Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

a może Bexley - > http://www.bexley.fr/Bexley/fr/p/chaussures_ville/paddingtonclassicgommecity/derbies?coloris=noir

widzę, że jest promocja  i za dwie pary butów wychodzi ok 230 Euro i przesyłka free. to chyba dobra  cena .... ?

jednak nie ma powyższych Bexleyów w moim rozmiarze, więc patrzę na te...

 

 

Kowallo - masz świadomość, że ta 'promocja' jest 'permanentna'?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Szukam brązowych oxfordów do 500-600zł.

 Problem polega na tym, że ze względu na anatomicznie nisko umiejscowione kostki, mniej więcej 90% butów jest dla mnie nie do przyjęcia ze względu na natychmiastowe zostawianie otarć na skórze. Stąd nie bardzo mogę coś zamówić ze sklepu internetowego (chyba, że od razu 5 par + odesłanie 4), a mieszkam w Krakowie.

 

Jakieś propozycje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namówiłem znajomego na zamszowe double monki Crownhill.

Nie jest butofilem, nie ma także odpowiedniego porównania, żeby silić się na ocenę jakości, ale bez wątpienia jest estetą i krótko mówiąc butami jest zachwycony.

Będę miał okazję obejrzeć na żywo za 2-3 tygodnie..

 

Dwa dodatkowe zdjęcia:

16abmgi.jpg

9avmg8.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to może podchodzić pod kategorię "trochę taniej", ale dzisiaj w warszawskim (DT Centrum) TK Maxxie widziałem buty z czarnego cordovanu (odpowiedni znaczek na podeszwie, a wątpię by akurat podeszwa była z cordovanu). Marka Alt Wien (http://www.alt-wien.com/), model Mozart, czarne derby brogues, rozmiar uk 8 (ja noszę uk9 i rzeczywiście były za ciasne). Cena 1.3 koła.

Z wyglądu i dotyku skóra dość twarda, błyszcząca, niemniej każde zabrudzenie bardzo łatwo schodzi. Zdobienia i wykończenie popobieżnym przejrzeniu bez usterek, kopyto z wyglądu raczej krótkie i masywne. Podeszwa Goodyear welted.

 

EDIT: Właśnie widzę, że info się już pojawiło w innych wątkach, więc nie będzie dla mnie problemem jak ten post zostanie wycięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gyw to jest jakiś cholerny graal tego forum? Czy inne buty nie nadają się do noszenia/nie są warte kupna? Jeden z drugim jeszcze do niedawna pojęcia nie miał co to goodyear poza oponami, a na bosaka nie chodził! Wyluzujcie odrobinę.

Mnie się po prostu takie buty bardziej podobają, niż klejonki z podeszwą z gumy. Poza tym z jakiegoś powodu uciekamy od tego, co nosiliśmy kiedyś i poszukujemy produktów wyższej jakości. Nie widzę tu jakiejś obsesji, tylko normalny element ewolucji związanej z poznawaniem obuwia, o którym wcześniej nie wiedziałem i z którym nie miałem do czynienia. Jak to mówią, lepsze jest wrogiem dobrego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z opinii użytkowników forum o tej marce. Po prostu zaskoczył mnie projekt przeszyć, który przypomina GW i chciałem dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat na forum, bo reszta Internetu milczy. Liczyłem, że może Immune się odezwie, bo to encyklopedia w tym zakresie :)

Sądzę, że możemy na tym zakończyć dalsze wałkowanie tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gyw to jest jakiś cholerny graal tego forum? Czy inne buty nie nadają się do noszenia/nie są warte kupna? Jeden z drugim jeszcze do niedawna pojęcia nie miał co to goodyear poza oponami, a na bosaka nie chodził! Wyluzujcie odrobinę.

 

Michał, nie spinaj się tak :) przecież powszechnie wiadomo że gralem jest meermin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o marce Bata wypowiadało się już kilku użytkowników tego forum i w większości (jeśli nie wszyscy) wypowiadali się krytycznie.

 

To ja się dołączę do krytyki. Buty z Baty rozpadły mi się po 2 miesiącach. Po udanej reklamacji (w czasie której musiałem powoływać się na różne ustawy, biura konsumentów i opinie prawników z tychże biur, bo chciano mnie oszukać) dostałem nową parę, która też się rozpadła - dajcie spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat noszę lekkie, zamszowe buty od Baty. Nie mam żadnych zastrzeżeń. No, może poza tym, że się brudzą ;-)

Kiedyś na przecenie kupiłem tam również niezłe brougsy firmy Kowalski (pełna skóra, jak mawiają). Nad podziw dzielnie się trzymają.

Tak więc nie należy generalizować, chociaż sam niedługo zrobię to z ogromną przyjemnością, obsmarowując Wittchena ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.