Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam rozumiem lecz nikt nie odpowiedział na moje wcześniejsze pytanie o praktyczność butów ze skórzaną podeszwą. Pewnie ktoś zaraz napisze, że temat już był poruszany bla bla bla ale po to jest forum aby mając odpowiednią wiedzę, przeglądając dany temat i widząc pytanie - odpowiedzieć komuś na nie :D

Jak masz buty średniej lub wyższej jakości, to skórzane podeszwy są ok. Noszę tylko takie buty, niektóre np. yanko ze 3 razy w tygodniu od półtora roku i dopiero będę wymieniał spody, gumowy obcas nawet do połowy się nie starł. Traktuję większość butów użytkowo, nie przejmuje się deszczem, śniegiem, zakładam je do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipie, a co w przypadku kiedy w podeszwie zaczynają się przecierać szwy? Moje loake 1881 zrobiły może z 10km, a szwy na czubkach są już mocno przetarte. Czy to grozi odklejaniem się podeszwy? W Meerminach które użytkuje na co dzień szwy są już na skraju przetarcia (od początku były bardzo płytko umieszczone). Loake będę zelować, ale Meerminów nie chcę - choć z drugiej strony nieco się obawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Meerminach na czubku, gdzie podeszwa właściwa ma już znacznie poniżej 1mm powstaje mała szparka, ale to z pewnością spowodowane właśnie tym, że ma nikłą grubość i nie trzyma sztywności. W innych miejscach gdzie szwy już są całkowicie przetarte nie powstają żadne szpary więc na razie jestem spokojny, ale początkowo bardzo mnie to (przecieranie) martwiło - choć z drugiej strony, jak inaczej użytkować takie obuwie? Producent dał tak, więc chodzę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipie, a co w przypadku kiedy w podeszwie zaczynają się przecierać szwy? Moje loake 1881 zrobiły może z 10km, a szwy na czubkach są już mocno przetarte. Czy to grozi odklejaniem się podeszwy? W Meerminach które użytkuje na co dzień szwy są już na skraju przetarcia (od początku były bardzo płytko umieszczone). Loake będę zelować, ale Meerminów nie chcę - choć z drugiej strony nieco się obawiam...

 

Rozmawiałem jakiś czas temu z TJ'em o tej sprawie. Powiedział, żeby chodzić dopóki podeszwa nie zacznie odchodzić po przetarciu szwów. Jeżeli szwy się przetrą a podeszwa trzyma, "chodzić i nie przejmować się" powiedział. Jedyne na co moim zdaniem należy zwrócić uwagę to właśnie szybkie ścieranie się czubków. Mam z tym ogromny problem ze względu na bardzo dynamiczny styl chodzenia, dlatego po kilku założeniach podbijam je blaszkami.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie ostatecznie nie zyskały mojego uznania (zamszowe loafersy - słabo się trzymają nogi i klapią).

Moje jedyne buty z MD to właśnie zamszowe loafersy - jedne w wygodniejszych moich butów (poza trekami, ale to inny temat). Kupione za 130 zł, po kilku obniżkach - jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja Falkner Shoemaker ,zadałem pytanie firmie http://www.sklep.klasycznebuty.pl/  na temat Falkner'a odpowiedź : "Obuwie szyte metodą Goodyear welted firmy Falkner jest szyte pod naszą marką na zamówienie w manufakturze portugalskiej. Jest to typowe klasyczne obuwie wykonane z dobrej, jakości skóry licowej, gwarantującej długoletnie użytkowanie przy odpowiedniej pielęgnacji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Vass, ale z tego co widziałem to akurat model MTO. Trudno się nawiguje po ich stronie i nie ma podanych cen, ale z tego co oferują na Ebayu to buty są cenowo bliżej 3500 niż 1800 zł... (cennik dostępny na ich stronie jest podobno od dawna nieaktualny) Yanko 915 to prawie ideał :) szkoda tylko, że nie ma aktualnie butów w moim rozmiarze (są tylko czarne). Markowski natomiast nie robi UK12 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.klasycznebuty.pl/296,fs-280-black.html

 

Czy ktoś wie jak u nich z rozmiarem? Mam wysokie podbicie i rozmiar w sumie zależy od rozmiarówki ale oscyluję pomiędzy 42-43

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Pojawił się problem (?) moja stopa ma 26 cm długości i 9,5 cm w najszerszym miejscu. Według tabeli rozmiarów jest to rozmiar 40 (!?). Wyczytałem, że rozmiar buta powinien być o około 0,5 cm większy od stopy czyli wychodzi na to, że powinienem nosić 41? I teraz zaczynam się zastanawiać może przypadkiem nie kupowałem zawsze zbyt dużych butów tylko dlatego, że mam dosyć wysokie podbicie i 41 nie mógł mi właściwie wejść na nogę (?) Proszę, napiszcie coś sensownego bo się pogubiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.klasycznebuty.pl/296,fs-280-black.html

 

Czy ktoś wie jak u nich z rozmiarem? Mam wysokie podbicie i rozmiar w sumie zależy od rozmiarówki ale oscyluję pomiędzy 42-43

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Pojawił się problem (?) moja stopa ma 26 cm długości i 9,5 cm w najszerszym miejscu. Według tabeli rozmiarów jest to rozmiar 40 (!?). Wyczytałem, że rozmiar buta powinien być o około 0,5 cm większy od stopy czyli wychodzi na to, że powinienem nosić 41? I teraz zaczynam się zastanawiać może przypadkiem nie kupowałem zawsze zbyt dużych butów tylko dlatego, że mam dosyć wysokie podbicie i 41 nie mógł mi właściwie wejść na nogę (?) Proszę, napiszcie coś sensownego bo się pogubiłem :P

Porównując wielkość Twojej stopy z moja to masz rozmiar ok 40.5/41 tęgość F/G. Ja mam 26.6x10.5cm i noszę 41/41.5EU lub 7.5UK, tęgość G/H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co koledzy sądzą o stylistyce tych trzewików.

ZI112D02E-G11@9.jpg

Chodiz mi tylko i wyłącznie o wygląd pomijając niedoskonałości materiałowe i konstrukcyjne ;)

Zamierzam je nabyć (jako pierwsze w moim życiu trzewiki) i zależy mi aby za niecałe 200zł kupić buty najbardziej zbliżone wyglądem do klasycznych trzewików.

Jeśli się przekonam do tego rodzaju butów to następnymi prawdopodobnie będą Berwicki 242

berwick_242a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.