Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Podszewkę w rękawie stosuje się głównie po to, żeby rękaw koszuli właściwie pracował. 

Ja niczego nie demonizuje, napisałem tylko, że SuSu daje poliester w podszewce i nie informuje o tym na stronie. Bardziej, żeby uświadomić nieświadomych. Nigdzie nie napisałem, że dlatego trzeba kupować Vistule. A dwóch użytkowników tego forum zachowuje się, jak przedstawiciele SuSu (jak Ci nie spasuje to odeślesz - w sumie standardowa odpowiedź wielu supportów odzieżowych jak zadaje proste pytania...).

Na zdrowy rozsądek, jeżeli w dużym uproszczeniu podszewka z wiskozy przepuszcza powietrze a z plastiku nie to ta z 40% zawartością plastiku będzie oddychała o 40% gorzej od takiej bez plastiku. Do tego nie trzeba żadnych badań a zdrowy rozsądek. Czy ktoś to wyczuje w ślepym teście? Zapewne w czasie letniego upalnego wesela tak. Jeśli tak nie jest to można dać podszewkę w 100% poliestrową i zamiast naturalnych tkanin typu tropik stosować ciasno tkany poliester i zamknąć  ten wątek.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poliestru można zrobić materiał przepuszczający więcej wilgoci/powietrza niż mocno upakowana wiskoza.
Kwestia np. splotu.

Tona sportowej odzieży jest zrobiona ze "zmielonych opon".
I co? Umierają ci kolarze z "zaparowania"?

To są po prostu mity.

Weź taką marynarkę i dmuchnij przez podszewkę tam gdzie jest cupro i tam gdzie masz 40% poliestru. Różnica delikatna będzie. Ale czy ta "plastikowa" działa jak worek foliowy, czy jednak przepuszcza powietrze?

No i nie mieszajmy tematów. Czym innym jest kawałek takiego materiału w rękawie czy nogawce, a czym innym cała podszewka... nie wspominając już o zamianie tropika na poliester jako główny materiał marynarki.

Możesz mieć nawet 90% poliester jako podszewkę w tropiku i nadal będzie to bardziej komfortowe w lecie, niż 100% cupro z grubą flanelą. 

Oczywiście wierzę, że są ludzie z naprawdę dużymi problemami z poceniem się i być może oni czują różnicę między 0% a 40 %. Ja nie.

 

Natomiast rzeczywiście SuSu powinno pisać o składzie podszewek, bo w customie można nieświadomie wybrać jakąś "bajerancką" i ona na 95% będzie miała domieszkę poliestru. O czym się dowiesz przy odbiorze...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aras napisał:

Z poliestru można zrobić materiał przepuszczający więcej wilgoci/powietrza niż mocno upakowana wiskoza.
Kwestia np. splotu.

Tona sportowej odzieży jest zrobiona ze "zmielonych opon".
I co? Umierają ci kolarze z "zaparowania"?

To są po prostu mity.

Weź taką marynarkę i dmuchnij przez podszewkę tam gdzie jest cupro i tam gdzie masz 40% poliestru. Różnica delikatna będzie. Ale czy ta "plastikowa" działa jak worek foliowy, czy jednak przepuszcza powietrze?

No i nie mieszajmy tematów. Czym innym jest kawałek takiego materiału w rękawie czy nogawce, a czym innym cała podszewka... nie wspominając już o zamianie tropika na poliester jako główny materiał marynarki.

Możesz mieć nawet 90% poliester jako podszewkę w tropiku i nadal będzie to bardziej komfortowe w lecie, niż 100% cupro z grubą flanelą. 

Oczywiście wierzę, że są ludzie z naprawdę dużymi problemami z poceniem się i być może oni czują różnicę między 0% a 40 %. Ja nie.

 

Natomiast rzeczywiście SuSu powinno pisać o składzie podszewek, bo w customie można nieświadomie wybrać jakąś "bajerancką" i ona na 95% będzie miała domieszkę poliestru. O czym się dowiesz przy odbiorze...

Chyba powinniśmy sobie usystematyzować kilka rzeczy.

Pytanie nr 1 - czy poliester może być oddychającym, sportowym materiałem?

Tak.

Pytanie nr 2 - czy jest to kwestia splotu?

Tak.

Pytanie nr 3 - jak taki poliester i taki splot wyglądają?

