Skocz do zawartości

Spodnie chinos - dyskusje i porady


grizz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Roso - Kupiłem jedną sztukę chinosów i jedną spodni z bawełny premium. W czasach zanim Mango trafiło na listę "Never again". Chinosów nie idzie doprasować, a bawełna "premium" jest dość sztywna i mało przyjemna w noszeniu. Generalnie wolałbym kupić coś w h&m, a z sieciówek to bardzo miło wspominam chinosy z kappahla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary, szare i granatowe w kratkę księcia Walii. Pierwsze jak za taką cenę są bardzo w porządku, drugie nie - szybko odpadł guzik, straciły kolor, są nieprzyjemne w dotyku, trudno je wyprasować. Także to trochę loteria. Długość w normie, ale dokładnie nie podam, bo na swoje potrzeby je skracałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy użytkował ktoś z Was może bawełniane chinosy z Mango ? Jaka jakość ? Cy cena wyprzedażowa 49 zł to okazja czy wyrzucenie pieniędzy w błoto ? Dostępny jest tylko rozmiar 38, ktoś orientuje się jaka jest ich długość ? 

 

Na wzrost 184cm i proporcjonalnie długie nogi rozmiar 40 jest ok, w jednym modelu (na 3) nawet skracałem.

Też kupowałem po 49zł i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, posiadaliście może chinosy Barboura? Ostatnio w TK Maxxie udało mi się wyłowić Barbour x Pantone w ciemnym granacie. 100% bawełna, made in Portugal, w dotyku wydają mi się przyjemne, bawełna raczej mięsista, nieco grubsza. Z kolei renomy Barboura w zakresie spodni nie kojarzę - wychodzę z założenia że tandety by nie puścili i raczej się nie zawiodę? :D

Co do Mango - mam chyba dwie pary, dwie kolejne chyba odesłałem. Bardzo nierówno, jedne miały fajny wzór (krata księcia Walii), ale niski stan i mało wytrzymałe. Drugie (zwyczajne beżowe) mają stan zauważalnie wyższy, niewiele niżej niż flanela Benevento, noszą się bardzo dobrze i trzymają kolor, ale z kolei strasznie ciężko się prasują - bez stacji parowej nawet do nich nie podchodzę. Z kolei dwie kolejne były marne - rozmiarówkę trzymają tak sobie, materiał słaby, stan bardzo niski. Trochę ruletka, bo w cenach outletowych te ciekawsze modele są IMO warte pieniędzy, te mniej ciekawe - nie. A w cenach regularnych w ogóle. Chyba jednak lepiej wybrać się do HM, przynajmniej można na miejscu dotknąć materiału, sprawdzić jak leżą, a wyprzedaże też są regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary, szare i granatowe w kratkę księcia Walii. Pierwsze jak za taką cenę są bardzo w porządku, drugie nie - szybko odpadł guzik, straciły kolor, są nieprzyjemne w dotyku, trudno je wyprasować. Także to trochę loteria. Długość w normie, ale dokładnie nie podam, bo na swoje potrzeby je skracałem.

He, he - też kupiłem kratę księcia Walii, tylko w szarych odcieniach i guzik odpadł w pierwszym tygodniu :) Reszta, jak w opisie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Miał ktoś kiedyś do czynienia z Chino farbowanymi metodą 'garment dyed'?

Kupiłem parę w Tallinder. Nawet fajny krój i kolor, ale zastanawiam się jak będzie w praktyce.
http://www.tallinder.com/pl/pl/man/ph357-59x/men-s-trousers

Na metce dużo zakazów: nie suszyć w suszarce bębnowej, prasować na 'jednej kropce', nie prasować z użyciem pary, nie odwirowywać (?!). A to tego napisano, że mogą farbować inne, jasne ubrania  :/
W sumie to dobrze, że nie napisali aby 'nie zakładać, tylko podziwiać w szafie' ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Serwus :)

Pomóżcie proszę :) szukam chinosów w kwocie do 200 zł w sensownej jakości, możecie coś zaproponować ?

