Skocz do zawartości

Luxire Custom Clothing


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, zixart napisał:

Jakieś opinie na temat tych materiałów? Albo generalnie nt. wrinkle free of Luxire?

Doświadczeń brak, ale wpisz w Google coś w stylu "Styleforum Luxire official thread" i użyj wyszukiwarki, zaraz będą chyba 2 tysiące stron wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Tak było w poprzednim roku:

Cytat

THANKSGIVING SALE SPECIALS

Use Code SEASONSTART20 for 20% Off our Black Friday Collection. Orders above $300

Use Code SEASONSTART15 for 15% Off our Black Friday Collection. No Minimums

Use Code SEASONSTART10 for 10% Off our COMPLETE Collection. Orders above $200

Use Code GIFTCARDSEASON for $200 Off our Black Friday Gift card of $1200.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Luxire podwyżki cen, przynajmniej część Dugale czy VBC poszła w górę, i po 40%. Drago, Fox, Minnis, EThomas ponoć też będą wzrastać w ciągu najbliższych dni, także jeśli ktoś chce zamówić coś z tych wełen to polecam nie czekać na 10/15/20% off z okazji Black Friday tylko brać zanim skoczy o 20-40% :D

Ponoć ceny tkanin skoczyły drastycznie, podbili im cła i Euro podskoczyło względem Rupii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zamówiłem na luxire.com w czasie black friday kilka koszul. Pozytywnie zaskoczyła mnie szybka realizacja, około 2-3 tygodnie później koszule były już u mnie. Dopasowanie dobre, dokładnie odwzorowali przesłane przeze mnie wymiary. Wykonanie na pewno nie jest na poziomie koszul premium, raczej zbliżone jakościowo do Camiceria Olga, tym niemniej stosunek ceny do jakości jest moim zdaniem bardzo dobry. Podstawowe guziki mimo że podobno są perłowe wyglądają raczej na plastikowe - nie są brzydkie ale jeżeli ktoś oczekuje ładnych perłowych guzików to polecam dopłacić do "perłowych premium". 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka, moim zdaniem koszule Luxire są staranniej wykonane od CO. Ciekawi mnie za to Twoje stwierdzenie, że to na pewno nie są koszule premium - mógłbyś proszę rozwinąć, według jakich kryteriów to oceniłeś? Z jakimi markami porównujesz? Nie mam koszuli marki premium, dlatego nie mam do czego porównywać (choć niuanse są mi znane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu obszycie dziurek, guziki, ogólna staranność wykonania detali(np. „gusset”).   Koszula premium to dla mnie np. Turnbull&Asser, czy 100 hands. Z trochę tańszych i gorszych nasz rodzimy E. Berg który na forum ma kiepskie notowania ale wg. mnie robi bardzo dobre koszule. Atutami Luxire są dla mnie dobre dopasowanie, bardzo dobre materiały, przyzwoite wykonanie i niska cena. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry ale wg. mnie to nie jest jakość premium ani deal życia. Z CO mam 3 koszule, z Luxire też 3 więc nie jest to jakaś duża i miarodajna próbka, ale w moim odczuciu jakość jest porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Takie dwie ciekawostki koszulowe (zamówione przy okazji Black Friday, tym razem długi czas oczekiwania wyniknął z mojej "winy"):

1. Spasowanie wzoru na karczku i rękawach (nie mam pojęcia, czy to przypadek czy celowy zabieg):

IMG_20190304_181555.thumb.jpg.b1904fa600191a6d597ed5ae5b2a0824.jpg

2. Marszczenie przy wszyciu rękawów do mankietów (pewnie maszynowe, ale wygląda lepiej niż przypuszczałem):

IMG_20190304_181300.thumb.jpg.5a3fbe0129a302efd1a05541ac552abf.jpg

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zdjęcia kilku próbek z ostatniego zamówienia. Zielony cavalry twill od Brisbane Moss noszę od jakiegoś czasu i póki co wydaje się być fajną tkaniną na wiosnę i jesień, może letnie późne wieczory. Ukośny splot, przyzwoicie trzymają kształt jak na bawełnę, tutaj w nienajładniejszym odcieniu czerwonego - a szkoda, chciałem niegranatowe spodnie z cavalry. Lniano bawełniany canvas chyba będzie następnym zakupem na lato, grubszy od cotton fresco z Luxire, liczę że będzie się gniótł nieco inaczej. Środkowy materiał na ostatnim zdjęciu to Brisbane Moss Brown Canvas BM2140, najładniejszy brąz z tych które zamówiłem, ale raczej na wiosnę czy jesień. Brakuje mi trochę lnianego albo bawełniano lnianego brązu w odcieniu tobacco na lato.