Na przykład tak:

PPSHP_captions_3_web.jpg

albo tak

PPD_captions_web_3.jpg

Czyli jeśli macie w swoim ubraniu fragmenty z dziwacznie wyglądającego, siatkowatego tworu, opisanego jako poliester, to tak, możecie domniemywać, ze ten poliester będzie oddychał. I w takich właśnie strojach jeżdżą kolarze.

Jeśli macie w swoim ubraniu poliester, który jest imitacją wełny albo jedwabiu, to on nie będzie oddychał i odprowadzał potu, bo nie został do tego zaprojektowany! On ma wyglądać jak wełna, jak jedwab, albo jak wiskoza, ma się takim wydawać, ale nie ma żadnych właściwości tych tkanin. Pozostaje nieprzepuszczalnym, szybko śmierdzącym, powodującym pocenie się plastikiem.

Da się zrobić poliesterowaną tkaninę która albo ma właściwości podobne do wełny ("kosmiczne" tkaniny powyżej) albo wygląda jak wełna. Albo - albo! Nie da się tego połączyć.

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Aras napisał:

Z poliestru można zrobić materiał przepuszczający więcej wilgoci/powietrza niż mocno upakowana wiskoza.
Kwestia np. splotu.

Tylko, że splot podszewek jest mocno upakowany. Resztę opisał @Velahrn

5 godzin temu, Aras napisał:

Tona sportowej odzieży jest zrobiona ze "zmielonych opon".
I co? Umierają ci kolarze z "zaparowania"?

Plastik w odzieży sportowej stosuję się głównie z powodu jego zdolności do szybkiego wysychania. W górach na szlaku jeśli kogoś zobaczysz z mokrymi plecami to na 99% będzie miał koszulkę z bawełny ten z suchymi plecami będzie miał plastik (są też w sumie koszulki z marynosa i lnu ale z takich nie korzystałem).

Innym eksperymentem może być założenie prostych spodenek treningowych z poliestru (nie takich kosmicznych jak z postu @Velahrn) w godzinnej podróży samochodem a następnie bawełnianych w drodze powrotnej. Gwarantuje Ci, że w drugim przypadku komfort będzie o wiele lepszy.

My się tutaj kłócimy czy poliester coś zmienia, tymczasem w garniturach droższych marek można spotkać jedwab. Mnie by bardziej interesowało jak ma się jedwabna podszewka do takich z wiskozy, acetatu czy cupro.

Poza oddychalnością, wiskoza jest także tkaniną hipoalergiczną i antybakteryjną.

6 godzin temu, Aras napisał:

Kupuję w SuSu od wieeeelu lat. Mam jakieś marynarki z outletu starsze niż mój staż tutaj.
Zawsze w RTW w rękawach była 40% domieszka poliestru.

Dopytałem i chodziło o garnitur z nie istniejącej już linii Jort. One miały podobno podszewkę bez poliestru. Ale tutaj już nie będę dalej drążył, bo okaże się, że nie wszystkie Jorty takie są.

6 godzin temu, Aras napisał:

Co z tego, że Vistula ma tam np. cupro (o ile ma... a nie tylko na metce), skoro wygląda jak... szkoda gadać.

Vistula jest badana przez UOKiK i nieprawidłowości raczej tam nie ma -> Co zrobić, gdy kupiłeś poliestrowy garnitur oznaczony jako wełniany? | Mr Vintage - rzeczowo o modzie męskiej - Porady i Blog

Co do wyglądu to jakiś czas temu o tym już wspominałem:

W dniu 24.12.2022 o 11:12, tryhp3 napisał:

Jan Admaski już w 2019 pisał, że w SS marynarki "modne" wypierają te klasyczne. Także w tym przypadku też trzeba być uważnym.

