Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw rozmiar, długość moich stóp to ok. 27cm i zazwyczaj noszę roz. 42, zgodnie z tabelą wittchena powinien być na mnie dobry rozmiar 41 (28,1cm długości) otóż nic bardziej mylnego, radziłbym sugerować się noszonym zazwyczaj rozmiarem, a nie wymiarami ze strony. Po szybkiej i sprawnej wymianie mogłem przystąpić do testowania.

 

Być może problem wyniknął z tego że "długość" podana przez producenta jest to długość buta (mierzona na zewnątrz), a nie długość wkładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może problem wyniknął z tego że "długość" podana przez producenta jest to długość buta (mierzona na zewnątrz), a nie długość wkładki?

Cóż, wittchen wyraźnie napisał "długość wkładki", też wydaje mi się, że mieli na myśli długość buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się martwić. Ja postanowiłem zamówić te buty: http://www.goodshoes.pl/polbut-meski-nord-brazowy-skora-xl-extralight-p62.html
Rozmiar 42 sporo za duży i kolor ciemniejszy, podchodzący bardziej w bordo. To można było by jeszcze wybaczyć i wymienić rozmiar ale po zobaczeniu tego:


ZsvedgL.jpg
lg4MgL0.jpg



Napisałem do biura obsługi klienta GoodShoes, który zadecydował odebrać buty na swój koszt.
Nie są to buty za majątek, ale oczekiwałem czegoś chociaż w pewnym stopniu lepiej wykonanego niż z CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk, na taką cenę tych butów czekałem już od dość długiego czasu

 

Prosiłbym także o ocenę i pewną poradę odnoście tych butów (z czasów przed zawitaniem w progi tego forum):

 

70v7.jpg
tdaw.jpg
ih54.jpg
19wf.jpg

 

A moje pytanie tyczy sie tego czy szew widoczny na podeszwie (na moje oko a raczej palce gruba nić świadczyć może o tym w jakiejś części jest ona szyta czy jest to fake)

 

3bku.jpg

 

A także czy ktoś z Szanownych kolegów mógłbym mi poradzić czym o nie dbać, skóra ta jest porowata (nie gładka) i zwykła pasta czy wosk za przysłowiowe 5zł nie pozwala na wypastowanie ich na połysk. No chyba że ta skóra jest tak marna że jest to nie wykonalne

 

Oczywiście zdaję sobię sprawę że nie są to klasyczne (w formie) buty tylko produkt modowy.

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz kolejny wybrałem się na poszukiwanie tych moich wymarzonych pierwszych porządnych, klasycznych butów do TKMaxxa.

 

Wpadły mi w ręce buty marki Harrykson które spodobały mi się na tyle iż postanowiłem zaadoptowałem je na bliższe zapoznanie do domu. 

Ciekawy jestem Waszych fachowych opinii czy tym razem utrafiłem coś co można nazwać klasycznym męskim butem a nie koszmarkiem ;)

 

Oto one (mistrzem fotografi nadal nie jestem więc przepraszam, jakby co) :

 

osmp.jpg
9ghy.jpg
25ey.jpg

 

Są one szyte metodą Goodyear Welted.

 

No i jeszcze jedno moje pytanie, jaki to typ/rodzaj butów : oxfordki, brogsy bo tego jeszcze nie ogarniam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu kupiłem w TK dwie pary butów GYW marki Baumler za 249 zł para. W porównaniu do tamtych, te Harryksony powinny kosztować co najwyżej tyle samo, raczej mniej. To oczywiście tylko moja opinia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federalles,

a ja bym Ci proponował inne rozwiązanie. Odłóż przez kilka miesięcy i kup coś "pewnego" (meermin, G&B, PS, yanko na ebay można trafić za 300-400zł nawet itp), skoro jeszcze nie masz wyrobionego stylu butów.

 

Odkąd się pojawiłeś na forum, odnoszę wrażenie że chcesz w ciągu jednego tygodnia kupić wszystko co tylko się da, aby mieć pełną garderobę. Niestety aby kupić w tak krótkim czasie taką ilość porządnych rzeczy, nie da się tego osiągnąć bez zarobków prezesa większej firmy. Zatem ochłoń nieco, nie odwiedzaj tkmax codziennie i powoli, powoli dąż do celu, bo inaczej za pół roku/rok, gdy wyrobisz sobie już wizję stylu, sam zauważysz że wydałeś 5 tyś. na ciuchy, które Ci się nie podobają :)

