Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj będąc w Złotych Tarasach obchodziłem chyba wszystkie możliwe sklepy z butami. Obyło się niemal bez niespodzianek - w Kazarze jeśli coś wyglądało interesująco, cena była zaporowa (około 600 zł za klejone buty), w Wittchenie ładne buty, ale ceny kosmiczne (700-800 zł). Natomiast doznałem szoku wchodząc do sklepu z walizkami - Puccini. Znalazłem bardzo przyzwoicie wyglądające brązowe derby brogsy w śmiesznej cenie. Co o nich sądzicie, zastanawiam się nad kupnem :).

 

 

Jeśli czujesz ciśnienie na zakup, Twoja sprawa. Nie wyglądają bardzo źle, ale nic o tej marce nie umiem powiedzieć. Są tanie => produkcja też była tania. Ja kiedyś też kupiłem tanio 2 pary butów w Venezii; jedne po każdym deszczu zmieniały kolor, drugie musiałem skleić po tym, jak mi ktoś nadepnął na obcas - obie pary poszły do kontenera, 430 zł w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc w Złotych Tarasach obchodziłem chyba wszystkie możliwe sklepy z butami. Obyło się niemal bez niespodzianek - w Kazarze jeśli coś wyglądało interesująco, cena była zaporowa (około 600 zł za klejone buty), w Wittchenie ładne buty, ale ceny kosmiczne (700-800 zł). Natomiast doznałem szoku wchodząc do sklepu z walizkami - Puccini. Znalazłem bardzo przyzwoicie wyglądające brązowe derby brogsy w śmiesznej cenie. Co o nich sądzicie, zastanawiam się nad kupnem :).

Mam zimowe buty Puccini - stosunek cena/jakość ciężki do przebicia, przy rozsądnej pielęgnacji trzymają się bardzo dobrze. Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę już szukałem ;) Wyczytałem tyle, że to marka Norda na eksport robiona metodą GYW niby z włoskich skór.

Immune napisał : "Wracając do Twojego pytania, kiedyś przyrównałbym serię Elite pod względem jakości do butów Bexley - dziś nie. Chociaż jakość kruponu podeszwowego jest moim zdaniem w dalszym ciągu lepsza w przypadku naszego polskiego producenta."

Czyli rozumiem, że poziom jest już niższy? Albo porównywalny, w każdym razie nie lepszy. Bexley to poziom co najwyżej G&B (pisał o tym Immune) a G&B można mieć za 460 zł. Ergo meka są nie warte 600zł. Co kończy dowód. Tak wychodzi z mojego rozumowania :D Poprawcie proszę jeśli gdzieś jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji w tikeju na Marszałkowskiej w Warszawie jest kilka par koniakowych, zamszowych brogsów (oxford) Loake Design na skórzanej podeszwie w cenie 400zł. Niestety widziałem tylko rozmiar 42, może są też większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

co myślicie na temat tej "okazji".

 

http://www.zalando.pl/cheaney-cambridge-eleganckie-buty-czarny-c7812a007-802.html

 

Model nie jest dostępny w oficjalnej dystrybucji Cheaney'a, stąd mam wątpliwości czy nie jest to jakaś linia drugiej jakości.

 

Czy waszym zdaniem ażurowany nosek nadaje się do codu black tie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem ażurowany nosek nadaje się do codu black tie?

 

Niezbyt ale xiąże William ma w tej kwestii inne zdanie, a wydaje się że ostatnio ma więcej doświadczenia w kwestii black tie :)

Nie lubię dziurek w butach ale ten model akurat mi się podoba, natomiast do black tie założyłbym but bez zdobień.

Ba, ja to nawet dwa buty bez zdobień bym założył ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księciom zwykle więcej uchodzi, w jego przypadku wszyscy na balu powiedzą "jaki on nowoczesny i nieszablonowy" a jak normalny człowiek by założył brogsy, byłoby pewnie "spójrz tylko My Lady, tak to jest wpuścić plebs na salony":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księciom zwykle więcej uchodzi, w jego przypadku wszyscy na balu powiedzą "jaki on nowoczesny i nieszablonowy" a jak normalny człowiek by założył brogsy, byłoby pewnie "spójrz tylko My Lady, tak to jest wpuścić plebs na salony":)

Przekonaliście mnie tym Księciuniem. Zawsze będę mógł powiedzieć - a widziałeś ślub królewski ostatnio:)

 

Wracając do tematu, ażur nie bardzo zgrywa się z black tie.To już wiem. Natomiast sama oferta wydaje się ciekawa waszym zdaniem. Poszperałem troszkę w sieci i ciężko znaleźć coś Cheneya w tej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.