Koniec pewnej epoki (janadamski.eu)

Także jak ktoś nie za bardzo się zna może kupić np. coś takiego:

SUITSUPPLY Czysta wełna od Reda, Włochy Garnitur ponadczasowy Napoli granatowy

Obecnie typowa Vistula wygląda tak:

Wełniany garnitur super slim

Marynarka mogła by być dłuższa ale moim zdaniem jak na dzisiejsze czasy jest akceptowalnie. Jeśli porówna się garnitury Vistuli z artykułu z 2019 roku to moim zdaniem jest drobny postęp. Natomiast garnitury PL konkurencji dalej wyglądają fatalnie np. SunsetSuits:

Garnitur LOUIS GXGSQ90502

Co do samego SuSu to poniżej jest zdjęcie marynarki z linii Jort. Na uwagę zwraca, że guzik jest nieco poniżej tali. Takich konstrukcji chyba obecnie nie ma w ofercie.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Generalnie obecnie w ofercie SuSu podobają mi się garnitury dwurzędowe (te o dobrych proporcjach). Taki sobie kupiłem:

SUITSUPPLY Pure S110's Wool by Vitale Barberis Canonico, Italy Dark Grey Havana Suit

Kupiłem też marynarkę SuSu jak niżej. I pytanie po co oni dają do niektórych marynarek trzeci guzik w klapie? Po jego zapięciu materiał się rozchodzi i nie wygląda to dobrze. Proporcje wydają się też wtedy jakieś nie bardzo. Mam marynarkę na trzy guziki z przełomu wieków i ona jednak wygląda inaczej. Trzeci guziki jest w konstrukcjach typu Roma i w Havanach z szerszymi klapami.  Havany z trzema guzikami maja też odrobinę większą objętość.

image.thumb.png.a4ba0816ca8dec252f5f5ef2d095e93a.png

Co do jakości tego co przyszło mam też zastrzeżenia. Najbardziej drażniące jest kilka niedociągniętych nitek na jednej klapie:

image.png.6b07c250946d120cd1dba09cdc195fdf.png

Uprzedzając odpowiedzi, wiem, że mogę bezpłatnie zwrócić lub wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tryhp3 napisał:

Tylko, że splot podszewek jest mocno upakowany. Resztę opisał @Velahrn

Plastik w odzieży sportowej stosuję się głównie z powodu jego zdolności do szybkiego wysychania. W górach jeśli kogoś zobaczysz z mokrymi plecami to na 99% będzie miał koszulkę z bawełny ten z suchymi plecami będzie miał plastik. Innym eksperymentem może być założenie prostych spodenek treningowych (nie takich kosmicznych jak z postu @Velahrn) w godzinnej podróży samochodem a następnie bawełnianych w drodze powrotnej. Gwarantuje Ci, że w drugim przypadku komfort będzie o wiele lepszy.

My się tutaj kłócimy czy poliester coś zmienia, tymczasem w garniturach droższych marek można spotkać jedwab. Mnie by bardziej interesowało jak ma się jedwabna podszewka do takich z wiskozy, acetatu czy cupro.

Poza oddychalnością, wiskoza jest także tkaniną hipoalergiczną i antybakteryjną.

Dopytałem i chodziło o garnitur z nie istniejącej już linii Jort. One miały podobno podszewkę bez poliestru. Ale tutaj już nie będę dalej drążył, bo okaże się, że nie wszystkie Jorty takie są.

Vistula jest badana przez UOKiK i nieprawidłowości raczej tam nie ma -> Co zrobić, gdy kupiłeś poliestrowy garnitur oznaczony jako wełniany? | Mr Vintage - rzeczowo o modzie męskiej - Porady i Blog

Co do wyglądu to jakiś czas temu o tym już wspominałem:

Także jak ktoś nie za bardzo się zna może kupić np. coś takiego:

SUITSUPPLY Czysta wełna od Reda, Włochy Garnitur ponadczasowy Napoli granatowy

Obecnie typowa Vistula wygląda tak:

Wełniany garnitur super slim

Marynarka mogła by być dłuższa ale moim zdaniem jak na dzisiejsze czasy jest akceptowalnie. Jeśli porówna się garnitury Vistuli z artykułu z 2019 roku to moim zdaniem jest drobny postęp. Natomiast garnitury PL konkurencji dalej wyglądają fatalnie np. SunsetSuits

Garnitur LOUIS GXGSQ90502

Co do samego SuSu to poniżej jest zdjęcie marynarki z linii Jort. Na uwagę zwraca, że guzik jest nieco poniżej tali. Takich konstrukcji chyba obecnie nie ma w ofercie.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Generalnie obecnie w ofercie SuSu podobają mi się garnitury dwurzędowe. Taki sobie kupiłem:

SUITSUPPLY Pure S110's Wool by Vitale Barberis Canonico, Italy Dark Grey Havana Suit