Może najpierw pooglądaj blogi modowe co Ci się podoba, potem spis sobie listę rzeczy od których warto zacząć? pisałeś że forma Twojej pracy nie bardzo pasuje do marynarek, zatem może kup zamiast dzinsów kilka par chino? masz dużo koszul ;) kup jakieś ciekawe kardigany? możliwości jest wiele, ale trzeba to zrealizować na chłodno. Powodzenia :)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% się zgadzam. Też na początku "transformacji" chciałem mieć wszystko od razu - teraz jak patrzę z perspektywy czasu ile kasy sumarycznie wpakowałem w rzeczy kiepskiej jakości kupione bo "były tanio i mniej więcej pasowały" to się za głowę łapię. Rozłóż sobie kompletowanie garderoby nawet na kilka lat - w zależności od możliwości finansowych i faktycznych potrzeb. Kupuj rzeczy możliwie najlepszej jakości i takie, które w 100% ci odpowiadają - nie idź na żadne kompromisy tylko dlatego że akurat w danym sklepie jest 50% przecena. Tak jak Krzysiek napisał - najpierw poczytaj trochę o tym całym temacie (polecam blog Mr Vintage - ja się głównie z niego i oczywiście z tego forum uczyłem), potem rozpisz sobie dokładnie co chciałbyś kupić zaczynając od rzeczy najbardziej ci potrzebnych, a dopiero na koniec to realizuj na miarę swoich środków :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu kupiłem w TK dwie pary butów GYW marki Baumler za 249 zł para. W porównaniu do tamtych, te Harryksony powinny kosztować co najwyżej tyle samo, raczej mniej. To oczywiście tylko moja opinia.

 

 

Moim zdaniem te buty mają brzydkie kopyto, ja bym na Twoim miejscu szukał dalej.

 

Właśnie zauważylem że w całym zamieszaniu zapomniałem napisaćże te buty kosztowały 199zł. Pytanie tylko czy napis na podeszwie informujący o GYW jest prawdą.

 

Federalles,

a ja bym Ci proponował inne rozwiązanie. Odłóż przez kilka miesięcy i kup coś "pewnego" (meermin, G&B, PS, yanko na ebay można trafić za 300-400zł nawet itp), skoro jeszcze nie masz wyrobionego stylu butów.

 

Odkąd się pojawiłeś na forum, odnoszę wrażenie że chcesz w ciągu jednego tygodnia kupić wszystko co tylko się da, aby mieć pełną garderobę. Niestety aby kupując w tak krótkim czasie taką ilość, nie da się tego osiągnąć bez zarobków prezesa większej firmy. Zatem ochłoń nieco, nie odwiedzaj tkmax codziennie i powoli, powoli dąż do celu, bo inaczej za pół roku/rok, gdy wyrobisz sobie już wizję stylu, sam zauważysz że wydałeś 5 tyś. na ciuchy, które Ci się nie podobają :)

Może najpierw pooglądaj blogi modowe co Ci się podoba, potem spis sobie listę rzeczy od których warto zacząć? pisałeś że forma Twojej pracy nie bardzo pasuje do marynarek, zatem może kup zamiast dzinsów kilka par chino? masz dużo koszul ;) kup jakieś ciekawe kardigany? możliwości jest wiele, ale trzeba to zrealizować na chłodno. Powodzenia :)

 

W 100% się zgadzam. Też na początku "transformacji" chciałem mieć wszystko od razu - teraz jak patrzę z perspektywy czasu ile kasy sumarycznie wpakowałem w rzeczy kiepskiej jakości kupione bo "były tanio i mniej więcej pasowały" to się za głowę łapię. Rozłóż sobie kompletowanie garderoby nawet na kilka lat - w zależności od możliwości finansowych i faktycznych potrzeb. Kupuj rzeczy możliwie najlepszej jakości i takie, które w 100% ci odpowiadają - nie idź na żadne kompromisy tylko dlatego że akurat w danym sklepie jest 50% przecena. Tak jak Krzysiek napisał - najpierw poczytaj trochę o tym całym temacie (polecam blog Mr Vintage - ja się głównie z niego i oczywiście z tego forum uczyłem), potem rozpisz sobie dokładnie co chciałbyś kupić zaczynając od rzeczy najbardziej ci potrzebnych, a dopiero na koniec to realizuj na miarę swoich środków  :)

 

 

 

Macie panowie (Krzysiek& White) sporo racji ;), dzięki

 

"Największe ciśnienie" mam na porządne buty gdyż resztę już jako tako skompletowałem (choć jak to mówią im więcej mam tym więcej chciałbym mieć).

 

Od ok roku jestem czytelnikiem bloga Mr.V i to dzięki jego wpisom zmieniłem styl z "taktyczno-militarno-sportowego" na casual kupiłem kilkanaście porządnych koszul, kilka porządnych gatunkowo swetrów (wczesniej miałem ze 2 jakieś poliestrową tandetę z sieciówek), kilka marynarek oraz chinosów (w różnych kolorach) i jedyne czego mi brakuje to właśnie butów (no i oczywiście jeszcze umiejętności zgrania tego wszystkiego razem kolorystycznie ale dzięki temu forum i Waszym poradom moje wyczucie tematu się polepsza).

