamotto Marino (Gianfranco Ferre), lekko słodkawa, bardzo świeża i naturalnie pachnąca woda kolońska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam właśnie EDP... o koncentracie nie słyszałem.. na stronie Hermes chyba też nie widziałem.. ale będę się orientował. Mógłby Pan od razu opisać mi nieco te różnice? Bo nie wiem gdzie uda mi się znaleźć ten koncentrat ;]

http://www.e-glamour.pl/product-pol-20697-Hermes-Concentre-D%C2%B4Orange-Verte-100ml-U-Woda-toaletowa.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 2 tygodnie niemal codziennie używam yves saint laurent l'homme, wpadłem na nie przypadkiem i natychmiast trafiły na listę ulubionych.

Swoją drogą jakie macie doświadczenia ze sklepami online jak z postu powyżej, różnice cenowe w stosunku do salonów stacjonarnych spore można tam kupować licząc na orginał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam właśnie EDP... o koncentracie nie słyszałem.. na stronie Hermes chyba też nie widziałem.. ale będę się orientował. Mógłby Pan od razu opisać mi nieco te różnice? Bo nie wiem gdzie uda mi się znaleźć ten koncentrat ;]

http://www.e-glamour.pl/product-pol-20697-Hermes-Concentre-D%C2%B4Orange-Verte-100ml-U-Woda-toaletowa.html

Nie, to absolutnie nie to. Concentre to inna wersja (inne nuty zapachowe oraz trwałość) klasyka, o którym wspominałem - d'Orange Verte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mój nr.1

Dołączona grafika

Ostatnio przypasował mi Jaguar Black. Nie są zbyt drogie (+/- 100zł za 100ml ) ale coś w sobie mają, co bardzo mi odpowiada.

Dołączona grafika

Do luźniejszego stylu - CK One

Dołączona grafika

Mam jeszcze trochę swoich typów, ale to już innym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.