Skocz do zawartości

Spodnie chinos - dyskusje i porady


grizz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś brał może te chinosy (wersja na kant) z Bytomia w kolorze bordowym i mógłby wrzucić zdjęcia w naturalnym oświetleniu? W moim sklepie już ich nie było, a patrząc po pozostałych dostępnych spodniach to zdjęcia na stronie sklepu internetowego bardzo mocno przekłamują kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kant zaprasowany fabrycznie robi się na specjalnym prasulcu pod wysokim ciśnieniem. W zależności od tkaniny jest ciężki do  usunięcia, chociaż można próbować prać spodnie i prasować na gładko. Dodatkowo dodam, że chinosy można nosić z kantem lub bez niego, obie te wersje mogą wyglądać elegancko, natomiast zdecydowanie bez kantu spodnie mogą być potraktowane w stylizacji całkowicie codziennej/weekendowej. Najlepiej mieć opcję wyboru z kantem lub nie.

 

Ps. Tkaniny 100% bawełniane zawsze będą się gniotły i gniotły mocniej od tkanin z domieszkami, co wcale nie świadczy o ich złej jakości, ale raczej o prawdziwości składu. 

Mięsistość tkaniny zależy natomiast od jej gramatury, czyli grubości oraz wykończenia. Tkanina bawełniana może być bardziej przyjemna w dotyku dzięki jej wykończeniu np "peach", czyli brzoskwinka, to znaczy, że tkanina była specjalnie szczotkowana i czesana aby osiągnąć ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolorowe (przede wszystkim żółte, ale zielone i czerwone też) chinosy ze zwężaną nogawką i z kantem do 200 zł - gdzie patrzeć? Zalando i Asos rozczarowały, Brytole (CT i TML) też, a np. w takim Bytomiu o zwężanych nogawkach chyba nigdy nie słyszeli.

 

Czy może jednak lepiej wziąć 2 w cenie 1 w Bytomiu fason regular, zwęzić u krawcowej, a kant zaprasować samemu? Macie jakieś doświadczenia z zaprasowywaniem kantu na bawełnie, która go nie miała? Jakieś niezawodne sposoby?

 

PS. Jakby jeszcze nie miały niskiego stanu, to w ogóle byłoby bosko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Macie jakieś doświadczenia z zaprasowywaniem kantu na bawełnie, która go nie miała? Jakieś niezawodne sposoby?

 

 

Stacja parowa przez płótno - zaprasować bawełnę zawsze można :) Co najwyżej będziesz musiał częściej powtórzyć.

 

Faktycznie w tym sezonie słabo z wyraźnymi kolorami - szukałem dziś czerwonych chino w kant w jednej z warszawskich galerii i znalazłem okrągłe zero :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja parowa przez płótno - zaprasować bawełnę zawsze można :) Co najwyżej będziesz musiał częściej powtórzyć.

 

Faktycznie w tym sezonie słabo z wyraźnymi kolorami - szukałem dziś czerwonych chino w kant w jednej z warszawskich galerii i znalazłem okrągłe zero :(

Dzięki za radę :) Takiego cudnego żelazka jeszcze się nie dorobiłem, ale może w końcu trzeba będzie sobie sprawić. Co do kolorów - jest koszmarnie. Nawet w H&M tylko jeden, jedyny zielony model, a zawsze było sporo kolorków. Tak się zresztą składa, że mam dwie pary pięciokieszeniowców z H&M i, o dziwo, od bodaj 4 lat trzymają się naprawdę nieźle. Może po prostu miałem szczęście i trafiłem na wybitnie porządne pary, ale ze względu na te pozytywne doświadczenia byłem skłonny znów zostawić im trochę pieniędzy - a tu klops, nie ma w czym wybierać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na Bytomiu, jednak 230 złociszy za dwie pary to dobry deal, nawet jeśli tu i ówdzie wystaje nitka albo dwie i trzeba będzie dołożyć trochę za zwężenie. No i spory wybór kolorków, padło na żółte i jasnoczerwone/ciemnopomarańczowe. Tylko jedna uwaga dla dobra potencjalnych chętnych - jakiś kreatywny dizajner postanowił, że guzik będzie... tylko przy jednej tylnej kieszeni. Jakoś bardzo mnie to nie uwiera, bo w sumie ten jeden można odpiąć i tyle (co każual, to każual), ale jednak nie wiem, po co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na Bytomiu, jednak 230 złociszy za dwie pary to dobry deal, nawet jeśli tu i ówdzie wystaje nitka albo dwie i trzeba będzie dołożyć trochę za zwężenie. No i spory wybór kolorków, padło na żółte i jasnoczerwone/ciemnopomarańczowe.