Kupiłem też marynarkę SuSu jak niżej. I pytanie po co oni dają do niektórych marynarek trzeci w guzik w klapie? Po jego zapięciu materiał się rozchodzi i nie wygląda to dobrze. Proporcje wydają się też wtedy jakieś nie bardzo. Mam marynarkę na trzy guziki z przełomu wieków i ona jednak wygląda inaczej. Trzeci guziki jest w konstrukcjach typu Roma i w Havanach z szerszymi klapami.  Havany z trzema guzikami maja też odrobinę większą objętość.

image.thumb.png.a4ba0816ca8dec252f5f5ef2d095e93a.png

Co do jakości tego co przyszło mam też zastrzeżenia. Najbardziej drażniące jest kilka niedociągniętych nitek na jednej klapie:

image.png.6b07c250946d120cd1dba09cdc195fdf.png

Uprzedzając odpowiedzi, wiem, że mogę bezpłatnie zwrócić lub wymienić.

 

Muszę przyznać, że kekłem jak przeczytałem te wypociny xD

Zapoceni ludzie w odzieży sportowej, wstrętne marynarki na 2,5 guzika, porównania najtańszej linii SuSu.

Daj waść spokój, wstydu sobie oszczędź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czytasz jak chcesz, a nie to co zostało napisane. Zresztą tych wypocin dużo nie ma, ponieważ większość to obrazki :)

Nie wiem o co Ci chodzi o zapoconych ludziach w odzieży sportowej, bo już @Velahrn sporo wyjaśnił a ja zaproponowałem dwa proste eksperymenty które pokazują właściwości prostych tkanin technicznych (nie zaawansowanych). Pierwszy z nich wyjaśniał, że prosta tkanina techniczna będzie lepsza niż bawełna w czasie uprawniania wysiłku a drugi wyjaśniał, że w czasie spoczynku już nie.

Jeśli chodzi o marynarki na 2,5 guzika to już się doedukowałem. Nie każdy jest takim ekspertem jak Ty, więc zapytałem o co chodzi. Jest to rzadko stosowane rozwiązanie i nie miałem o nim świadomości.

Ja nie porównuje linii SuSu (zresztą nigdzie nie widzę w filtrach, że można sobie taka wybrać, jeśli jest inaczej to prośba o informację, była linia Jort ale z tego co widzę już jej nie ma). Napisałem tylko, że można kupić marynarkę o "modnych" a nie ładnych proporcjach. Dorzuciłem zdjęcie i stary artykuł Jana Adamskiego. Wiec nie wiem o czym tu można jeszcze dyskutować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy. Mówienie, że są tylko dwa rodzaje tkanin z poliestru:

  • śmierdzące, foliowe i udające jedwab
  • dziwne, siateczkowe z mega-membranami

...to jednak spore uproszczenie. 

W szafie mam jakieś sportowe ciuchy, które świecą się jak jedwab i na biedę mogłyby robić za podszewkę... a są zrobione z tego plastiku.

Wracając jednak do tematu.
Nie dyskutujemy tutaj o podszewce wykonanej w 100% z poliestru. To raz.
Dwa, rzeczona tkanina jest używana tylko w rękawach.
Trzy, jeśli ktoś pyta, czy jest to problemem, to empirycznie stwierdzam: nie. W żadnym stopniu komfortu użytkowania takiej podszewki w rękawie nie przypomina noszenia worka foliowego.

Co więcej, mam jeden garnitur, niestety ostatnio używany głównie na pogrzebach, gdzie cała podszewka ma 40% poliestru. Miałem go na sobie i zimą i latem i jakoś przeżyłem.

