Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Aras napisał:

Nie wrzuciłeś modeli... ani odpowiedzi na zasadnicze pytanie: po co Ci ten garnitur.

Zapytaj support o koszt poprawek w Berlinie. Z tego co pamiętam custom-made mają poprawki w cenie, ala za RTW trzeba coś płacić... 

Co do garnituru S170 to, o ile dobrze widzę, garnitur bez konstrukcji z delikatnej wełny. Na 99% jest to "ciuch" do założenia od święta i na dodatek wymaga idealnej sylwetki. Nie polecam.

 

Po co mi ten garnitur => wyjście do restauracji, wesele jako gość i by móc dobrze się reprezentować na rozmowę kwalifikacyjnej.

Model nie do końca rozumiem pytania ->  chodzi mi o garnitur jednorzędowy, gładki, ciemny granat moja sylwetka szczupła :D waga 71 kg wzrost 173

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzysztoff napisał:

Po co mi ten garnitur => wyjście do restauracji, wesele jako gość i by móc dobrze się reprezentować na rozmowę kwalifikacyjnej.

Model nie do końca rozumiem pytania ->  chodzi mi o garnitur jednorzędowy, gładki, ciemny granat moja sylwetka szczupła :D waga 71 kg wzrost 173

To jest podanie modelu: https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-havana--brazowy--w-kratke/P6308.html

Pisanie typu: garnitur granatowy, wełna, etc. nic nie mówi. Susu granatowych garniturów, nawet w tej samej cenie może mieć co najmniej kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gocławianin napisał:

To jest podanie modelu: https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-havana--brazowy--w-kratke/P6308.html

Pisanie typu: garnitur granatowy, wełna, etc. nic nie mówi. Susu granatowych garniturów, nawet w tej samej cenie może mieć co najmniej kilka.


https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-lazio--granatowy/P6133.html

https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-washington--granatowy/P6036.html

https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-lazio--granatowy/C4778-S.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust P6133 będzie mniej formalny niż C4778 przez fakturę tkaniny. Dla jednych to plus, dla innych minus:)

P6036 to Washington - inny krój niż Lazio. Marynarki są dłuższe i mają "większe" wypełnienie ramion. 

Jeśli zamierzasz odwiedzić stacjonarny sklep SuSu to zapewne będziesz mógł przymierzyć różne modele i zobaczyć, który na Tobie leży najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
W dniu 26.11.2021 o 12:41, MarcinJarosz napisał:

Czy ktoś z Was wie jaką opcję wybrać przy wysokości ramienia w przypadku, gdy jedno ramię mam niżej? Wtedy to ramię w opcji powinno być "squared" czy "slopped"? Pytam tutaj, bo od poniedziałku nie mogę skontaktować się z serwisem.

Jeśli wyższe ramię jest typowe, to te niższe będzie "slopped". Jest jeszcze możliwość, że to jeden z barków jest typowy, a drugi będzie znajdował się wyżej, czyli to ten będzie "squared". Zamieszczam poglądowo zdjęcie znalezione w internetach:

shoulders.thumb.jpg.1e287b5c09bc0918f9a46a9cc94b32b9.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tryhp3 napisał:

Jak z jakością koszul "Traveller" w porównaniu do tych które tkaniny mają oznaczone jako Albini/Thomas Mason/Tessitura Monti? 

Różnie z tym bywa. Mam kilka travellerów i niektóre są niczego sobie, ale jedna, w całości jasnoniebieska, zaczęła się dość wcześnie mechacić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pasie powinny być trochę luźniejsze, gdyż spodnie utrzymują się na szelkach, przez co w przypadku spodni ciaśniejszych w pasie, w pewnych pozycjach może dochodzić do niekomfortowego ucisku. Polecam też podwyższyć stan, a w custome made można skonfigurować naprawdę wysoki. 

Btw. tydzień temu zamówiłem parę, więc mogę dać znać jak wyszło kiedy przyjdą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Milten napisał:

W pasie powinny być trochę luźniejsze, gdyż spodnie utrzymują się na szelkach, przez co w przypadku spodni ciaśniejszych w pasie, w pewnych pozycjach może dochodzić do niekomfortowego ucisku. Polecam też podwyższyć stan, a w custome made można skonfigurować na prawdę wysoki. 

