Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie muszę się pochwalić, właśnie otrzymałem chyba najpiękniejsze buty na świecie  :-D .

Siedzę i cieszę się jak dziecko na gwiazdkę.

Moje nowe piękne wiśniowe "cudeńka" :

thumb_9625236P1070625.JPG

thumb_6809837P1070630.JPG

thumb_5278323P1070635.JPG

A najlepsze jest to że gdy już myślałem że nic już mnie nie zaskoczy bo osiągnąłem szczyty radości to dogrzebałem się (w pudełku pod papierem w które buty były owinięte) małej niespodziewanej "niespodzianki", cały zestaw w pełnej krasie :

thumb_2521998P1070636.JPG

Hejka. Jakie one mają podeszwy, wrzuć zdjęcie jeśli możesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Jakie one mają podeszwy, wrzuć zdjęcie jeśli możesz?

 

Aktualnie nie mam możliwości strzelenia fotki ale podeszwa wygląda tak jak poniżej tylko w moim przypadku jest czarna :

BK512A00K-G00@6.jpg

Jeśli ta odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje i chcesz zobaczyć konkretnie tą moją czarną to skrobnij do mnie na priv a strzelę jutro fotkę i Ci wyślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie problemy z płatnościami na Herringshoes? Już jestem zrezygnowany szukaniem problemu, to samo bylo na stronie Bexley'a, jakieś błędy, polećcie mi jakieś czarne oxfordy w cenie lekko powyżej 600 złotych i żeby nie było tego irytującego paypal, tylko payU czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj błąkałem się nieco w celu nabycia czegoś na wyprzedażach - jak wiadomo, wyprzedaże to wspaniała okazja, aby wyjątkowo korzystnie nabyć coś kompletnie niepotrzebnego - i w salonie Zary zauważyłem całkiem zgrabne, klasyczne, czarne oksfordy z nakładanym noskiem. Aż wziąłem do ręki. Potem jednak spostrzegłem, że obsługa chodzi w tych samych butach i wyglądają one tragicznie - pomarszczone, jakby w ogóle nie miały konstrukcji (załamuje się nosek i w ogóle cała przyszwa), a skóra przypomina wyglądem zmięty papier pakowy. Odradzam, niezależnie od ceny (aktualnie 299).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wypowiem się i poproszę o opinie.

Po pierwsze http://www.samuel-windsor.co.uk/buy.cfm/mens-classic-shoes/black-oxford-shoes/73/no/51439
Z tego co doczytałem firma z "niższej półki", ale przy budżetowym zakupie takie oksfordy są warte uwagi, jeżeli ma się wybierać w butach dostępnych w tej cenie w Polsce (chyba że się mylę?). Nie wiem tylko czy jest dostawa do Polski, obawiam się, że nie.

I moje pytanie dotyczące tytułu, czyli trochę taniej. Czy przykładowo buty GYW wspomniane przez emense kilka postów wyżej za 460zł z klasycznebuty.pl są warte tej ceny?
W wielu miejscach (również na tym forum) spotyka się opinie, że zakup buta w Polsce to zakup przepłacony, a tu mamy już koszt podobny do tych http://www.pediwear.co.uk/johnspencer/products/4160.php.

I czy nie da się kupić taniej? Przeczytałem już pewnie ze 100 stron głównie na tym forum i mam coraz trudniej podjąć decyzję.

Przykładowo takie buty z sieciówki
http://www.mangooutlet.com/PL/p0/mezczyzna/akcesoria/obuwie/skorzane-buty-oxford/?id=13080206_02&n=1&s=accesorios_he.calzado_he&ident=0__0_1406869423789&ts=1406869423789
w kształcie przyzwoitych butów, czy jednoznacznie odradzacie czy może warto spróbować?

Jest pewien zamęt w mojej wypowiedzi, ale proszę o wyrozumiałość. To mój pierwszy występ na BWB.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet te desert z nr 3? Wydają się być całkiem podobne (choć z góry nie wygląda to przesadnie wyrafinowanie) do umiarkowanie chwalonych na tym forum Clarksów, które również prezentują się średnio, przynajmniej wg mnie:

 

CL112I001-703@7.jpg

Wziąłbym przecenione Gordon & Bros, ale nie ma już rozmiaru.