Też jestem zainteresowany tymi ciemnopomarańczowymi: jak to się prezentuje "na żywo"? Zazwyczaj ubrania z Bytomia są w rzeczywistości dużo ciemniejsze niż na ich stronie internetowej. Chciałbym też się spytać o szerokość nogawki na dole. Ile to cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne spodnie z Bytomia i o ile jakości nie można niczego zarzucić to krój jest jakiś dziwy. Mimo przeróbek nadal nie mogę się do nich przekonać, ciągle jest mi w nich niekomfortowo

Może to przez dosyć wysoki stan.

Jeśli ktoś zna jakaś markę w podobnych cenach i jakości ale o krojach "dużo bardziej slim" to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany tymi ciemnopomarańczowymi: jak to się prezentuje "na żywo"? Zazwyczaj ubrania z Bytomia są w rzeczywistości dużo ciemniejsze niż na ich stronie internetowej. Chciałbym też się spytać o szerokość nogawki na dole. Ile to cm?

 

Faktycznie spodnie są ciemniejsze niż na stronie, bardziej wpadają w czerwień, aczkolwiek nadal nie jest to taki krwisty czerwony, zachowują ten delikatny odcień pomarańczowego. Zresztą Bytom ma sporo salonów, najłatwiej chyba się przejść i przekonać ;) Nogawka na dole ma 20 cm, dla mnie trochę za szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

czemu na pw ??

pewnie inni potencjalni kupcy też by chcieli wiedzieć

chodzi min. o jakość wykończenia , jakość i wrażenia nt. tkaniny , czy kolor na fotkach jest zbliżony do koloru na żywo ,  czy się bardzo rozbijają , jaki mają stan ( na stronie jest to dość enigmatycznie opisane ) , jak bardzo fason slim  jest slim - tzn . jeśli mam np. dość mocne nogi  czy nie lepiej kupić regular , czym róznią się od siebie te ich  linie chinos ( slap-up, x-press  co to w ogóle znaczy ?) ... mile widziane opinie nt. jakości obsługi w sklepie internetowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z tych pytań mógłbyś zadać producentowi: nie sądzę, by wprowadzono Cię w błąd.

W skrócie: wykończenie celujący, tkanina bardzo dobry (spodziewałem się że będzie trochę grubsza), kolor na fotkach odrobinę jaśniejszy, trzymają rozmiar i fason (ale prałem dopiero raz), stan standard, slim to nie hipsterskie rurki, ale jak ćwiczysz to polecam regular, slap-up to bawełniana wersja spodni garniturowych, a x-press to spodnie stricte casualowe, bywają obsuwy czasowe w zamówieniach, ale pani Kasia wynagradza to urokiem osobistym (zgaduję, bo nie miałem przyjemności poznać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, 

 

Zastanawiam się nad zakupem spodni chinos slimfit od CT. Mój rozmiar w pasie to 106 cm. Tablica z rozmiarami pokazuje rozmiar 42. Wiem, że marka marce nie równa, ale zwykle mieściłem się max w 38. Zaufać czy kupić mniejsze? Podzieli się ktoś doświadczeniem w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, 

 

Zastanawiam się nad zakupem spodni chinos slimfit od CT. Mój rozmiar w pasie to 106 cm. Tablica z rozmiarami pokazuje rozmiar 42. Wiem, że marka marce nie równa, ale zwykle mieściłem się max w 38. Zaufać czy kupić mniejsze? Podzieli się ktoś doświadczeniem w tym temacie?

 

Jeśli ma 106 w pasie, to 42 spadną Ci z 4LITER. Zmierz swoje 38 i sam zobaczysz, że mają mniej niż Twój obwód pasa :) Chyba, że to 106cm to wynik codziennych odwiedzin i wielogodzinnych walk na siłowni, a przy czym tkanka tłuszczowa stanowi pomijalny czynnik. Jeśli jest przeciwnie, to będzie tak jak piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.