Btw. też tydzień temu zamówiłem parę, więc mogę dać znać jak wyszło kiedy przyjdą. 

Tak jak kolega napisał, zapas w pasie powinien być sporo większy niż w spodniach na pasek. Jednak jeśli zamierzasz chodzić w spodniach bez szelek to średnio się to sprawdzi. Ale osobiście takie spodnie średnio polecam, nie ma nic wygodniejszego niż spodnie na szelki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Milten napisał:

W pasie powinny być trochę luźniejsze, gdyż spodnie utrzymują się na szelkach, przez co w przypadku spodni ciaśniejszych w pasie, w pewnych pozycjach może dochodzić do niekomfortowego ucisku. Polecam też podwyższyć stan, a w custome made można skonfigurować naprawdę wysoki. 

Btw. tydzień temu zamówiłem parę, więc mogę dać znać jak wyszło kiedy przyjdą. 

Dzięki za pomoc, planuje podwyższyć stan o 3-4cm. Czy w tym przypadku powinienem i "z przodu" i "z tyłu" dodać te trzy centymetry po równo?

Druga sprawa, Havana 48 leży na mnie prawie idealnie, tylko rękawy do skrócenia i zwężenie w ramionach na 2-3cm. Jaki fit służy za "szablon" w marynarkach custom made? Wybierając rozmiar 48 i dostając wymiary z jakiego są one fitu?

I kolejne pytanie, jak dużo regulacji jest w regulatorach? Mówicie, że spodnie na szelki powinny mieć większy luz niż te na pasek. Wiecie może, jak duża regulacja jest w regulatorach? Czy np ściągnę sobie obwód w pasie o 2cm z każdej ze strony? Jak to wygląda? A najbardziej w tym pytaniu pomocne by było, jakby ktoś był skłonny zrobić taki test - ile cm w pasie mają spodnie mają z najszerszą regulacja a ile z największą. Wtedy będę wiedział, jaki zapas dać sobie w pasie (by w razie W i poluźnić i przyciasnić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michasacuer napisał:

Dzięki za pomoc, planuje podwyższyć stan o 3-4cm. Czy w tym przypadku powinienem i "z przodu" i "z tyłu" dodać te trzy centymetry po równo?

Druga sprawa, Havana 48 leży na mnie prawie idealnie, tylko rękawy do skrócenia i zwężenie w ramionach na 2-3cm. Jaki fit służy za "szablon" w marynarkach custom made? Wybierając rozmiar 48 i dostając wymiary z jakiego są one fitu?

I kolejne pytanie, jak dużo regulacji jest w regulatorach? Mówicie, że spodnie na szelki powinny mieć większy luz niż te na pasek. Wiecie może, jak duża regulacja jest w regulatorach? Czy np ściągnę sobie obwód w pasie o 2cm z każdej ze strony? Jak to wygląda? A najbardziej w tym pytaniu pomocne by było, jakby ktoś był skłonny zrobić taki test - ile cm w pasie mają spodnie mają z najszerszą regulacja a ile z największą. Wtedy będę wiedział, jaki zapas dać sobie w pasie (by w razie W i poluźnić i przyciasnić)

Myślę, że z ostatnim będę mógł pomóc. Właśnie wykonałem test. Spodnie wysoki stan, wysoki gurt na 2 guziki, boczne regulatory. Wyjściowo pas 84-85cm, po maksymalnym zaciagnięciu 81-82cm, przy czym jest to całoroczna wełna 120'S, gramatura 275g. Obawiam się, że przy flaneli/cavalry twillu/tweedzie/innych grubszych tkaninach nie uda się aż tyle przyciągnąć regulatory. Inna sprawa, że tkanina jest już mocno pofałdowana. A trzecia, zaciągnięte regulatory naprawdę pomogą przytrzymać spodnie na pasie, ale pod warunkiem, że będą znajdowały się powyżej kolców biodrowych. Wtedy gurt będzie się miał na czym oprzeć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JDC napisał:

Myślę, że z ostatnim będę mógł pomóc. Właśnie wykonałem test. Spodnie wysoki stan, wysoki gurt na 2 guziki, boczne regulatory. Wyjściowo pas 84-85cm, po maksymalnym zaciagnięciu 81-82cm, przy czym jest to całoroczna wełna 120'S, gramatura 275g. Obawiam się, że przy flaneli/cavalry twillu/tweedzie/innych grubszych tkaninach nie uda się aż tyle przyciągnąć regulatory. Inna sprawa, że tkanina jest już mocno pofałdowana. A trzecia, zaciągnięte regulatory naprawdę pomogą przytrzymać spodnie na pasie, ale pod warunkiem, że będą znajdowały się powyżej kolców biodrowych. Wtedy gurt będzie się miał na czym oprzeć.

Dzięki za pomoc. Czyli mierząc "na płasko" pas można ściągnąć o max 2cm. To cenna informacja, dzięki. Spodnie zapewne trzeba i tak brać "na styk" i  jako tako trzymać wagę. Czy też swoje spodnie robiłeś w custom made? Jakich zmian dokonałeś by zwiększyć stan? Masz jakieś foty poglądowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michasacuer napisał:

Dzięki za pomoc, planuje podwyższyć stan o 3-4cm. Czy w tym przypadku powinienem i "z przodu" i "z tyłu" dodać te trzy centymetry po równo?

Druga sprawa, Havana 48 leży na mnie prawie idealnie, tylko rękawy do skrócenia i zwężenie w ramionach na 2-3cm. Jaki fit służy za "szablon" w marynarkach custom made? Wybierając rozmiar 48 i dostając wymiary z jakiego są one fitu?

I kolejne pytanie, jak dużo regulacji jest w regulatorach? Mówicie, że spodnie na szelki powinny mieć większy luz niż te na pasek. Wiecie może, jak duża regulacja jest w regulatorach? Czy np ściągnę sobie obwód w pasie o 2cm z każdej ze strony? Jak to wygląda? A najbardziej w tym pytaniu pomocne by było, jakby ktoś był skłonny zrobić taki test - ile cm w pasie mają spodnie mają z najszerszą regulacja a ile z największą. Wtedy będę wiedział, jaki zapas dać sobie w pasie (by w razie W i poluźnić i przyciasnić)

Jako wskazówkę mogę podać swój przykład, zmodyfikowałem wysokość stanu według wymiarów spodni, których stan mi odpowiadał. Modyfikując rozmiar 48, dodałem 4,5 cm z przodu i 5,5 cm z tyłu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michasacuer napisał:

Dzięki za pomoc. Czyli mierząc "na płasko" pas można ściągnąć o max 2cm. 

Ja bym powiedział, że owszem 2 cm, ale na każdą ze stron, czyli koło 4. Natomiast mocno deformuje to gurt w spodni w miejscu zaciągania regulatorów.

Nie zamawiałem SuSu, mierzyłem gotowy egzemplarz spodni RTW, który mamy w ofercie :) Ale zamawiając MTM zawsze biorę spodnie dopasowane w pasie, aby nosić je głównie bez szelek, jedynie dociągając regulatory.

Foty mam z przed i po zaciągnięcia regulatorów, jak układa się tkanina. Ale są to zdjęcia na płasko, nie na sobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Milten napisał:

Jako wskazówkę mogę podać swój przykład, zmodyfikowałem wysokość stanu według wymiarów spodni, których stan mi odpowiadał. Modyfikując rozmiar 48, dodałem 4,5 cm z przodu i 5,5 cm z tyłu. 

Mogę spytać, dlaczego dodałeś 1cm więcej z tyłu?

@JDCokej, dzięki za info. Możesz pokazać, jak układa się materiał na zaciągniętych regulatorach? 4cm to dość sporo imho w pasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michasacuer napisał:

Mogę spytać, dlaczego dodałeś 1cm więcej z tyłu?

@JDCokej, dzięki za info. Możesz pokazać, jak układa się materiał na zaciągniętych regulatorach? 4cm to dość sporo imho w pasie

Spodnie które służyły mi za wzór, mają 43 cm z tyłu i 27 cm z przodu, więc zmodyfikowałem rozmiar 48 pod te wymiary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.