PS. Jort też ma w rękawach ten materiał. Mam 3: 2 zimowe i jeden letni. Wszystkie mają identyczne podszewki.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście niejednokrotnie przeprowadzałem "test Vislava" (czyli dmuchanie albo raczej próby oddychania przez podszewkę) i 100 % wiskozy sprawdzało się kilkukrotnie o wiele gorzej niż 100 % poliestru (oczywiście mowa o zwyczajnych tkaninach podszewkowych stosowanych w RTW, nic sportowo-technicznego). Wnioski są zatem dość problematyczne, bo tak naprawdę właściwości materiału podszewkowego można sprawdzić tylko mając materiał w ręku (przez internet zamawia się w ciemno), a w sklepach z tkaninami jakoś nie wyobrażam sobie "całowania" kilkunastu tkanin żeby wybrać odpowiednią :P
W swoich ubraniach wymieniałem (tzn. oddawałem do krawcowej) już z 10 rękawówek (czasem z resztą podszewki), to naprawdę minimalny koszt ok. 20-30 zł ze swoim materiałem (czasem więcej bo powiązane było ze skracaniem rękawów). Idealna opcja to zamówić w jakimś lepiej zaopatrzonym sklepie z tkaninami kilka lub więcej próbek podszewek i po przeprowadzeniu testu zamówić konkretną (raz udało mi się kupić "ideał" na rękawówkę, niestety materiał szybko się skończył w sklepie i za każdym razem znowu trzeba szukać od początku - jeśli ktoś dużo przerabia albo szyje to polecam przy znalezieniu fajnej kupić większą ilość, o ile oczywiście nie odczuwa się potrzeby dopasowywać kolor do każdej marynarki/płaszcza osobno ;) ).
Z Susu mam Havanę z najprawdopodobniej rękawówką z poliestrem. Nie wymieniałem jej na inną i nie odczuwam jakiejś specjalnej różnicy w porównaniu z wiskozą/acetatem/mieszanką tych dwóch.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem aktualnie na etapie wyboru garnituru na ślub. Po przejściu kilku sklepów z garniturami uznałem z marnymi wynikami uznałem, że może czas dać szansę SuSu. Mam jednak problem z doborem rozmiaru. Większość garniturów, które mierzyłem w sklepach i były w miarę ok to 104/108, czyli 52/54(?). Głównie ze względu na to, że mniejsze rozmiary były za wąskie w ramionach. Taki też rozmiar zamierzałem zakupić od Susu, jednak podczas rozmowy z ich supportem na whatsappie polecono mi rozmiar 50.

Jakie są wasze doświadczenia związane z ich rozmiarówką? Który rozmiar według Was (i spodni i marynarki) powinienem wybrać?
Wzrost 190cm
Klatka 101cm
Barki 129cm
Brzuch 90cm (Talia 85cm)
Bioda 100cm
Udo 60cm

Garnitury które u nich wybrałem to
https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-lazio-niebieski/C6666-S.html

oraz 

https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-ponadczasowy-napoli-niebieski/P6238.html

Raczej bardziej podoba mi się Lazio, ale doczytałem że Napoli ma szersze ramiona, więc teoretycznie mógłby być odpowiedniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ślub odpowiedni jest garnitur wieczorowy, czyli ciemny - polecam granat (nie niebieski).

W sensie rozmiaru nie pomogę. Jeśli masz marynarkę, która w miarę dobrze leży, to ją zmierz i porównaj z rozmiarami dla poszczególnych krojów, oczywiście nie jest to niezawodna metoda, bo kroje są różne (np. szerokość barków zależy od ich konstrukcji, podobnie szerokość w klacie od miejsca wszycia rękawów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Aras napisał:

@asnae Rozmiar 50 odpada przy wzroście 190 cm. Gdyby nie barki, to poleciłbym zacząć od rozmiaru 98. 102-ka będzie oczywiście szersza w barkach, ale może być zbyt luźna w klatce czy talii. 

W Lazio mogę mieszać rozmiarami osobno spodni i marynarki. Górę wziąłbym zgodnie z Twoją sugestią 102. Spodnie 98 będą ok przy takich udach i pasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, asnae said:

Spodnie 98 będą ok przy takich udach i pasie?

Jeśli masz pieniądze, to lepiej zamów 98 i 102. 
Klatkę mamy podobną, ale ja jestem na pewno węższy w barkach i niższy o 5 cm. Udo też pewnie mam ciut węższe. Spodnie są wąskie "krojem" - o ile masz proste nogi, to raczej nie będzie problemu od kolana w dół (ja niestety mam mocno krzywe).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

SuSu zawsze twierdziło, że w talii jest zapas na rozmiar w górę (czyli 4 cm). Kiedyś poszerzałem jedną "ile się da" i chyba dało się uzyskać coś lekko ponad 4 cm, przy czym trzeba było upuścić po 3 szwach (główny plecy i 2x szlice).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.