Niestety nie stać mnie na Benvento co miesiąc a trzeba 3-5 par kupić :-( 

Benetton ? Springfield ? edc by Esprit ? Tom Taylor ? coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem jedną parę Massimo Dutti na znanym dobrze serwisie aukcyjnym. Wybór jest dość spory, a w kwocie 200 zł można i 3 pary kupić. Nie mam zbyt wielkiego porównania, bo mój studencki budżet nie pozwala na wiele, ale w tej cenie (80 PLN z przesyłką) uważam zakup za udany. W mojej opinii dużo lepsze (materiał, odszycie, krój) niż porównywalne cenowo H&M lub Mango. Jednak nie mają startu do wspomnianych wyżej Dockersów (mierzyłem w TKMaxx, jednak nie było mojego rozmiaru), które bez wątpienia są z lepszej gatunkowo bawełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, -Bay- napisał:

Serwus :)

Pomóżcie proszę :) szukam chinosów w kwocie do 200 zł w sensownej jakości, możecie coś zaproponować ?

Niestety nie stać mnie na Benvento co miesiąc a trzeba 3-5 par kupić :-( 

Benetton ? Springfield ? edc by Esprit ? Tom Taylor ? coś innego ?

Tak jak napisał @lubo69 - Dockers. Oprócz tego Charles Tyrwhitt - ale na angielskiej wersji strony. Mają bardzo porządne chino, 2 pary kosztują 80 funtów. Do tego bardzo często można dostać zniżkę 10% (trochę rzadziej - 15%) - wystarczy zapisać się do newslettera albo poszukać w sieci kodów rabatowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, -Bay- napisał:

Serwus :)

Pomóżcie proszę :) szukam chinosów w kwocie do 200 zł w sensownej jakości, możecie coś zaproponować ?

Niestety nie stać mnie na Benvento co miesiąc a trzeba 3-5 par kupić :-( 

Benetton ? Springfield ? edc by Esprit ? Tom Taylor ? coś innego ?

w tym budżecie dość fajne są firmy Selected - przy dobrym wietrze, da się je kupić nawet za 50zł 8-) tzn trzeba mieszkać z 1km od fashion house, gdzie jest wyprzedaż i przy zakupie 4 jest duży rabat.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, ponieważ mieszkam na wsi sklepy w stylu TKMAXX raczej odpadają ale inne opcje są do rozważenia ;-)

Jeszcze raz dziękuję i zaczynam szperać :-)

 

@Zajac Poziomka jak u CT z rozmiarówką ? oferta wydaje się być ciekawa tyle że spodnie w pasie na stronie mają albo 81 albo 87 cm i nie wiem w który rozmiar uderzyć (mam 84 cm w pasie) :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, -Bay- napisał:

@Zajac Poziomka jak u CT z rozmiarówką ? oferta wydaje się być ciekawa tyle że spodnie w pasie na stronie mają albo 81 albo 87 cm i nie wiem w który rozmiar uderzyć (mam 84 cm w pasie) :-(

Przecież masz podane bardzo dokładne wymiary w tabeli rozmiarów. Zmierz pasujące na Ciebie spodnie i porównaj :) Aha, zwężenie w pasie spodni o 2-3 cm to prosta i niedroga przeróbka, każda osiedlowa krawcowa da radę. Skrócenie spodni tak samo.

slim:

slim.thumb.PNG.956e0db6090ad258eaf4b0b21354886b.PNG

classic:

classic.thumb.PNG.19aeb1a88b40601d86eda6b7c5dda6b1.PNG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
1 godzinę temu, boski napisał:

Warto wydać prawie 330 plnów na chino od Tomasza Milera? Czy może w podobnej cenie Benevento lub jeszcze coś innego?

Ja z jednych i drugich jestem zadowolony ... materiał jest ten sam, jeśli nie potrzebujesz modyfikacji i krój Ci odpowiada spokojnie możesz brać MiMe, jeśli chcesz dostosować indywidulanie różne elementy to Benevento ale może czekać Cię kilka wymian jak nie trafisz z modyfikacjami i rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.