Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minutę temu, Midlife-Crisis napisał:

@Żorż Ponimirski świetne spodnie! 

Dzięki. Materiał przypomina drobno tkane płótno i dość sztywno trzyma kant. Wymagały jedynie lekkiego zwężenia poniżej kolan.

Ogólnie marki Incotex i PT01/PT05 polecam z ręką na sercu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół bardzo fajny, sam poluję na jakieś Incotexy po taniości na sprawdzenie. Za to góra (marynarka) psuje efekt - wygląda na za dużą (zwłaszcza od guzika w dół), wąska klapa, pływająca brustasza, dół zamknięty niczym w Bytomiu ;) Nawet Loro Piana wg mnie jej nie ratuje.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Nawrot napisał:

Za to góra (marynarka) psuje efekt - wygląda na za dużą (zwłaszcza od guzika w dół), wąska klapa, pływająca brustasza, dół zamknięty niczym w Bytomiu 

Marynarka to pojedyncza warstwa materiału prześwitującego jak ciasto na pizzę w okolicach Rzymu. Zero podszewki, zero wkładów piersiowych. Jedyna rzecz o jakiej mogę napisać, że jej na sobie nie czuję. "Leistość" jest jej cechą inherentną i trzeba ją przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza. Gdybym miał na sobie marynarkę o bardziej zwartej strukturze to raczej nie wrzucałbym jej do casualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać, że jest cienka, sam bardzo lubię takie wynalazki (nawet wyżej jest moje foto w Zero Gravity). I właśnie to mi bije po oczach - lekkość marynarki z mocno zabudowanym dołem, co nadaje jej "ciężkości".  Taliowałbym ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Marynarka to pojedyncza warstwa materiału prześwitującego jak ciasto na pizzę w okolicach Rzymu. Zero podszewki, zero wkładów piersiowych. Jedyna rzecz o jakiej mogę napisać, że jej na sobie nie czuję. "Leistość" jest jej cechą inherentną i trzeba ją przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza. Gdybym miał na sobie marynarkę o bardziej zwartej strukturze to raczej nie wrzucałbym jej do casualu.

Widać, że jest super, ale wg mnie na Tobie "nie leży".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy mój komentarz jest konstruktywny (a może żartujesz), jednak ciągnąc temat (i zastrzegając się, że wnioskuję ze zdjęć, które mogą przekłamywać zwłaszcza proporcje):

1. jest za krótka

2. guzik jest zbyt wysoko

3. linia ramion jest brzydka, wybrzusza się ku górze, może marynarka jest po prostu zbyt szeroka albo masz takie ramiona.

Punkt nr 3 można korygować (ale nie wiem, czy po korekcie wciąż będzie bezkonstrukcyjna), 1 i 2 sugerują, że za bardzo urosłeś.

Edit: no i jeszcze to, co wspomniał @Nawrot, dziwnie jakoś zamyka się na dole, co nadaje jej bardzo specyficzny kształt, mnie przypomina odwrócony kielich tulipana, że tak pojadę poetycko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze - piszę bez żartów, dzięki za uwagi.

1) długość - przykrywa mi tyłek, nic dłuższego w rozmiarze regularnym przy moim wzroście nie znajdę. Dzieli sylwetkę na pół i podoba mi się. Nie wygląda moim zdaniem jak z młodszego brata.

2) guzik - chyba zależy od perspektywy zdjęcia. 

3) linia ramion - w kilku marynarkach bez wypełnień dostałem ten sam komentarz - mam kaptury, raczej mi nie znikną, a niwelowanie tego jakąś potężną konstrukcją w marynarce letniej mi się nie uśmiecha. Masz jakiś pomysł na to?

4) zgadzam się, że zamknięcie dołu wygląda nie tak jak potrzeba i skonsultuję to z krawcową jak by tu ożenić taliowanie z lekkim ujęciem materiału i otwarciem. Myślisz, że jest to technicznie wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o potężną konstrukcję, być może warstwa sztywniejszego materiału wystarczy, ew. małe i cienkie poduszki przy rękawach, aby nieco podnieść ten obszar. Ja ze swoją krawcową eksperymentuję, wkłada poduszkę, patrzymy jak jest, potem ją zmniejsza itp. Jak po przyfastrygowaniu i zmierzeniu jest dobrze, to zostaje.

Co do zamknięcia, niech poupina szpilkami gdzie trzeba i może będzie lepiej.

Ogólnie to jakbym nie był w stanie poprawić obu problemów, to bym ją sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mosze napisał:

Ogólnie to jakbym nie był w stanie poprawić obu problemów, to bym ją sprzedał.

Linia ramion na moje laickie oko jest do przełknięcia - skoro ma być "naturalna" to będzie jaką mam w naturze. W grę wchodzą tylko i wyłącznie sztywniejsze kawałki materiału. O poduszki nie poproszę. 

Sylwetka poniżej guzika i taliowanie jak najbardziej będą przedmiotem dyskusji i poprawek.

To jest taki trochę wełniany marynarko/sweter z fresco i nie chcę dopasowywać na sztywno. Miałem ją dziś na sobie przy dość dusznych, wiosennych 23 stopniach i nosiła się świetnie. Nie rozstaniemy się pomimo wąskich klap i niedociągnięć. Będziemy nad sobą pracować ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DolceGusto napisał:

Pozdrowienia z balkonu. Niezależnie od opinii forumowych kolegów to jedna z moich ulubionych marynarek, nie mam jej nic do zarzucenia, szczególnie na balkonie 😉

Można by Ci zarzucić, że zakładasz ją do wyjścia na balkon, ale nie trzeba.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, xkoziol napisał:

Ja dzisiaj latałem w polówce ale każdy ma inną wrażliwość cieplną.

Mnie tam na rowerze zawiewa i bez dwóch warstw i chociaż jednego długiego rękawa nie ma opcji. Ale na przyszłość się nie dam zmarźliwej siostrze przekonać, i zamiast koszuli pod spód pójdzie henley

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.