https://i.imgur.com/kgc1HuI.jpg

https://i.imgur.com/dkWRldh.jpg

https://i.imgur.com/M7utLWN.jpg (prześwietlone, natomiast ta zieleń to dość jasny odcień, nie jest to mocna, nasycona zieleń w kierunku butelkowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnia koszula kupiona podczas BF z jasnobrązowego lnu Grandi&Rubinelli (prawdę mówiąc spodziewałem się, że będzie dwa tony ciemniejsza, prędzej bym ten kolor określił jako kamienna biel). Na zdjęciu widać kołnierzyk one piece (moim zdaniem udany, dobrze wygląda w takich mało formalnych koszulach) oraz rękawy wszyte do mankietów z marszczeniem. Same mankiety są bardziej zaokrąglone, niż standardowo.

Dla zainteresowanych link do materiału na stronie:

https://luxire.com/products/matt_light_coffee_brown_ari_05457_09445#/

1.thumb.jpg.00150670bdee5da9d005fea8973d4e9a.jpg2.thumb.jpg.d1205baaf0c1eac2eea88a06d4ae7647.jpg

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy któryś z szanownych kolegów odsyłał coś do Luxire celem poprawy? Zamówiłem spodnie podając swoje wymiary (mierzone kilka razy, więc ryzyko błędu niewielkie) ale to, co przyszło nie pasuje na mnie kompletnie. Nie ta długość, stan zbyt wysoki, za szerokie, a w udach mogę przenosić butelki, taki tam zapas. Nie pisałem do nich jeszcze, może macie jakieś doświadczenia? Warto w to iść, czy lepiej w Warszawie szukać krawca, który mi to odratuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
2 godziny temu, Xune napisał:

Spore przeceny w Luxire: https://luxire.com/collections/thanksgiving-2019-wool-1

Podejrzewam że wydłuży to dość znacznie wykonanie i dostawę, więc nie spodziewałbym się zimowych wełen dostać jeszcze na tą zimę. Dodatkowo chyba w czwartek ma być jakiś flash sale.

Pozwolisz, że doprecyzuję Twojego posta o te informacje, które Luxire przedstawiło na SF:

- większość materiałów z powyższego linka będzie przecenionych o max. 50% (najlepsze promocje mają mieć miejsce ponoć tylko przez godzinę w czwartek we wspomnianym przez Ciebie flash sale)

- z materiałów koszulowych przecenione mają być te od Monti i Brembana (2-ply; według założyciela Luxire, Ashisha, wspomniane tkalnie używają przędzy wysokiej jakości, porównywalnej z tą stosowaną przez Carlo Riva)

 

Szykują się niezłe ceny za wysokiej jakości materiały. Jeśli ktoś ma już dopracowane wykroje to istnieje ryzyko, że zostawi u Luxire trochę pieniędzy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Zmodyfikowany przeze mnie kołnierz, zainspirowany kołnierzykiem turndown Shirtonomy (dłuższe, bardziej strome wyłogi, bliżej mu do kenta niż do kołnierzyków cutaway):

Shirtonomy:

27368413_1514329035331527_1195356738117688916_o.jpg.5ec8918152f4cda971b818d50679a3b2.jpg

Luxire:

IMG_20200225_181037_1.thumb.jpg.6c2a5e8a1920359f0f5b5c744a66e97b.jpg IMG_20200225_182109.thumb.jpg.7748a8161a8a39469a88e915c076e582.jpg IMG_20200225_181852.thumb.jpg.83da8f4f5b2faaf6e6db15b8d3b5ea7c.jpg

(Pierwsze zdjęcie najlepiej oddaje kolor koszuli)

 

Jestem zadowolony z efektu, już od dłuższego czasu podobają mi się takie bardziej klasyczne (o ile to tak można nazwać) kołnierzyki. Średnio wygląda bez krawata, odpięty, ale nie każdy kołnierzyk musi być uniwersalny. ;)

 

PS. Materiał to niby kultowa Giza 45 2-ply (Brembana). Póki co mnie nie zachwyciła niczym szczególnym, gdybym tego gdzieś nie przeczytał to w życiu nie powiedziałbym, że ten materiał przypomina w dotyku jedwab. Przeciwnie, jest dość szorstka i sztywna, choć mam nadzieję, że zmieni się to po kilku praniach.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.