Co do niedźwiedzi, to chodziło mi o sylwetkę takiego, znajdującą się w tylnej części buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

 

Na początku chciałbym się przedstawić. Nazywam się Przemek i zmierzam powoli do poprawy swojego życia, a jednym z jego elementów jest ubiór. O ile w kwestii odzieży jakoś sobie radzę, to kwestia obuwia pozostaje dla mnie trudna.

 

Stwierdziłem, iż trzeba by wreszcie zaopatrzyć się w klasyczne i proste obuwie, czyli oksfordy. Przejrzałem kilka wątków, naoglądałem się butów, wpadłem w radość a następnie w smutek, gdyż zostałem dość brutalnie sprowadzony na ziemię. Trafiłem bowiem na ofertę http://sklep.klasycznebuty.pl/291,loake-200b.html i myślałem, że to bardzo przyjazna oferta, zwłaszcza, że w Polsce i na dodatek w Gdańsku, gdzie bywam, a dodatkowo można okazyjnie dokupić prawidła. Dowiedziałem się jednak na forum, iż to nie są zbyt dobre buty jak na taką cenę i można w to miejsce kupić Bexleye lub CT. Moje pytanie brzmi, czy istotnie są to lepsze buty, bo cenowo są zbliżone, w Polsce dodatkowo ułatwione byłoby dopasowanie buta (wysyłka zwrotna swoje kosztuje, szczególnie przy takiej kwocie ma znaczenie). Buty będę użytkował sporadycznie, acz nie na zasadzie, że raz do roku, raczej powiedzmy raz na miesiąc. Dodam, iż mam dość szeroką stopę i z tego powodu zawsze mam obawy przy zakupach przez Internet.

 

A może lepiej kupić bardziej uniwersalne derby, gdyż nie planuję w najbliższym czasie uczestniczyć w ważnych uroczystościach jako ważny ich członek? Dzięki temu mógłbym używać ich w zestawach koordynowanych, ponieważ obecnie posiadam tylko brogsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew. :-)

 

Rozmiar 41/42, zależy oczywiście od producenta. Niestety na obecne okazje pozwolić sobie aktualnie nie mogę, dopiero zbieram środki na ten cel, ale chciałbym się już przygotować do zakupu i gdy nadejdzie czas mieć już jakiś w miarę jasny obraz czego szukać i jakie okazje są warte zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tymi Loakami jest w zasadzie "tylko" taki, że wykonane są ze skóry nabłyszczanej (aka bookbinder - do poczytania: http://www.theshoesnobblog.com/2013/06/bookbinder-leather-dont-be-fooled.html)

 

Alternatywa wykonana ze "zwykłej" skóry w zbliżonej cenie to przykładowo sklep Herringa. Nie wiem jakiej szerokości masz stopy, ja przy butach angielskich muszę celować w poszerzane kopyta takie jak poniżej:

 

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=2&shoeid=5125&stype=1&selectedsizeid=6&selectedfitid=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem to na forum i istotnie jest to problemem. Mam buty firmy Nord, które na zagięciach dostały odbarwień, na szczęście są to pełne brogsy kupione na wyprzedaży i znosić je mogę na co dzień, choć niezbyt miło mi się na nie patrzy. ;-)

 

Przy długości stopy 26 cm szerokość wynosi 11-11,5 cm. Jest to bolączka przy sporej ilości wąskiego obuwia jakie jest w sklepach, nawet jeśli się rozchodzi to traci na wyglądzie. Nie wiem czy kwalifikuje się do poszerzanego obuwia, gdyż nie mam dostępu do butów na takim klasycznym kopycie (domyślam się, że jest trochę szersze niż to co w sklepach).

 

Czyli rozumiem, że budżet około 600 zł jest wystarczający, aby kupić coś w miarę dobrego do okazyjnego założenia? A jak kwestia zakupu derby? Wiem, że nie nadają się zbytnio do stroju formalnego, ale miałbym buty, które częściej mógłbym założyć, a patrząc na modę z wesel, chrzcin itp. okazji to i tak byłyby to jedne z lepszych butów.

 

Bardzo dziękuję za już udzieloną pomoc. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.