 

A z tikejem to jest tak że mam go po drodze z pracy więc wpadam co jakiś czas cały czas mając nadzieję że trafię na te moje wymarzone obuwie. A że w swoich Tikejowych polowaniach mam sporą konkurencję to staram się tam zaglądać możliwie najwcześniej aby ubiec konkurentów  :)

 

Dziękuję Panowie raz jeszcze za merytoryczne porady i sugestie.

 

Co do butów to jeszcze się zastanowię czy je zostawić (cena niewielka a jeśli dobrze rozumiem pojęcie Goodyear Welted powinna być na lata), na ten moment jest 50/50.

Choć mocno się zastanawiam nad G&B w aktualnej promocji z zalando (link podał Apache parę postów wyżej) gdyż bardzo mi sie podobają a i cena rzędu 400 zł jest chyba calkiem fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do butów to jeszcze się zastanowię czy je zostawić (cena niewielka a jeśli dobrze rozumiem pojęcie Goodyear Welted powinna być na lata), na ten moment jest 50/50.

Choć mocno się zastanawiam nad G&B w aktualnej promocji z zalando (link podał Apache parę postów wyżej) gdyż bardzo mi sie podobają a i cena rzędu 400 zł jest chyba calkiem fair.

 

Zrobisz co będziesz uważał z tymi butami, ale wg mnie są mało ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz co będziesz uważał z tymi butami, ale wg mnie są mało ciekawe.

Im dłużej na nie patrzę to dochodzę do podobnego wniosku - mało ciekawe.

 

A i warto zauważyć, że sam GYW jako tako taki nie gwarantuje jakości i trwałości. To jedynie (albo aż ;)) metoda wykonania - zresztą jedna z kilku. 

Dzięki, dobrze wiedzieć.

 

Jak rozumiem jeśli mielibyście wybór między tymi Harryksonami za 200zł a G&B Levet za 420zł to jednogłośnie wybór padł by na GB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, 

do tej pory zamierzałem kupić te LodinGi -> http://www.loding.fr/produit.php?ref=411GDenleynoirgomme&id_rubrique=26

jednak w temacie o marce LodinG po zobaczeniu zdjęć i opiniach o fałdowaniu się, jestem zniechęcony do tych butów.

 

z kolei gdzieś tu na forum ktoś coś wspomniał o firmie crownhill. i wypatrzyłem te buty -> http://www.crownhillshoes.com/producto/zapatos-hombre-derby-blucher-cordones-negro-clasico/   

cena bardzo zbliżona. coś ktoś wie o marce crownhill ?

 

a może Bexley - > http://www.bexley.fr/Bexley/fr/p/chaussures_ville/paddingtonclassicgommecity/derbies?coloris=noir

widzę, że jest promocja  i za dwie pary butów wychodzi ok 230 Euro i przesyłka free. to chyba dobra  cena .... ?

jednak nie ma powyższych Bexleyów w moim rozmiarze, więc patrzę na te...

http://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/mayfairclassic/derby_shoes?coloris=noir

http://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/gurrogommecity/oxford_shoes?coloris=noir

http://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/coventry/oxford_shoes?coloris=noir

(są jakieś znaczące różnice między British style / Italian style / Classical Look 

te buty jako druga para -> http://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/edwardii/oxford_shoes?coloris=noir (tyle, że w kolorze brązowym)

 

 

chyba że w tej cenie polecicie coś innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, 

.....

a może Bexley - > http://www.bexley.fr/Bexley/fr/p/chaussures_ville/paddingtonclassicgommecity/derbies?coloris=noir

widzę, że jest promocja  i za dwie pary butów wychodzi ok 230 Euro i przesyłka free. to chyba dobra  cena .... ?

 

Czy jesteś pewien że przesyłka jest darmowa, bo ja widzę że na stronie jest napisane : Free Shipping to France from 199€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, zasugerowałem się hasłem przy 'koszyku', gdzie było napisane free shipping from 199E...

więc sprostowanie :)

SHIPPING COSTS

As we realise a great volume of expeditions, we can obtain important discounts from our logistic partners:
- Colissimo : -32 % for sendings in France and -10 % for International sendings
- UPS : -85 % for sendings in Europe and -80 % for International sendings.

These discounts are entirely integrated in our shipping costs.
 

For example:
For a sending to Germany, you will pay about 7,39€ of shipping costs for 1 pair of shoes and 8,89€ for two pairs.
For a sending to Sweden, you will pay about 13,84€ of shipping costs for 1 pair of shoes and 14,69€ for two pairs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.