Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

w końcu podjąłem decyzje, które buty wybrać. Zdecydowałem się na Yanko :)
Mam jednak problem z wybraniem odpowiedniego rozmiaru. Wcześniej nie zamawiałem butów przez internet i martwię się trochę, żeby nie wybrać złego rozmiaru.

Dlatego znowu chciałbym Was prosić o rade.

 

Szukając wskazówek, znalazłem informacje, żeby odrysować stopę na kartce i zmierzyć odległosć skrajnych punktów na długości i szerokości. Jeżeli chodzi o długość wyszło mi 26,2 / 26,3 cm,

a szerokość 10,6 / 10,7 cm. Dodatkowo pomocna można będzie rozmiarówka butów Ecco, w których chodzę i wybieram zawsze rozmiar 44 EU (9.5/10 UK) - według ich tabelki,

taki but powinien mieć długość wkładki 28,3 cm.

 

Możecie doradzić czy i w Yanko powinienem wybierać właśnie między 9.5 a 10 UK? Czy jednak inny rozmiar?

 

Pozdrawiam
Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zwrócić do dystrybutora i spytać. Masz stopę stosunkowo krótką, ale szeroką; kopyta wszystkich "hiszpanów", które miałem okazję mierzyć, są pojemniejsze, niż odpowiadające im rozmiarowo buty angielskie (droższych firm). Rozważ również większą tęgość buta, aby nie wyglądał na zbyt duży (długi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remik, ja też niedawno kupowałem Yanko, zmierzyłem stope, napisałem wiadomośc do Daniela z Patine (namiary znajdziesz w temacie Yanko) i doradził mi rozmiar, który pasował idealnie.

W razie problemów z rozmiarem, firma zapewnie bezproblemową wymianę, więc nic nie ryzykujesz.

 

Ps. Yanko to super wybór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remik, MH_fan ma rację, coś tu jest nie tak. Albo źle mierzysz, albo źle napisałeś, albo lubisz chodzić w wyraźnie za dużych butach.

Yanko ma Tomek Miler w Poznaniu, może Ci tam po drodze? Jeśli nie, musisz chyba kupić jakikolwiek rozmiar licząc się z kosztami wymiany. W każdym razie Daniel wszystko objaśni lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

w końcu podjąłem decyzje, które buty wybrać. Zdecydowałem się na Yanko :)

Mam jednak problem z wybraniem odpowiedniego rozmiaru. Wcześniej nie zamawiałem butów przez internet i martwię się trochę, żeby nie wybrać złego rozmiaru.

Dlatego znowu chciałbym Was prosić o rade.

 

Szukając wskazówek, znalazłem informacje, żeby odrysować stopę na kartce i zmierzyć odległosć skrajnych punktów na długości i szerokości. Jeżeli chodzi o długość wyszło mi 26,2 / 26,3 cm,

a szerokość 10,6 / 10,7 cm. Dodatkowo pomocna można będzie rozmiarówka butów Ecco, w których chodzę i wybieram zawsze rozmiar 44 EU (9.5/10 UK) - według ich tabelki,

taki but powinien mieć długość wkładki 28,3 cm.

 

Możecie doradzić czy i w Yanko powinienem wybierać właśnie między 9.5 a 10 UK? Czy jednak inny rozmiar?

 

Pozdrawiam

Remik

Remik, jeśli to pomoże to przeglądnij ten link: http://blog.patine.pl/buty-yanko-przeglad-kopyt/

Też wydaje mi się, że coś jest nie tak w rozmiarówce Ecco - sam kupowałem tam buty w rozm. 43 zaś w Yanko noszę 41,5 a długość stopy u mnie to równe 27mm.

Tobie polecam 7-7,5UK ale najlepiej skontaktuj się z Danielem.

P.S. Świetny wybór butów. Użytkuję i polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystkie posty. Chyba faktycznie najlepiej napisać do Patine. Tak tylko jeszcze w ramach tego rozmaru i butów od Ecco w rozmiarze 44. Zdedycowanie nie są za luźne i dobrze trzymają się na nodze. Są w sam raz - w mniejszym rozmiarze czuję dyskomfort. Co do odrysowania stopy na kartce to zrobiłem to dwa razy i wyszło dokładnie tyle samo. hmm, może ta rozmiarówka Ecco jest zawyżona. Jeszcze raz dzięki i miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To, czy warto, zależy od wielu rzeczy, np. od przeznaczenia (buty na budowę?). Wygląd jest przeciętny, jakości skóry nie znam (modele z matową skórą wyglądają paskudnie), logo i wyściółka (materiał, tak to przynajmniej wygląda na zdjęciu) wnętrza są silnym argumentem, aby te buty omijać z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed butami Ecco osobiście przestrzegam. Absolutnie nie warte swej ceny. Jakość obsługi posprzedażowej (zwłaszcza reklamacyjnej - pozostawia wiele do życzenia) - to moje opinie po problemach z ich sportowymi butami, które po pół roku rozpadły się (podeszwa zaczęła się rozklejać). Reklamacji nie uznano gdyż to rzekomo wynikało z niewłaściwego użytkowania, cokolwiek miałoby to znaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w obronie ecco. Nie jest to klasyczne obuwie, ale bardzo wygodne i trwałe - sam mam pięć par, których ciągle używam (najstarsze chyba 7 lat). Moja żona posiada cztery. W pewnym momencie kupowaliśmy tylko ecco, bo w tej cenie przewyższały pod wspomnianymi względami wszystkie inne.

 

Z reklamacjami na szczęście nie miałem do czynienia.

 

A para, którą zalinkował gringope urodą nie odstaje od innych ecco, czyli raczej słabo.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sportowe / wędrówkowe Ecco, to moja trzecia para tych butów i jestem z nich zadowolony, tak jak z dwóch pierwszych, można chodzić w nich komfortowo cały dzień.  

Nigdy nie kupowalem w Ecco niczego do biura czy zestawów casual, ponieważ uważam, że są mało atrakcyjnie wizualnie.

 

Koledzy mają rację, że takie buty powinny mieć skórzane wnętrze, a ta podlinkowana para ma materiałowe i to jest poza wyglądem drugi ich minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nabyłem ten model: http://www.zalando.pl/cerbero-francesina-con-puntale-fondo-cuoio-oksfordki-czarny-ce812a000-q11.html

Razem z kuponem na 40 zł zapłaciłem za nie 269 zł z przesyłką (widzę, że cena wyprzedażowa już jest wyższa). 

Buty wyglądają lepiej na żywo, niż na zdjęciu. Są całkiem wygodne, w zasadzie pasują jak ulał. Skóra sprawie wrażenie niezłej - na pewno lepsza, niż u Ryłki, Wojasa, GR i innych polskich porducentów w tej cenie. 

Sądzę, że za 300 plnów to dobry zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.